ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

MSI Clutch GM30 / Obojručná, pevná a osvetlená

0

Ergonómia myši je symetrická, to znamená, že sa nebude priečiť ani v rukách ľavákov. Tým budú sprava chýbať iba bočné tlačidlá nad palcom, ktoré sú dostupné len pre pravákov. Rozmerovo je Clutch GM30 stredne veľká myš, vhodná na všetky typu úchopov – pre oddelené hlavné tlačidlá od chrbta a dobré reakcie i v zadnej časti aj na menej používaný claw grip (t. j. so špičkami prstov kolmo na tlačidlá). Na palm grip, čiže s oporou chrbta v dlani, môže byť ale telo s dĺžkou 128 mm pre väčšie ruky prikrátke. Pri držaní myšky len medzi prstami však už vyhovie všetkým.

Gripy sú veľké, gumené, zapustené do tela. Nemajú tendenciu sa odliepať sa ani po intenzívnejšom zahriatí. Z pohľadu vyhotovenia je myš na veľmi vysokej úrovni. Tlačidlá sú zapasované presne, nikde nie je žiadna vôľa. Navyše sú použité vychýrené spínače Omron s dlhou výdržou. Kábel síce nie je potiahnutý textíliou, ako to býva v tejto cenovej kategórii zvykom, ale oba konce majú pevné zapuzdrenie, takže v týchto kritických miestach je dobre ošetrený a nedochádza tu k lámaniu ako pri lacnom príslušenstve. Zvláštnosťou je krátka špirálovitá bužírka, ktorá je na ňom navlečená. Tá môže chrániť kábel na hrane stola alebo vo vybratom mieste lepšie držať nastavenie ohybu. 


Kábel je obyčajný, ale v kritických miestach, na začiatku i na konci, je dobre chránený puzdrom

Optické vlastnosti a funkčné možnosti nastavení patria medzi slabšie stránky. GM30 je najdrahšia myš, ktorá používa snímač PAW-3327. Ten je typický skôr pre lacnejšie myšky, tu už by to chcelo niečo presnejšie. Stopu síce drží bezchybne a i rozlíšenie sa môže zdať dostatočne vysoké, no to je dosiahnuté silnou interpoláciou a trajektória pohybu je zubatejšia než pri väčšine konkurenčných riešení. Zamrzí i fakt, že dostupný softvér neumožňuje nijakým spôsobom funkčne preprogramovať tlačidlá alebo si upraviť krokovanie rozlíšenia snímača. To už máte pevne stanovené na stredovom tlačidle (400/800/1600/3200/6200 DPI).


Možnosti prispôsobenia svetelných efektov a farieb sú mimoriadne bohaté – zvoliť si môžete presný odtieň číselným zadaním každého farebného kanála zvlášť

Treba však dodať i to, že osvetlenie (loga, jadra i kolieska) je fascinujúce a s ním sa už môžete v aplikácii MSI Mystic Light naozaj pohrať. Ľubovoľné odtiene, najrôznejšie efekty a dokonca aj voľba smeru ich cirkulácie. Na pohľad tak Clutch GM30 vyzerá aj vďaka finišu s imitáciou sivej metalízy pôsobivo. A toto najmä pre deti môže byť jediný a rozhodujúci fakt pri výbere vianočného darčeka.

„Funkčne jednoduchšia, ale inak efektná myš, ktorá sa vám bude páčiť.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Mimoriadne pevná konštrukcia, sadne do ruky i ľavákovi, prvotriedne spínače, regulovateľné osvetlenie LED RGB s úplnou synchronizáciou so základnými doskami MSI
- Slabší snímač, softvér neumožňuje žiadne funkčné úpravy, vzhľadom na výbavu neprimerane vysoká cena

Hodnotenie:

Vyhotovenie: 85 %
Optika:  70 %
Funkcionalita: 70 %
Cena/hodnota: 75 %
Celkovo: 75 %

• Cena: 50 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
MSI Clutch

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať