SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

IFA 2023: HONOR predstavil dva skladacie smartfóny jeden v štýle módnej kabelky

0

Prvú hlavnú prednášku na veľtrhu IFA 2023 v Berlíne s veľavravným názvom „Unfold Tomorrow“ si rezervoval HONOR a mal k tomu dobrý dôvod. Predstavil svoje koncepcie skladacích smartfónov s ohybným displejom a prezentoval ich ako strategickú víziu budúcnosti smartfónov. Čas a samozrejme aj názory používateľov ukážu či sa zo skladacích smartfónov stane mainstreamový trend.

HONOR V Purse v štýle módnej kabelky

HONOR Magic V2

„Skladacie smartfóny vstupujú do milimetrovej éry“ konštatoval George Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti HONOR a predstavil HONOR Magic V2 - v súčasnosti najtenší a najľahší skladací smartfón V rozloženom stave má hrúbku len 4,7 mm a po zložení 9,9 mm.

Napriek tomu má tento smartfón batériu s kapacitou 5000 mAH, pričom hrúbka samotnej batérie Silicon-Carbon-Dual-Battery je len 2,72 mm.

Zásluhu na malej hrúbke má nová konštrukcia pántu, ktorý je z 91 % z kovu, presnejšie z titánu.

Pánt vydrží viac ako 400 000 zložení, čo zaisťuje pri 100 zloženiach denne životnosť až desať rokov. Hmotnosť smartfónu je 231g.

HONOR Magic V2 má aj niekoľko technologických vychytávok. Na reguláciu jasu osvetlenia sa využíva PWM na frekvencii 3840 Hz, takže ľudské oko nemá šancu postrehnúť akýkoľvek náznak blikania. Takáto frekvencia minimalizuje namáhanie očí a zaisťuje pohodlné sledovanie displeja aj pri dlhšom používaní. Na porovnanie iPhone využíva PWM s frekvenciou 480 Hz.

Smartfón je vybavený trojitou zostavou zadných fotoaparátov, ktorá zahŕňa 50Mpx hlavný fotoaparát (f/1,9), 50Mpx ultraširokouhlý fotoaparát (f/2,0) a 20Mpx teleobjektív (f/2,4). Predný duálny fotoaparát je vybavený dvoma 16Mpx fotoaparátmi (f/2,2). HONOR Magic V2 tiež podporuje funkciu Parallel Space, ktorá umožňuje nielen oddelené ukladanie pracovných a osobných dát a ich bezpečnú izoláciu, ale aj nezávislé paralelné ovládanie aplikácií v dvoch priestoroch, ako keby bol do skladacieho telefónu vložený druhý telefón. Ďalšie informácie o skladacom smartfóne HONOR Magic V2 a aktuálne informácie o jeho dostupnosti nájdete na webe https://www.hihonor.com/sk/events/honor-ifa

HONOR V Purse

Na prednáške bol predstavená aj koncepcia HONOR V Purse, skladací smartfón v štýle módnej kabelky. Cieľom dizajnérov bolo posunúť vnímanie elektronických zariadení do kategórie módneho spotrebného tovaru, ponúkajúceho kreatívne možnosti sebavyjadrenia.

Tento štýl budeme označovať Phy-gital, čiže kombinácia skutočného, fyzického a digitálneho, vďaka prispôsobiteľným displejom (AOD), ktoré napodobňujú dizajn kabelky, vrátane dizajnových prvkov, ako sú retiazky, pierka a strapce, ktoré reagujú na pohyb smartfónu a hýbu sa spolu s ním. Ak je vzor tvorený dlhšími vláknami, tak po prechode prstom po displeji sa zobrazené vlákna rozostúpia tak ako keby ste prešli prstom po kožušine.  Tento koncept telefónu je tiež kompatibilný s výberom vymeniteľných remienkov a retiazok, ktoré sa pripínajú na kĺb smartfónu a umožňujú tak nosiť smartfón jednoducho cez rameno, ako bežnú kabelku alebo tašku, vďaka čomu sa stáva novou trendy kabelkou, tzv. „It bag“ budúcnosti.

Prispôsobiteľný koncept AOD (Always On Display“) je možné kombinovať s akýmkoľvek oblečením. Vzhľadom na to, ako módny priemysel prekračuje hranice fyzického sveta do digitálneho priestoru, technológie nám ponúkajú neobmedzené možnosti vyjadrenia svojej osobnosti a svojho štýlu. Koncept HONOR V Purse môže aspoň z časti pomôcť ekologicky uvedomelým spotrebiteľom znížiť spotrebu rýchlej módy, a čo je dôležitejšie, pomôcť svetu módy prijať nové technológie s cieľom povzbudiť spotrebiteľov, aby nakupovali menej a používali tovar dlhšie.

V duchu otvorenej spolupráce sa značka HONOR spojila so špičkami v oblasti kultúry a trendov z platformy HONOR Talents Global Design Awards, aby navrhli vlastný rad AOD pre toto zariadenie, V ďalšej fáze programu sa otvorí rozhranie API, ktoré umožní dizajnérom využiť senzory, ako napr. gyroskop, dotykový senzor alebo senzor okolitého svetla. Takže ak bude smartfón meniť polohu a bude na ňom napríklad vzor prívesku so strapcami, tak časti prívesku sa budú pohybovať tak aby smerovali kolmo nadol tak ako v reálnom svete.

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že krivka inovácií smartfónov sa pomaly ale isto začína splošťovať, čo znamená, že tieto zariadenia už dosiahli štádium zrelosti. To však v žiadnom prípade neznamená že evolúcia v tejto oblasti nebude pokračovať, prípadne sa môžeme dočkať aj výraznej revolúcie. Možno sa to práve deje.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor V Purse HONOR Magic V2 Honor módna kabelka skladaci smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať