CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Lawk One: Futuristické AR okuliare nielen pre cyklistov

0

Niektorí cyklisti majú radi prístup k množstvu informácií, pričom tie často pochádzajú z rôznych zariadení. Okuliare s rozšírenou realitou (AR) Lawk One však môžu všetky spojiť na jednom mieste. Okuliare s hmotnosťou 80 gramov vyrába ich hongkonský startup Lawk a sú odolné aj proti striekajúcej vode. Rovnako ako väčšina ostatných AR okuliarov sú cez bluetooth prepojené s aplikáciou pre iOS/Android na smartfóne používateľa. Lawk One sa dodáva so súpravou šošoviek UV380, ktoré blokujú 99,9 % ultrafialových lúčov UVA, UVB a UVC. V prípade potreby ich možno vymeniť za dioptrické šošovky.

Odnímateľný štít poskytuje ochranu pred živlami a lepšiu aerodynamiku. Na oboch šošovkách je zobrazovaný monochromatický (zelený) obraz na microLED displeji s maximálnym jasom 1150 nitov a rozlíšením 640 × 480 px, ktorý poskytuje informácie v reálnom čase o aktuálnej rýchlosti, prejdenej vzdialenosti, uplynutom čase a spálených kalóriách. Displej môže zobrazovať aj navigačné pokyny a prichádzajúce textové správy, ako aj srdcovú frekvenciu a kadenciu šliapania do pedálov, ak je bezdrôtovo prepojený s periférnymi zariadeniami iných výrobcov.

Podľa dizajnérov tento dvojšošovkový „binokulárny vlnovodový“ displej nevyvoláva pocity závratu, čo môže byť problém pri displejoch, ktoré sa premietajú len na jednu šošovku. Používatelia môžu navyše počúvať hudbu cez dva vonkajšie reproduktory v ramenách okuliarov a prijímať hovory cez hlasité hands-free a zadávať verbálne príkazy pomocou mikrofónu na jednej strane. Tieto príkazy (ako napríklad „Zobraziť pokyny, ako sa dostať domov“ atď.) interpretuje a reaguje na ne služba ChatGPT. Okuliare umožňujú aj snímať digitálne stabilizované 4K video alebo 8 Mpx statické fotografie pomocou integrovaného fotoaparátu so zorným poľom 120°.

Lawk One uchováva až 70 minút videa (nakrúteného v jednotlivých 15-, 30- alebo 60-sekundových klipoch), ktoré možno prekryť údajmi o výkone a stiahnuť do aplikácie na úpravu a zdieľanie. O napájanie sa starajú dve 150 mAh lítiové batérie, ktorých jednohodinové nabíjanie by malo údajne stačiť na kombinovanú prevádzku počas šiestich až ôsmich hodín. Na portáli Kickstarter sa okuliare ponúkajú za 349 USD, čo je 30-percentná zľava oproti maloobchodnej cene, ktorá má byť 499 USD.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať