ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Huawei už nebude so svojimi PC závislý od Microsoftu a Windows 10

Technológie
1

Odvtedy, čo Huawei vlani predstavil svoje plány na vytvorenie vlastného operačného systému a hardvérových riešení na získanie nezavislosti od amerických výrobcov, usilovne pracuje na tom, aby sa táto myšlienka stala skutočnosťou. Preto vytvára aj vlastný operačný systém s názvom HarmonyOS, ktorý bol predstavený už minulý rok na podujatí Huawei Developer Conference 2019.

Istý insider na sociálnej sieti Weibo uviedol, že Huawei sa chystá čo najskôr uviesť na trh vlastné počítače pre domáce (čínske) publikum. Pripravuje však aj ďalšie riešenia – svoj operačný systém mieni nasadiť do najrozličnejšej elektroniky od TV cez reproduktory a slúchadlá až po hodinky, mobily a počítače. HarmonyOS 2.0 chce podľa magazínu Huawei Central skombinovať so svojím už uvedeným procesorom Kunpeng a už v súčasnosti poskytuje na priemyselné použitie dosku Kunpeng Desktop Board.

Tá okrem procesora Kunpeng 920 so 4/8 jadrami a taktovacou frekvenciou 2,6 GHz ponúka 4 sloty DDR4 s maximálnou kapacitou 64 GB, 6 konektorov SATA a dva M.2, 4× USB 3.0 a 4× USB 2.0, 1× PCIe 3.0 x16, 1× PCIe 3.0 x4 a 1× PCIe 3.0 x1. Spotrebiteľský počítač by však mohol mať inú výbavu a azda aj vyšší výkon. Stále však nie je známe, či operačný systém Huawei bude k dispozícii aj mimo Číny.

Zdroj: techpowerup.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Huawei Windows Microsoft

1 komentár

vela stastia Huawei reakcia na: Huawei už nebude so svojimi PC závislý od Microsoftu a Windows 10

11.5.2020 20:05
Wow uzasne Huawei ma dosku procesor operacny system, keby stacilo len to tak Microsoft by neprehral bitku o mobilne telefony a dnes by sme pouzivali Windows mobile. Isteze Huawei moze prikazat vsetkym doma v Cine cez nejakeho cinskeho politika aby pouzivali ich PC s ich operacny systemom ale pokial nemas zaujimave aplikacie a cely ekosystem okolo toho a taktiez istotu ze sa ti Cinska vlada nenabura do PC a neukradne ti tvoje technicke vykresy k novemu vynalezu tak nikto nebude okrem Ciny pouzivat ich hardware + software bodka.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať