ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Luxusný sedan Infiniti QX90 ako evolúcia modelu Tesla Cybertruck

Technológie
3

Model Infiniti QX90 2028 je navrhnutý na dochádzanie do práce v meste, pretože umožňuje jednoduché prepínanie medzi jazdným a relaxačným režimom. Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mať do konca roka 2021 autonómiu úrovne 5, čo je pomerne odvážne tvrdenie vzhľadom na extrémnu náročnosť umelej inteligencie a technológií potrebných na dosiahnutie tohto zámeru. To by znamenalo, že budeme mať úplne autonómne vozidlo, schopné jazdy bez akejkoľvek ľudskej asistencie. Prakticky sa tak odstráni potreba montovať do auta volant.

Na druhej strane tento koncept dáva jazdcovi úplnú voľnosť pri výbere prevádzkových režimov. Dizajnér Johnny Jiang uprednostňuje pri riadení vozidla ľudský úsudok a koncept Infiniti QX90 2028 je dôkazom tejto vízie. Dizajn vozidla sa zameriava na spríjemnenie dochádzania do práce, pričom sa sústreďuje na päť kľúčových prvkov: odhmotnenie, prispôsobenie potrebám používateľa, zážitok vodiča a spolujazdcov, pridávanie technológií na lepšiu funkčnosť a vybavenie, ktoré vyhovuje individuálnym potrebám a poskytuje čo najpohodlnejšiu jazdu.

SWAN_122021

Interiér sedanu obsahuje priestor pripomínajúci salónik s panoramatickou sklenou strechou. Zadné sedadlá pre cestujúcich sa dajú otočiť o celých 180 stupňov na lepší výhľad alebo uľahčenie spoločenského styku. Exteriér pôsobí futuristickým dojmom vďaka ostrým dizajnovým líniám a plynulému estetickému vzhľadu, ktorý vytvára rovnováhu medzi prednou a zadnou časťou. Práve táto hranatosť dáva vozidlu atmosféru rozvinutého Cybertrucku.

Poloautonómne vozidlo bude prispôsobené úrovni autonómie 4,5 a bude disponovať AI spoločníkom, ak sa vodič dostane do núdzovej situácie alebo nebude môcť riadiť. Inteligentná cloudová databáza navyše ušetrí čas vďaka funkciám, ako je napr. nájdenie vhodného parkovacieho miesta na rozsiahlom parkovisku. Na zlepšenie zážitku z jazdy bude umelá inteligencia sledovať emocionálny stav vodiča a podľa toho meniť vnútornú atmosféru a hudbu.

Možnosť výberu úrovne autonómnej jazdy poskytuje vozidlu jedinečnú flexibilitu. Siaha od adrenalínovej jazdy po diaľnici v manuálnom režime až po autonómny režim na chvíle, keď si chcete iba sadnúť a vychutnávať výhľad.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Tehla reakcia na: Luxusný sedan Infiniti QX90 ako evolúcia modelu Tesla Cybertruck

16.8.2021 17:08
s mizernym vyhladom dopredu.
Dizajneri bez vkusu.
Reagovať

Luxusný sedan reakcia na: Luxusný sedan Infiniti QX90 ako evolúcia modelu Tesla Cybertruck

11.8.2021 09:08
... nič proti obsahu, ale ako výtvarníka ma vždy iritujú vety typu "ostrým dizajnovým líniám a plynulému estetickému vzhľadu"... kde je kultúra slova? ... zabudli sme významy slov a v snahe byť "in" ich len používame a mechanicky a povrchne skladáme k sebe...
Reagovať

Lacko klames reakcia na: Luxusný sedan Infiniti QX90 ako evolúcia modelu Tesla Cybertruck

11.8.2021 01:08
Nema to nic luxusne!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať