ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

JBL Live 670NC / Kompaktné slúchadlá s účinným tlmením hluku

0

Slúchadlá s aktívnym tlmením hluku True Adaptive Noise Cancelling majú konštrukčný formát on-ear, čiže mušle priliehajú na uši, ale neprekrývajú ich. Mušle čalúnené príjemne mäkkou pamäťovou penou a pokryté jemnou syntetickou kožou však do určitej miery tlmia hluk okolia, takže slúchadlá majú implementovanú aj technológiu Smart Ambient na pridanie zvukov okolia, takže po aktivovaní tejto funkcie počujete ľudí vo vašej blízkosti.

K dispozícii som mal slúchadlá v elegantnej čiernej farbe. V ponuke je aj modrá, béžová (Sand) a biela verzia, takže každý si môže vybrať farbu, ktorá dopĺňa jeho štýl. Kompaktné rozmery a primeraný prítlak, aby mušle priliehali na ucho a slúchadlá spoľahlivo držali na hlave, ich predurčuje nielen na domáce počúvanie a cestovanie, ale aj na prechádzky v bezpečnom prostredí. Na dynamickejšie aktivity, kde by bol potrebný silnejší prítlak, tieto slúchadlá nie sú primárne určené. Je to kompromis v prospech komfortu pri dlhšom nosení, napríklad pri dlhých cestách v dopravných prostriedkoch.

Hlavový most je primerane masívny, zvnútra čalúnený a pokrytý tkaninou. Veľkosť sa dá prispôsobiť vysúvaním pružných pásikov, na ktorých sú cez flexibilné kĺby upevnené mušle. Kĺby umožňujú nielen naklápanie, ale aj natočenie o 90 stupňov, takže po zložení sú veľmi kompaktné. V balení je aj praktické textilné puzdro.

Slúchadlá môžete pripojiť nielen cez bluetooth, ale aj klasicky pribaleným káblikom s 3,5 mm konektorom jack. Cez bluetooth môžete mať slúchadlá pripojené k dvom zariadeniam súčasne, takže počas sledovania filmu na notebooku či tablete nezmeškáte telefonický hovor. Ovládacie prvky a aj mikrofón na telefonovanie sú sústredené na spodnej časti pravej mušle. Vonkajší kryt mušle je citlivý na dotyk, takže môžete využiť aj ovládanie kombináciou poklepaní a pridržania. Na tento spôsob ovládania a takisto na rozmiestnenie tlačidiel, hlavne na polohu tlačidla na aktivovanie a deaktivovanie tlmenia hluku okolia, si veľmi rýchlo zvyknete. Na ľavej mušli je port USB-C na nabíjanie.

Aktívne tlmenie hluku funguje tak, že vnútri každej mušle v strede pod priezvučnou látkou je mikrofón, ktorý sníma zvuk v tesnej blízkosti ucha. Signálový procesor z tohto zvuku separuje hluk okolia a primieša ho znovu do reprodukovaného signálu, ale v opačnej fáze. Potlačenie hluku je selektívne, účinne potláča hlavne typ monotónneho hluku, aký je napríklad v dopravných prostriedkoch či v miestnostiach s hlučnou klimatizáciou. Odporúčam vyskúšať aj funkciu Personi-Fi 2.0, ktorá sa aktivuje v aplikácii JBL Headphones. Ako vyplýva z názvu, funkcia prispôsobí zvuk podľa fyziologických parametrov vášho sluchu a akustických pomerov vo vašom zvukovode. Do ľavej aj pravej mušle je postupne prehraná sekvencia tónov rôznych frekvencií, mikrofóny vnútri mušle zosnímajú, ako tieto tóny znejú, a používateľ signalizuje, keď tón prestane počuť. Podľa týchto údajov sa nastaví individuálny zvukový profil. Pomocou prepínača v aplikácii potom môžete posúdiť, či vám lepšie znie pôvodný zvuk, alebo zvuk, na ktorý bol aplikovaný individuálny profil. Môžete vyskúšať aj režimy priestorového zvuku.

Technológia JBL Signature Sound a akustické meniče s priemerom 40 mm sú zárukou výborného zvuku vrátane bohatého zastúpenia basov. Napriek tomu je zvuk vyvážený. Na väčšinu hudobných žánrov a ani na hovorené slovo v podcastoch pravdepodobne nebudete potrebovať ekvalizér. Ten sa nastavuje v aplikácii JBL Headphones. Milovníkom rocku či popu odporúčam trochu zdvihnúť výšky, priaznivcom džezu zas mierne zdvihnúť výšky a trochu viac stredné pásmo.

Na jedno nabitie, ktoré trvá približne dve hodiny, vám slúchadlá pri počúvaní cez bluetooth vydržia pri zapnutom ANC 50 hodín a pri vypnutom tlmení hluku 65 hodín. Päťminútové nabíjanie poskytne energiu na 4 hodiny počúvania.

Slúchadlá som testoval počas dvojhodinového letu a adaptívne tlmenie hluku mi vyhovovalo. Najviac sú potláčané monotónne hluky, v tomto prípade motory lietadla, čo musím pochváliť. Vyššie frekvencie, ktoré sú typické pre ľudský hlas, sú potlačované menej, takže hlásenia palubného rozhlasu som počul bez toho, aby som potreboval aktivovať funkciu Smart Ambient. Tú odporúčam aktivovať, aby ste pri prechádzkach počuli zvuky okolia. Dôrazne neodporúčam kráčať po ulici so zapnutým tlmením. Naopak, funkcia Voice Aware umožňuje pripočúvanie, ktoré sa mi osvedčilo na počúvanie vlastného hlasu počas telefonovania, aby som nemal tendenciu hovoriť hlasnejšie.

Bluetooth 5.3 umožňuje súčasné pripojenie k dvom zariadeniam aj rýchle párovanie Google Fast Pair aj Microsoft Swift Pair. Pri párovaní je ponúknutá konfigurácia asistentov Amazon Alexa alebo Google Assistant. Latencia pri pozeraní videí je takmer nepozorovateľná, nameral som 120 ms, rovnako aj pri väčšine hier, azda s výnimkou FPS (First Person Shooter), pri ktorých radšej použite káblové pripojenie.

Prvých 10 čitateľov môže produkt kúpiť na www.jbl.sk so zľavou 20 %, potrebné je zadať zľavový kód JBLLIVE670NEXTECH.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, účinné tlmenie hluku, individuálne prispôsobenie zvuku
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Akustické meniče 40 mm; frekvenčný rozsah 20 Hz – 20 kHz (bluetooth), 20 Hz – 40 kHz (AUX), impedancia 32 ohmov; citlivosť 98 dB SPL@ 1 kHz; citlivosť mikrofónu: -38 dBV @ 1 kHz/Pa; bluetooth 5.3, profily A2DP 1.4, AVRCP 1.6.2, HFP V1.8; batéria 850 mAh; hmotnosť 219 g

Cena: 129,99 EUR

Viac info: www.jbl.sk

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať