SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

JetPack realitou: Speeder, prvý lietajúci motocykel, by mal dosiahnuť rýchlosť viac ako 640 km/h

1

Startup JetPack Aviation, podporovaný investičnou spoločnosťou YCombinator, pripravuje prvý lietajúci motocykel na svete. Osobný lietajúci stroj sa bude volať Speeder, čo určite ocenia fanúšikovia Star Wars. Firma už dostala od investorov 2 milióny dolárov, z ktorých chce financovať vývoj prvého funkčného prototypu Speedera.

Podľa plánov JetPack Aviation bude Speeder buď riadený pilotom, alebo úplne nezávislý a poskytne úplne stabilizovanú jazdu. Môže vzlietnuť a pristávať vo zvislom smere a dosiahnuť rýchlosť viac ako 640 km/h. Nebude mať žiadne odkryté rotorové systémy, a tak bude oveľa bezpečnejší a ľahšie ovládateľný ako množstvo iných dizajnov či vrtuľníkov VTOL. Spoločnosť tvrdí, že palivo sa dá doplniť za menej ako 5 minút, čo je výrazne menej ako čas potrebný na nabitie elektrického vozidla.

Nie je to prvý lietajúci stroj spoločnosti, vytvorila už aj skutočný jetpack, ktorý už neraz demonštroval sám CEO firmy David Mayman. Jetpack bol certifikovaný Federálnou správou letectva (FAA) a firma uzavrela dohodu so špeciálnymi silami amerického námorníctva o jeho používaní pri preprave jednotiek na krátke vzdialenosti.

Jeden z dôvodov, prečo je Speeder životaschopnejší ako iné konštrukcie VTOL, je ten, že sa bude spoliehať na turbínový pohon, a nie na batérie. Podľa Maymana je „aktuálna hustota energie batérie príliš nízka na to, aby bola väčšina elektricky poháňaných VTOL skutočne praktická“. Zmeniť by sa to vraj mohlo v rozmedzí piatich až desiatich rokov. Speeder by však mal byť schopný zabezpečiť rýchlu dopravu nákladu pre pohotovostné a vojenské služby (to je prvé plánované použitie pred presunom na spotrebiteľský trh) v oveľa kratšom čase.

Zdroj: techcrunch.com.

 

Redakcia

Všetky autorove články
doprava JetPack startup lietadlo

1 komentár

Secret sovciety reakcia na: JetPack realitou. Speeder - prvý lietajúci motocykel by mal dosiahnuť rýchlosť viac ako 640 km/h

19.11.2019 01:11
Jste talentovaný, podnikatel, obchodník nebo jste v zábavním průmyslu? Přihlaste se a nechte se promítat do iluminovaného bratrství a získejte až 500 000 dolarů měsíčně. Kontaktujte nás na e-mailu: lordpaulwalker336@gmail.com, nebo nás kontaktujte na WhatsApp: +1 785 783 5683
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať