SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Lenovo Legion Go: Výkonný počítač na hranie hier do vrecka

Technológie
1

Spoločnosť Lenovo pridáva Legion Go ako najnovší prírastok do svojho herného ekosystému. Lenovo Legion Go je vybavený procesorom až AMD Ryzen Z1 Extreme s grafikou AMD RNDA™ a technológiou inteligentného riadenia spotreby. Beží na ňom operačný systém Windows 11 a poskytuje silnú kombináciu grafického výkonu, ktorý konkuruje aj herným konzolám. Vďaka tomu hry ožívajú na 8,8-palcovom QHD+ 16:10 hernom displeji Lenovo PureSight.

Displej, ktorý dokáže dosiahnuť jas až 500 nitov a má 97% farebný gamut DCI-P3 je tiež nastaviteľný podľa herného štýlu a situácie a podporuje rozlíšenia od 1600p do 800p, ako aj obnovovaciu frekvenciu až do 144 Hz. Desaťbodová dotyková obrazovka umožňuje prirodzené a intuitívne ovládanie. Legion Go je vybavený 16 GB LPDDR5X (7500Mhz) RAM s flexibilnou správou napájania, ktorá poskytuje optimálny herný výkon a rýchlejšie načítanie v závislosti od scenára, ako aj až 1 TB PCIe Gen4 SSD a slot na micro-SD kartu podporujúci až 2 TB ďalšieho úložiska

Vďaka batérii s kapacitou 49,2 Wh môžu herné seansy trvať dlhšie bez potreby dobíjania. Lenovo Legion Go má tiež podporu funkcie Super Rapid Charge2, vďaka ktorej sa batéria dobije na 70 % len za pol hodiny. Pri hraní hier počas pripojenia k sieti obsahuje Lenovo Legion Go režim power bypass, ktorý chráni batériu pred ďalšou degradáciou a zároveň eliminuje teplo, ktoré sa bežne vytvára počas nabíjania.

V Lenovo Legion Go je samozrejme prítomná chladiaca technológia Coldfront, ktorá obsahuje ventilátor s 79 lopatkami z kapalně-krystalického polymeru, ktorý udržuje zariadenie chladné pri menej ako 25 dB hluku ventilátora v tichom režime a zároveň umožňuje zariadeniu dosiahnuť plný výkon 25 W TGP vo vlastnom režime, keď je na víťazstvo potrebný každý kúsok výkonu, pričom zabraňuje teplotnému škrteniu počas dlhších herných relácií.

Ovládače Lenovo Legion Go sú vybavené joystickmi s hall efektom, čo znamená, že nedochádza k driftu joysticku a minimalizujú sa hluché body, čo maximalizuje odozvu a presnosť potrebnú počas vyčerpávajúcich herných seáns. Medzi ďalšie vstupy patrí integrovaný trackpad, veľký D-pad, šikmé koliesko myši a celkovo 10 mapovateľných bočných tlačidiel, spúšťačov a tlačidiel na úchope. RGB osvetlenie je prítomné na tlačidle napájania ozdobenom ikonickým písmenom "O" Lenovo Legion, ktorý prepína farby tak, aby indikoval používateľom voliteľný režim ventilátora a prispôsobiteľné RGB krúžky okolo joystickov pridávajú ďalšiu vrstvu elegancie, a zároveň fungujú ako systém upozornení na spárovanie ovládačov.

Ešte lepšie je, že ovládače Lenovo Legion Go TrueStrike sú odnímateľné, aby umožnili väčšiu flexibilitu herných štýlov a zároveň umožnili režim FPS pre improvizované herné maratóny FPS. Režim FPS umožňuje používateľovi odpojiť ovládače od tela Lenovo Legion Go a použiť stojan na zadnej strane na jeho podopretie na povrchu. Pravý odpojený ovládač sa umiestni do priloženej základne ovládača, ktorá sa pripevňuje pomocou magnetu, a optické oko v spodnej časti ovládača umožňuje presnejšie mierenie a ovládanie potrebné počas súťažných hier FPS, podobne ako pri používaní myši.

Lenovo Legion Go je vybavený dvoma portami USB typu C® pre pohodlné pripojenie, ktoré umožňujú používateľom dokovať a nabíjať zariadenie a súčasne pripojiť príslušenstvo vďaka funkciám plug-and-play podporujúcim DisplayPort 1.4 a podporu Power Delivery 3.0. Konektivita sa rozširuje na Wi-Fi 6E3, ako aj na podporu Bluetooth® 5.2. 

Spojovacím článkom mnohých úžasných funkcií notebooku Lenovo Legion Go je však úplne nový Legion Space. Legion Space, špeciálne navrhnutý pre Lenovo Legion Go, umožňuje používateľom rýchly prístup ku všetkým herným platformám a obchodom, zobrazenie všetkých lokálne nainštalovaných hier a dokonca aj nákup hier prostredníctvom obchodu Legion Game Store v spolupráci s Xbox Game Pass Ultimate4,5 s bezplatným 3-mesačným členstvom4,5, ktoré poskytuje prístup k stovkám vysokokvalitných hier pribalených ku každému Lenovo Legion Go, ako aj k obchodu Gamesplanet, ktorý ponúka výrazné zľavy na vybrané hry pre používateľov s Lenovo ID6. Všetky podporované spúšťače hier možno zoskupiť v Legion Space, takže hráči sa môžu pustiť priamo do akcie. Legion Space tiež umožňuje používateľom rýchlo upravovať nastavenia, ako je rozlíšenie, obnovovacia frekvencia, jas a ďalšie, za pochodu.

Lenovo Legion Go bude dostupný od októbra 2023 od 799 eur (s DPH).

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Okuliare Lenovo Legion: Hranie hier na veľkej obrazovke kdekoľvek

Pre hráčov na cestách alebo na gauči ponúkajú okuliare Lenovo Legion inteligentnejšie, súkromnejšie riešenie veľkej obrazovky pre hranie hier a konzumáciu obsahu, či sú na Lenovo Legion Go alebo akomkoľvek inom kompatibilnom zariadení, vrátane väčšiny zariadení Windows, Android™7, macOS®8 s plne funkčným USB-C. Herné okuliare Lenovo Legion sú pokročilým nositeľným virtuálnym monitorom s technológiou zobrazenia micro-OLED, ktorý poskytuje vysoký farebný a kontrastný rozsah rozlíšenia FHD pre každé oko s obnovovacou frekvenciou 60 Hz, emuluje zážitok a funkčnosť veľkej obrazovky, ktorá sa zobrazuje za sklami , ktoré môže vidieť iba používateľ, a poskytuje vysoko verný zvuk prostredníctvom vstavaných reproduktorov.

Menšie obrazovky môžu znamenať, že hráči obetujú kvalitu zobrazenia, pohodlie a súkromie na cestách. Okuliare Lenovo Legion umožňujú hráčom Legion Go prenosný, súkromný zážitok zo sledovania na veľkej obrazovke tým, že ponúkajú plug and play, nositeľný, vysoko kvalitný displej navrhnutý pre dlhšie nosenie a používanie.

Okuliare Lenovo Legion budú k dispozícii v decembri 2023 od 499 eur (s DPH).

Ďalším doplnkom pre hráčov na cestách sú nové herné slúchadlá do uší Lenovo Legion E510 7.1 RGB. S priestorovým zvukom 7.1 je možné počuť prakticky každý tímový povel o priblížení nepriateľa v priestore, triangulovať ho a konať. Meniče s 10 mm kotvou vydávajú hutné, úderné basy, ako aj vyvážené stredy a výšky bez skreslenia. A keď je hranie intenzívne, multifunkčný inline ovládač umožňuje rýchle nastavenie, zatiaľ čo zvýraznený pásik RGB na ovládači dodáva slúchadlám do uší nádych triedy a konektor USB-C zabezpečuje bezproblémové pripojenie k množstvu zariadení.

Herné slúchadlá do uší Lenovo Legion E510 7.1 RGB budú k dispozícii v októbri 2023 od 49,99 eur (s DPH).7

Zobrazit Galériu

1 komentár

Slovenčina reakcia na: Lenovo Legion Go: Výkonný počítač na hranie hier do vrecka

3.9.2023 09:09
Autor si zrejme nedal veľa námahy s kontrolou a článok si po sebe ani raz neprečítal.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať