SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Malý ručný 3D skener ako dokonalý nástroj na reverzné inžinierstvo

Technológie
1

Ručný 3D skener Revopoint MINI je navrhnutý tak, aby mal približne rovnakú veľkosť ako podcastingový mikrofón (so statívom a všetkým ostatným). Ide o priemyselný ručný 3D skener s presnosťou 0,02 mm. Používa modré svetlo triedy 1, ktoré zabezpečuje jeho vysokú presnosť, pričom je bezpečné pre pokožku. Stačí ho podržať pri objekte, ktorý chcete naskenovať, posúvať ním a Revopoint MINI vám vytvorí vysoko presný 3D model, doplnený o tolerancie, textúry a dokonca aj informácie o farbách.

Je vhodný na širokú škálu použitia – od 3D modelovania a animácie cez medicínsky a automobilový dizajn, návrh šperkov až po archeológiu. Vysoko presné 3D modely sa potom dajú použiť na generovanie súborov CAD, meranie tolerancií, vykonávanie simulácií a návrhy reverzného inžinierstva. Revopoint MINI možno používať v ruke alebo na stole vďaka vstavanému statívu. Ručné skenovanie sa hodí pre väčšie objekty, na menšie objekty je určený kompaktný dvojosový otočný tanier, ktorý umožňuje automaticky vykonávať 360° skenovanie objektu bez akýchkoľvek slepých miest.

Ako voliteľné príslušenstvo sa dodáva točňa A230 s možnosťou otáčania o 360° a možnosťou nakláňania o 30°, ktorá automaticky spolupracuje s Revopoint MINI. Skener má snímaciu frekvenciu 10 snímok za sekundu a spolieha sa na zlepšený algoritmus, ktorý poskytuje plynulé skenovanie bez chýb. Všetky 3D dáta zachytávané do Revopoint MINI možno následne preniesť do počítača pomocou kábla microUSB alebo cez Wi-Fi. Skener podporuje tri bežné výstupné formáty (PLY, OBJ a STL) a je kompatibilný s profesionálnym aplikačným softvérom, hoci tím Revopoint vyvinul aj tri vlastné softvéry.

Revo Scan umožňuje robiť 3D skeny, ktoré potom možno odoslať do množstva zariadení. Revo Studio je softvér na úpravu 3D modelov, ktorý vám umožňuje vykonávať úpravy zachyteného modelu. A napokon Revo Calibration pomôže prekalibrovať skener a resetovať interné parametre kamery. Vreckový prístroj Revopoint MINI váži iba 160 gramov, funguje hneď po vybalení bez akejkoľvek predbežnej prípravy a vyžaduje len jeden kábel na nabíjanie a prenos dát.

Stojí 436 dolárov a štandardná súprava obsahuje skenovacie zariadenie a ministatív, držiak na telefón, kalibračnú dosku, rozšírenú skenovaciu platňu a základný otočný tanier. V prémiovom balíku za 540 dolárov získate ručný stabilizátor a dvojosový otočný tanier, čím sa zlepšia vaše schopnosti mikro a makroskenovania. Pre prvých prispievateľov na portáli Kickstarter je štandardná aj prémiová súprava teraz k dispozícii so zľavou 43 %, dodávky sa začnú a auguste 2022.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

3D tlač reakcia na: Malý ručný 3D skener ako dokonalý nástroj na reverzné inžinierstvo

8.6.2022 09:06
V spojení s následnou 3D tlačou to je perspektíva budúcej masovej výroby.
Zaujímavé, že o tom v článku nepíšu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať