SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Lenovo legion Glasses / Brilantný displej v okuliaroch

0

Na prvý pohľad vyzerajú ako dizajnové slnečné okuliare. Pozorný pohľad odhalí, že predné tmavé, takmer nepriehľadné sklá sú trochu viac vzdialené od očí a tváre. Pred každým okom je totiž sklo hrubé takmer centimeter, v ktorom je šikmé polopriepustné zrkadlo premietajúce obraz z vodorovne umiestneného displeja v hornom ráme na sietnicu vášho oka. Displej micro-OLED pre každé oko má rozlíšenie full HD, zobrazuje naozaj verné farby a má vysoký kontrast až 50 000:1, takže si vychutnáte ostrý obraz aj s jemnými detailmi. Rám okuliarov má elegantný dizajn a napriek robustnosti sú okuliare relatívne ľahké, majú len 96 gramov. Na spodnej strane obidvoch bočníc sú dvojice ovládacích tlačidiel aj štrbiny minireproduktorov, ktoré hrajú podstatne lepšie, ako by ste očakávali. Pomocou tlačidiel môžete ovládať jas, hlasitosť či zapnúť režim s potlačením modrej zložky svetla, prípadne zapnúť alebo vypnúť displej.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Konštruktéri mysleli aj na používateľov, ktorí nosia dioptrické okuliare. V balení nájdete vkladací modul, do ktorého si podľa priložených šablón môžete v optike nechať vyrobiť dioptrické šošovky podľa predpisu, podľa ktorého máte vyrobené klasické okuliare. Ďalšia alternatíva je upravená opierka na nos, ktorá umožňuje mať súčasne nasadené dioptrické okuliare a pred nimi Legion ­Glasses. Toto riešenie však nie je veľmi praktické ani estetické.

Okuliare sa k počítaču, tabletu, prípadne aj smartfónu pripájajú pomocou kábla s konektorom USB-C, ktorý je pevne spojený s okuliarmi. Podporované sú platformy Windows, Android a iOS. Nepotrebujete žiadny ovládač, len podporu zobrazovania cez USB-C. Kvalita obrazu je vynikajúca, ale okuliare musíte mať správne nasadené, aby ste pohľadom obsiahli celú zobrazovaciu plochu. Okuliare som testoval s notebookom s podporou technológie USB-C DisplayPort, herným handheldom Lenovo Legion Go aj smartfónom Samsung S23. Na smartfóne sa aktivoval režim DEX na prácu na veľkej obrazovke, pričom dotykový displej sa dal použiť na ovládanie kurzora myši. Na notebooku nevidíte na klávesnicu, takže okuliare sú vhodné hlavne na sledovanie multimédií, prípadne na hranie, kde ruky intuitívne nájdu „herné“ klávesy. To ma priviedlo na myšlienku zopakovať si strojopis všetkými desiatimi, keď sa nepotrebujete pozerať na klávesnicu. Ani pri pozeraní videí počas niekoľkohodinovej cesty vlakom sa oči neunavia. Pri večernom sledovaní môžete zapnúť funkciu potláčajúcu modré svetlo.

Po niekoľkých minútach používania si na okuliare zvyknete, nielen na iný pocit ako keď sa dívate na obrazovku, ale aj na to, že keď pohnete hlavou, pohne sa aj zobrazovacia plocha v zornom poli. Ostrosť a kontrast obrazu sú dostatočné aj na čítanie textu, ale hlavnou doménou bude pozeranie videí a hry. Tmavé predné sklá sú predsa len trochu priesvitné, takže máte aj základné povedomie o priestore pred vami.

Hlavnou výhodou okuliarov s displejom je zachovanie súkromia, takže ak cestujete vlakom či lietadlom, spolucestujúci nevidia obsah vášho displeja. Navyše sa môžete hrať alebo sledovať multimédiá v akejkoľvek polohe, napríklad pohodlne usadení v kresle alebo pokojne aj poležiačky.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu a zvuku, dizajn, ergonómia
- Žiadne

Cena: 499 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať