Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

MMD: Nové monitory pre konzolových hráčov s uhlopriečkou až 55 palcov

0

Spoločnosť MMD, výrobca monitorov značiek Philips a AOC predstavila dvojicu nových  špecializovaných herných monitorov určených hlavne pre konzolových hráčov z radu Philips Momentum s technológiou osvetlenia Ambiglow. Výrobca vychádza zo skutočnosti že podľa údajov z minulého roku trh s hernými konzolami zaznamenal nárast o 7,3% a dosiahol tak 30% podiel na celkovom hernom trhu a v súčasnosti prekonáva predaje herných PC ktoré dosiahli 24% podiel.

Prvým z predstavených je v súčasnosti najväčší model tejto série 558M1RY s uhlopriečkou až 55“. Je vybavený 55“ VA panelom  s rozlíšením 4K, teda 3840x2160 bodov a dokáže pracovať s maximálnou frekvenciou až 120 Hz pri použití pripojenia cez Display Port. Panel využíva lokálne stmievanie so 144 zónami a dosahuje dynamickú svietivosť až 1200 cd/m2. Monitor pracuje so vstupným oneskorením iba 2,4 ms pri pripojení HDMI 4K60p a iba 1,5 ms pri pripojení DP 4K120p. Systém podsvietenia Ambiglow pracuje podobne ako na Ambilight na TV Philips, podľa obsahu obrazu osvetľuje stenu za monitorom tak že akoby opticky rozširoval dej na obrazovke.

U tohto modelu je trojstranný, takže osvetľuje vrch a obe stany. Monitor podporuje technológiu Free sync pre synchronizáciu frekvencie podľa grafickej karty vrátane najnovšej verzie FreeSync Premium Pro ktorá má byť v najbližšom čase certifikovaná spoločnosťou AMD. Nezabudlo sa však ani na zvukovú stránku. Novinka je pod displejom vybavená soundbarom od exkluzívnej značky Bowers & Wilkins ktorý umocňuje herný zážitok. Povrch displeja je antireflexný a má zvýšenú mechanickú odolnosť.

Ďalšou predstavenou novinkou je model 278M1R, je prvým monitorom spoločnosti Philips navrhnutým výhradne pre hráčov e-športov, má 27 palcov a je pripravený na HDR.  Monitor mieri predovšetkým k hráčom ktorý hrajú tituly FPS, Action alebo Racing. Využíva rozlíšenie 4K s obnovovacou frekvenciou 60 Hz a nízkym oneskorením ktoré zabezpečuje pri hraní konkurenčnú výhodu.

Monitor má dva HDMI 2.0 porty umožňujúce pripojenie viacerých zdrojov. Zvuk možno streamovať prostredníctvom reproduktorov DTS Sound (2x 5 W). Monitor má  kompaktný vzhľad a je dodávaný so stojanom 130 mm. Vďaka nastaveniu náklonu -5 / 20 ° a otočenia (+ - 33 °), je ľahko nastaviteľný pre optimálne pohodlie. Technológia Philips Ambiglow je prítomná na všetkých štyroch stranách monitora a opticky zväčšuje obraz a pomáha tak hráča lepšie vtiahnuť do deja.

Monitory sú vhodné pre všetky súčasné konzoly, ale sú tiež pripravené na nové a nadchádzajúce generácie konzol.

Model 558M1RY bude k dispozícii na konci júna 2020 za odporúčanú koncovú cenu 1299 eur a 278M1R bude uvoľnený na konci júla s cenou 449 eur.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať