SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

MADE IN SLOVAKIA / Predstavujeme inovatívne projekty

Made in Slovakia
0

Autonómne riadenie výroby Smart Industry riešením EMANS

Projekt autonómneho riadenia výroby EMANS sa využíva na distribúciu objednávky a riadenie montážneho procesu kolies v prevádzke vrátane dopravníkového pása kolies, meracích a montážnych strojov diskov, obúvacej a fúkacej stanice kolies, ako aj stanice vyváženia a kontroly kvality. Systém EMANS zároveň vyhotovuje digitálny rodný list každého kolesa, obsahujúci podrobný opis meraní z jednotlivých výrobných staníc. Na dosiahnutie autonómneho riadenia výrobných procesov využíva Smart Industry systém EMANS technológiu digitálnych dvojčiat – inteligentných informačných agentov.

To znamená, že digitálne dvojčatá sa podieľajú na vytvorení virtuálneho obrazu celej výrobnej prevádzky (kybernetická rovina), v rámci ktorého systém EMANS zabezpečuje autonómne riadenie jednotlivých výrobných operácií. Navyše vďaka digitálnym dvojčatám môžu zamestnanci prevádzky sledovať výrobné a zásobovacie procesy v reálnom čase a disponovať aktuálnymi a presnými dátami v rámci svojich interných rozhodovacích procesov a plánovania.

Projekt Smart Industry riešenie EMANS z dielne spoločnosti ANASOFT bol semifinalistom súťaže IT projekt roka 2019.

ElysiumSpa

ElysiumSpa ako franšízový projekt je moderná oddychová zóna pre aktívnych mestských ľudí, ktorí sa zaujímajú o unikátne wellness miesta, ocenia zaujímavý dizajn a uvedomujú si dôležitosť relaxácie a mentálneho zdravia. Možnosť prehľadného rezervačného systému cez smartfón umožňuje výber najviac vyhovujúcej lokality a času. Poskytuje príležitosti na vybudovanie wellness centra prakticky kdekoľvek. Smart sauny slúžia ako moderné wellness zariadenia a vyžadujú si iba naozaj nevyhnutné prevádzkové náležitosti. Saunové jednotky sú jednoduché prenosné modulové stavby, ktoré vedia ozvláštniť a pridať extra službu zaujímavému miestu na streche budovy, miestečku pri jazere alebo v blízkosti lesa. Možnosť rezervácie na diaľku a vstup prostredníctvom biometrie tváre zabezpečuje bezobslužnosť. Vízia firmy Elysium je priniesť spoľahlivé riešenie automatizácie rutinných úloh a rozumne nasledovať technologickú zmenu na trhu práce. ElysiumSpa je prvá aplikácia technológie IoT v praxi, ktorá prináša prírodu do mesta vo forme nerušeného zážitku zo saunovania a relaxu. Demonštrácia inteligentného ovládania vo wellness centrách je však iba jedna z mnohých využití tejto technológie. Príležitosti na aplikáciu sú rôznorodé a možno ich transponovať aj do iných odvetví. Extra hodnotu prináša nielen ovládanie IoT, ale aj zlepšený používateľský zážitok prostredníctvom personalizácie a umelej inteligencie.

Produkt ElysiumSpa spoločnosti INSTAREA bol semifinalistom súťaže IT produkt roka 2019.

Revolution Square  

Startup sa zaoberá vývojom otočnej plošiny s trávou z jednej strany a pochôdznou vrstvou z opačnej strany. Po naprogramovaní sa dokáže automaticky prehodiť. Aby nedošlo k poškodeniu technológie, systém vie rozpoznať objekty položené na tráve a dokáže automaticky zhromažďovať odpad. Porastená časť je vysadená takou odolnou trávou, že vydrží aj niekoľko dní otočená hore nohami, aby sa dal priestor využiť na iné účely. O jej výšku sa stará robotická kosačka. Plošina funguje na diaľkové ovládanie. Beztrávnatá časť má veľmi odolný povrch, vhodný na rôzne využitie. 
Startup Revolution Square  je jeden zo startupov, ktorým poskytuje Univerzitný vedecký park TECHNICOM (UVP TECHNICOM) v Košiciach podporu.

Rubriku DIGITÁLNA GRAMOTNOSŤ pripravujeme v spolupráci  s OZ Technoland.

Zobrazit Galériu

Pridať komentár