Prvý slovenský podnikateľský akcelerátor štartuje už o týždeň

0

V kreatívnom priestore The Spot predstavili prvý slovenský podnikateľský akcelerátor Booster. Celý projekt odštartuje už 8. októbra tohto roka.

„Booster je nový projekt organizovaný Spotom a Forbesom, ktorý v troch etapách ponúkne ľuďom, ktorí majú chuť založiť si vlastný startup, priestor na prechod od nápadu až k reálnemu biznisu," povedal Ivan Debnár, spoluzakladateľ celej iniciatívy. „Na to, aby ste sa mohli zapojiť do Boostera, nepotrebujete mať ani nápad. Stačí nadšenie a skúsenosti z rôznych sektorov - od predaja až po marketing. Tím a nápad vám v Boosteri dokážeme ponúknuť," vysvetľuje Debnár.

Prvá fáza, nazvaná Idea Market, sa oficiálne spustí už 8. októbra 2014 a potrvá jeden mesiac. Jej cieľom je spojiť ľudí, ktorí okolo seba vidia príležitosť na podnikanie, s ľuďmi, ktorí svoj nápad síce nemajú, ale sú schopní na startupe a inovatívnej myšlienke pracovať. Nejde o žiadnu súťaž startupov, ale o spôsob, ako dať príležitosť novým talentom a myšlienkam rozvíjať sa. Počas jedného mesiaca budú prebiehať večerné workshopy so skúsenými mentormi. Ich výsledkom budú kompletné tímy zostavené okolo potenciálnych nápadov na biznis. Večerný formát umožní zapojiť sa do projektu aj zamestnaným ľuďom.

„Lákame do Boostera ľudí, ktorí sa chcú pustiť do nových nápadov, no nie sú si istí, či na to majú potenciál. Majú skúsenosti z reálneho života, zo stretnutí so zákazníkmi a my im ukážeme, ako odhaľovať príležitosti a ako ich vyhodnotiť. Ako pomenovať riziká alebo odhadnúť, aký veľký je potenciálny trh či ktorý obchodný model bude fungovať," doplnil Debnár.

Kľúčové pri zapojení sa do Boostera je prihlásiť sa cez webovú stránku www.booster.sk a zaslať svoju prihlášku do 3. októbra 2014. S nápadom či bez neho.

Po ukončení prvej mesačnej fázy nasledujú ďalšie dve, inkubácia a akcelerácia, kde sa bude počas 6 mesiacov pracovať na rozvinutí už finálneho produktu a predajných, marketingových a ďalších stratégií. To všetko už za finančnej podpory pre tímy, ktoré sa budú svojim nápadom venovať každý deň pod vedením expertov. Do inkubácie aj akcelerácie sa možno prihlásiť už dnes.

Viac na www.booster.sk.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať