SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Impact Hub: V Bratislave vzniká nový coworkingový priestor pre startupy

0

Impact Hub Bratislava je súčasťou medzinárodnej siete a plánuje pomáhať rozbiehať nové inovatívne projekty, inšpirovať jednotlivcov k podnikaniu ako aj poskytovať pomoc pri expanzii slovenských projektov na ďalšie trhy. Otvoriť by sa mal na jeseň.

Creative incubator, innovation lab, campus - nový priestor na podporu kreatívnych a inovatívnych myšlienok, ktorý je súčasťou dynamicky rastúcej medzinárodnej platformy. Iniciatíva vznikla v roku 2005 v Londýne a odvtedy sa rozšírila po celom svete do vyše 60 miest po celom svete. Bratislavský tím získal licenciu na tento úspešný a trhom overený koncept minulý rok.

IMG_8447.jpg

Dnes je už známe, kde toto nové coworkingové centrum bude sídliť. Uprostred Starého mesta - na Hviezdoslavovom námestí č. 20. Hľavným cieľom tejto iniciatívy je dať priestor už existujúcim komunitám a dobrým projektom, ako aj naštartovať a pomôcť tým novým. Okrem podpory podnikateľských nápadov od ich začiatkov a pravidelného odborného mentoringu má Impact Hub v pláne pomáhať už etablovaným projektom preraziť na zahraničných trhoch. "Vďaka aktívnym Impact Hubom po celom svete chceme spájať slovenské projekty s ostatnými členmi medzinárodnej siete a pomôcť im rásť spôsobom, ktorý by bol pre nich inak nedostupný, alebo veľmi nákladný", uviedol Laco Tabak, jeden zo zakladateľov.

IMG_8497.jpg

IMG_8538.jpg

Priestor s rozlohou 540 m2 má slúžiť nielen členom coworkingu, ale aj verejnosti. Jednou z priorít Impact Hubu je zameranie sa na workshopy. "Vychádzame z toho, čo nám osobne v našom meste chýba. Impact Hub poskytne bežným pracujúcim ľuďom, študentom aj freelancerom možnosť vyskúšať si rôzne oblasti a získané nové zručnosti využiť v bežnom živote. Tradičnejšie ako marketing, IT, manažment či rozvoj soft skills, no chceme dať priestor aj umeniu či netradičným odborom. Workshopy budú pre malé skupiny ľudí, aby sme zachovali ich kvalitu a organizované ako pravidelné podujatia. Chceme poskytnúť možnosť napredovať a rozvíjať sa so svojimi nápadmi nielen freelancerom, ale aj zamestnancom a ľuďom bez voľného pracovného času, ktorí môžu neskôr posunúť celé oddelenia a firmy vpred," uviedla Baška Klimeková, ďalšia zo zakladateľov.

IMG_8333.jpg

Plány s priestorom nekončia. Súčasťou budú v budúcnosti mali byť aj jazykové školy zameraní predovšetkým na konverzáciu v rôznych jazykoch či špecializované medzinárodné konferencie a špeciálne formáty pre rozvoj jednotlivých cieľových oblastí. Impact Hub sa chce zamerať aj na cieľové skupiny, ktoré doteraz nedostali dostatok priestoru pre svoje aktivity, alebo im na ich rozvoj chýbajú skúsenosti. Okrem ľudí z kreatívneho priemyslu a startup scény chce osloviť najmä neziskovky, tzv. social entrepreneurs a spoločensky prospešné projekty, či bežných pracujúcich ľudí, ktorým chce otvoriť dvere do nového sveta možností ich realizácie.

IMG_8408.jpg

Za projektom stoja okrem uvedených aj Michal Géci, Braňo Šmidt, architekt Juraj Palovič. Súčasťou širšieho tímu je aj Peter Gabriška. Otvorenie priestoru je plánované na november 2014.

podorys 1.png

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať