ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

JBL Tune 230NC TWS / S hudbou v pohybe

0

Slúchadlá JBL Tune 230NC TWS sú ďalším modelom v ponuke výrobcu, ktorý poskytuje aktívne potlačenie hluku aj odolnosť proti vode a potu. Prichádzajú navyše aj s veľmi zaujímavou cenou.

Prvé, čo na slúchadlách poteší, je nabíjacie puzdro. To je stavané na výšku a jeho šírka umožňuje, aby ste ho bez problémov mohli nosiť vo vrecku. Je z matného plastu s lesklým logom vpredu, nad ktorým nájdete v hrane dvierok trojicu LED signalizujúcu stav batérie. Zo zadnej strany je umiestnený nabíjací konektor USB-C. Priložený je nabíjací kábel USB-C/USB-A. Slúchadlá spolupracujú s aplikáciou JBL Headphones, v ktorej vidíte stav batérií slúchadiel aj puzdra priamo v percentách. Aplikácia umožňuje takisto ovládanie potlačenia hluku, nastavenie ekvalizéra a nastavenie dotykového ovládania. Nastaviť si tu môžete aj niektorého z hlasových asistentov Amazon Alexa alebo Google Assistant. Dotykové ovládacie prvky na uchu sú rozdelené medzi obe slúchadlá. Klepnutím vpravo ovládate prehrávanie, dvoma klepnutiami preskočíte o skladbu dopredu a tromi klepnutiami dozadu. Dvojitým klepnutím odpoviete aj na prichádzajúci hovor alebo ho ukončíte na oboch slúchadlách. Dlhé stlačenie ktoréhokoľvek slúchadla vyvolá funkciu hlasového asistenta. Jediným klepnutím na ľavé ucho môžete prepínať medzi režimami ANC zapnuté, ANC vypnuté a Ambient Aware.

Výrobca udáva výdrž zhruba 8 + 24 hodín so zapnutým ANC a 10 + 30 s vypnutým. Ak sú slúchadlá aj puzdro vybité, nabijete ich za dve hodiny. Slúchadlá sú určené pre aktívnych používateľov, ktorí si radi zašportujú. K dispozícii sú v čiernej, modrej, ružovej alebo bielej farbe. Dodávajú sa s tromi pármi štupľov (S, M, L), takže si vyberie každý. Správna veľkosť je dôležitá, aby vám slúchadlá dobre sedeli v ušiach aj pri športovaní. Slúchadlá majú stupeň krytia IPX4, takže vydržia postriekanie vodou alebo pot pri športovaní, určite však nie ponorenie do vody. Na pripojenie využívajú bluetooth 5.2. Interné 6 mm budiče poskytujú frekvenčný rozsah od 20 Hz do 20 kHz. Pri testovaní sa potvrdil veľký frekvenčný rozsah s výrazným prednesom basov a čistým a vyrovnaným prednesom v celom frekvenčnom rozsahu. Zvuk má výbornú dynamiku, a keby vám nevyhovovalo úvodné nastavenie, môžete použiť niektorý z prednastavených ekvalizérov alebo si vytvoriť vlastný. Puzdro zvládne tri plné nabitia slúchadiel. Potlačenie hluku je vcelku účinné, ak chcete počuť aj zvuky z okolia, môžete nastaviť režim ambient. Pri hovore zaručuje kvalitný zvuk bez ruchov štvorica mikrofónov.

Keby vám dizajnovo nevyhovoval model 230NC, v ponuke je aj ďalší nový model JBL TUNE 130NC TWS. Ten na rozdiel od testovaného vy­užíva 10 mm menič a slúchadlá majú iný dizajn s trochu väčšou a plochou vonkajšou časťou. Inak sú funkčne zhodné, majú rovnakú odolnosť, výdrž a cenu a sú dostupné v troch farbách – čierna, biela a modrá. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita zvuku, ovládanie, ANC, rozmery puzdra, výdrž
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• JBL Tune 230NC TWS: 6 mm dynamický menič, napájanie: 5,0 V, 1 A, hmotnosť: slúchadlo: 5,1 g/ks (10,2 g kombinácia), nabíjacie puzdro: 47,3 g, slúchadlá: Li-ion batéria (70 mAh/3,85 V), puzdro: Li-ion batéria (750 mAh/3,7 V), čas dobíjania: < 2 hodiny od vybitia, výdrž/so zapnutým ANC: 8 hodín + 24 hodín, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz, impedancia: 16 ohmov, citlivosť: 105 dB SPL @ 1 kHz, maximálna SPL: 95 dB, citlivosť mikrofónu: -38 dBV/Pa @ 1 kHz (TBC), bluetooth verzia 5.2, verzia profilu bluetooth: A2DP 1.3, AVRCP 1.6, HFP 1.7

• Cena: 99 EUR

Viac info: www.jbl.sk

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať