SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

JBL Authentics 300 / Dizajnový klenot s výborným zvukom

0

Model JBL Authentics 300 patrí do stredu ponuky v sérii Authentics, podobne ako menší braček Authentics 200 je takisto stereo a ako jediný v tejto sérii je vybavený batériou a rukoväťou na prenášanie. Výrobca sa snažil zachovať klasický vzhľad a pocit z pôvodných modelov Authentics.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Povrch zariadenia potiahnutý imitáciou kože s kovovým rámom z pozláteného hliníka a prednou 3D tvarovanou mriežkou Quadrex je nostalgicky moderný. Dizajn už na pohľad evokuje kvalitné spracovanie a ruka v ruke s ním ide aj zvukový prejav. Ekologicky zmýšľajúcich používateľov poteší že reproduktor je vyrobený zo 100 % recyklovanej látky, 85 % recyklovaných plastov a 50 % hliníka a dodáva sa v kartónovej škatuli s certifikátom FSC, potlačenej sójovým atramentom.

Vďaka vstavanej batérii si tento dizajnový skvost teraz môžete vziať aj na terasu či do altánu  a vychutnávať si jeho vyladený zvuk. K dispozícii je, samozrejme, bohatá konektivita zahŕňajúca bluetooth 5.3, dvojpásmovú Wi-Fi, Chromecast či AirPlay. Vzadu nájdete RJ-45 pre eternet, USB-C na nabíjanie externých zariadení, ale veľmi pomalým nabíjaním 5 V/0,5 A a audiovstup mini-jack. Interná batéria sa nabíja vstavaným sieťovým zdrojom a sama udrží zariadenie v činnosti asi 8 hodín. K dispozícii je hlasové ovládanie vďaka podpore hlasových asistentov Alexa a Google Assistant. Aplikáciou JBL One potom možno nastavovať jednotlivé parametre zariadenia a streamovacie služby. Zariadenie je vybavené dvojicou 2,5 cm výškových meničov a 5,25" wooferom, ktorý dopĺňa 6,5" pasívny žiarič na spodnej časti.

Zariadenie je vybavené technológiu automatickej zvukovej kalibrácie. Tá analyzuje akustiku okolitého priestoru po každom zapnutí a automaticky upravuje zvuk reproduktora tak, aby bol optimálny pre daný priestor. Unikátny digitálny signálový procesor (DSP) upravuje zvuk v reálnom čase, aby bol optimálny pre danú skladbu. To zabezpečuje, že bez ohľadu na žáner alebo kvalitu nahrávky si Authentics vždy poradí a poskytne dobrý výsledok.

Zariadenie, samozrejme, možno prevádzkovať aj ako normálny bluetooth reproduktor, veľkým benefitom však je práve možnosť zaradenia do multiroomovej zostavy, takže reproduktor môžete ovládať z akéhokoľvek zariadenia vo vašej sieti a priamo prehrávať hudbu z rôznych streamovacích služieb.  V domácnosti, samozrejme, môžete mať viac takýchto reproduktorov v rôznych miestnostiach. Na zariadení dominujú na vrchnej strane tri otočné ovládače, na zmenu hlasitosti s tlačidlom pauza/play v strede a na ovládanie basov a výšok. Okrem toho tu nájdete tlačidlo párovania, programovateľné tlačidlo so srdiečkom, ktorému môžete priradiť funkciu v aplikácii, a tlačidlo zapnutia/vypnutia. Ak nepoužívate službu hlasových asistentov, vzadu je vypínač na mechanické odpojenie mikrofónu pre váš pokoj.

Zo zvukovej stránky Authentics 300 rozhodne nesklame. Bohatý zvuk s údernými, ale nie agresívnymi basmi a čistými výškami a s výkonom 100 W hravo a veľmi kvalitne ozvučí aj väčšiu miestnosť. Zariadenie určite nie je kompaktné, je však prenosné, takže možnosti využitia sú pomerne široké. S veľmi pekným retro dizajnom neurazí v obývačke ani vo firemných reprezentatívnych priestoroch. To všetko navyše za pomerne prijateľnú cenu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, multiroom, Wi-Fi aj eternet, výbava, automatická kalibrácia, dizajn
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Model: JBL Authentics 300, konfigurácia Stereo 2.0, Wi-Fi IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax (2,4 GHz/5 GHz), bluetooth verzia: 5.3, A2DP V1.3, AVRCP V1.5, meniče: 2 × 25 mm tweeter + 5,25" woofer, výstupný výkon: 100 W, frekvenčný rozsah: 45 Hz – 20 kHz, napájanie el. energiou: 100 – 230 V 50/60 Hz, rozmery ( Š × V × H): 342 × 195,6 × 180,3 mm, hmotnosť: 4,9 kg

Cena: 429,99 EUR

Viac info: www.jbl.sk

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať