PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Lenovo získava prestížnu cenu „Design Oscar“

Tlačové správy
0
ThinkVision LT2934z - kinematografický displej a elegantné línie stoja na prvom mieste, pričom Lenovo získava ďalších sedem ocenení iF Design Awards

Spoločnosť Lenovo oznámila, že v rámci súťaže International Forum 2014 (iF) získala rekordných osem ocenení za dizajn, vrátane zlata za produktový dizajn - Gold Product Design Award - za monitor ThinkVision LT2934z. Ďalšími Lenovo výhercami v kategórii produktového dizajnu sú nový notebook ThinkPad X1 Carbon, tablet ThinkPad 8, Yoga Tablet 8, all-in-one počítač ThinkCentre E93z, smartfón Lenovo K900 a stolový počítač Horizon. Lenovo tiež po prvý krát získalo cenu za dizajn v kategórii komunikácia - Communication Design Award - za svoje softvérové rozhranie Aura, použité v zariadení Horizon. Do 61. ročníka súťaže iF bolo prihlásených viac ako 4 600 produktov z celého sveta a výhercovia najvyšších ocenení sú držiteľmi zlatého ocenenia Gold Award, známeho aj ako "Design Oscar."

Medzinárodne uznávaná porota, pozostávajúca zo štyridsiatich deviatich porotcov, ocenila spoločnosť Lenovo za priekopnícky produktový dizajn a inovačnú víziu. Porotcovský panel sa o monitore ThinkVision LT2934z vyjadril: „vybrali sme tento dizajn monitora najmä pre výborné využitie orientácie polohy na šírku, ktoré vytvára jednoliatu obrazovku s dramatickým efektom." Porota tiež vyzdvihla dizajnový jazyk Think a osobitosť tohto zariadenia.

Vďaka 29-palcovému AH-IPS LED podsvietenému panelu so zobrazovacou plochou o 33 % väčšou ako v prípade bežných monitorov s pomerom 16:9, prináša monitor ThinkVision LT2934z skutočne kinematografický zážitok. Obsahuje tiež Full HD webkameru, duálny mikrofón a stereo reproduktory pre mimoriadne kvalitné videohovory a funkcia Picture-in-Picture umožňuje nepretržitý pracovný multitasking.

„Dizajn sa v ére PC Plus stáva stále dôležitejším faktorom, nakoľko sa očakávania ľudí, pokiaľ ide o technológie, menia. Dizajn našich produktov musí silno zapôsobiť na nové obecenstvo, nielen na IT manažéra. Kvalita, spoľahlivosť a premyslený dizajn sú kľúčovými zložkami všetkých prepojených smart zariadení," povedal David Hill, viceprezident pre Think Design a User Experience. „Lenovo bude aj naďalej motorom revolučných zmien v našom odvetví so svojimi vizionárskymi riešeniami, ktoré majú ohlas ako v dizajnovej komunite tak aj u našich zákazníkov."

Lenovo má centrá zamerané na dizajn na mnohých miestach po celom svete, pričom viac ako 120 dizajnérov sa zameriava na vylepšovanie dizajnu a užívateľských zážitkov. Doteraz tento rôznorodý tím získal za svoje inovatívne riešenia viac ako 100 ocenení.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať