CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

InnoCN 32M2V-B / Mini LED monitor nielen pre grafikov

0

Zobrazovací panel IPS s 32" uhlopriečkou má Mini LED podsvietenie, rozlíšenie 4K a obnovovaciu frekvenciu 144 Hz. Monitor disponuje certifikáciou VESA HDR 1000. Preto som ho počas testovania využíval hlavne na úpravu fotografií v rozlíšení HDR a skúšal som na ňom, ako funguje podpora HDR v Zoner Photo Studio. HDR treba povoliť v používateľskom rozhraní, implicitne je zrejme z dôvodu nižšej spotreby vypnuté. Rozlíšenie 3840 × 2160 pixelov je pre túto uhlopriečku a predpokladanú pozorovaciu vzdialenosť ideálne. Hustota pixelov 140 PPI zaručuje ostrý obraz.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Hráči ocenia podporu technológie FreeSync Premium a kompatibilitu s NVIDIA G-Sync na synchronizáciu obnovovacej frekvencie s FPS čiže počtom snímok za sekundu generovaných grafickou kartou v rozsahu 48 – 144 Hz. Významne to eliminuje prípadné „trhanie“ a chvenie obrazu. Môžete nastaviť štyri režimy latencie: Off, Normal, Fast a UltraFast. Pre hry s dynamickými scénami odporúčam UltraFast. Majitelia notebookov a ultrabookov ocenia možnosť pripojenia cez USB-C, pričom sa notebook zároveň napája a nabíja príkonom 90 W. Hráčov zas potešia dynamické svetelné efekty na štyroch podlhovastých úzkych plochách na zadnej stene blízko rohov.

Obrazovka na dosiahnutie 99 % pokrytia farebných priestorov AdobeRGB aj DCI-P3 využíva vrstvu QDEF (Quantum Dot Enhanced Film). Samozrejmosť je presné zobrazenie farieb. V balení nájdete aj protokol s výsledkami továrenskej kalibrácie. Mini LED podsvietenie má 1152 zón s 2304 LED, ktoré umožnia stlmiť plochy obrazovky, ktoré majú byť tmavé, bez toho, aby to ovplyvnilo oblasti, ktoré majú zostať svetlé, čím sa výrazne zvýši kontrast. Samozrejme, neodolal som a prehral si videá s ohňostrojmi, ktoré sa používajú na demonštráciu možností Mini LED podsvietenia. Na týchto videách s malými tenkými jasnými objektmi pozorné oko postrehne preniknutie jasu lokálneho podsvietenia aj do okolia svetelného lúča. K výbornému obrazu prispieva aj jemne matná antireflexná vrstva. Na reguláciu jasu sa využíva PWM čiže impulzová šírková modulácia, ale na frekvencii 30 kHz, čo ľudské oko nemá šancu postrehnúť. 

Výšku zobrazovacieho panela môžete nastaviť v rozsahu 80 mm, sklon v rozsahu -5°/20° a panel môžete pootočiť o ± 25°.

Ovládacie tlačidlá sú vpravo na spodnej strane. Jedno slúži na zapnutie/vypnutie a štyri na pohyb v OSD. Používateľské rozhranie nastavenia je intuitívne a rýchlo sa v ňom zorientujete. K používateľskému komfortu prispieva aj senzor intenzity okolitého svetla, podľa ktorého sa automaticky upravuje jas.

Konektorová výbava zahŕňa jeden DisplayPort 1.4, dva porty HDMI 2.1 a USB-C s režimom DP Alt a 90 W. V režime HDR zobrazovací panel spotrebováva viac energie, takže na Power Delivery zostáva 65 W. ­Používateľ má k dispozícii aj rozbočovač USB 3.0 s dvoma portmi USB-A a podporou KVM.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ostrý obraz, výborné podanie farieb, excelentné HDR
- Nič podstatné

PARAMeTRE:

Obrazovka: IPS s MiniLED podsvietením, uhlopriečka 32"; rozlíšenie: UHD 3840 × 2160 px, 16:9; gamut: 99 % Adobe RGB, 995 DCI-P3, obnovovacia frekvencia 144 Hz; latencia GtG: 1 ms (akcelerovaná); VESA HDR 1000, jas: 450 nitov (SDR), 1200 nitov (HDR); konektory: 2× HDMI 2.1, DisplayPort 1.4; USB-C DP Alt Mode, PD90 W USB hub; 3,5 mm audio jack, reproduktory: 2 × 5 W; rozmery: 726,8 × 553,3 × 276,5 mm; hmotnosť: 8,5 kg 

Cena: 808 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať