PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Microsoft pripravuje Surface Hub 2. Chce ním úplne zmeniť spôsob ako pracujeme s počítačom

Technológie
0

Možno si ešte spomeniete na Surface Hub od Microsoftu. Bol to v podstate drahý all-in-one počítač s veľkou dotykovou obrazovkou, primárne určený pre firmy na prezentácie, konferencie a na spoluprácu na pracovisku. Nebol teda zameraný na bežných spotrebiteľov a Microsoft priznáva, že ho kúpilo len o niečo viac ako 5000 zákazníkov. Jeho nástupca Surface Hub 2 však bude úplne iný.

Zariadenie bude mať 50,5-palcový 4K+ displej, ktorý sa bude dať jemným posunutím otočiť na výšku. Obrovská obrazovka s tenučkým rámčekom bude užitočná na písanie poznámok kolegom alebo na uskutočnenie videohovoru s niekým, koho uvidíte takmer v životnej veľkosti. Budete teda mať pocit, že stojíte vedľa kolegu.

Navyše ich budete môcť spojiť dovedna až štyri (na výšku či na šírku), aby ste vytvorili ešte väčší displej. Prípadne bude možné rozložiť viac modelov Hub 2 po miestnosti a každý využiť na inú úlohu. Na výrobe stojanov a nástenných držiakov Microsoft spolupracuje so spoločnosťou Steelcase.

Surface Hub 2 bude flexibilný a ľahký, takže pracovníci ho môžu presúvať v kancelárii. No presné rozmery ani hmotnosť zatiaľ Microsoft neoznámil. Jedinečný je aj pomer strán 3:2, veľké obrazovky dnes majú väčšinou pomer 16:9.

Surface Hub 2 však nie je len ďalší pripojený displej. Je to odvážny pokus transformovať spôsob, ako pracujeme. Panos Panay z Microsoftu ho charakterizuje ako zoskupené tabule, umožňujúce ľuďom spolupracovať úplne novými spôsobmi. Surface Hub 2 bude k dispozícii pre viacero ľudí, ktorí sa doň budú môcť prihlásiť pomocou integrovanej čítačky odtlačkov prstov a potom každý vykonávať vlastnú prácu alebo spolupracovať s ostatnými na spoločnom dokumente.

Displej podporuje dotykové vstupy, možno na ňom zobraziť aj dokumenty z počítača či uskutočniť prezentáciu pomocou smartfónu. A čo je pre Microsoft asi najdôležitejšie, zariadenie je prepojené so softvérom Teams, čo je centrum na skupinovú spoluprácu v Office 365.

Spoločnosť zatiaľ neposkytla veľa detailov o novom Surface Hube 2, nepoznáme ani dátum vydania, ani cenu, ale nové zariadenie bude k dispozícii v roku 2019.

Je priskoro posúdiť, či Surface Hub 2 bude naozaj prevratný pracovný nástroj. Digitálnu tabuľu uviedol na trh vlani aj Google. Jeho Jamboard stojí 5000 dolárov, čo je o 4000 menej ako cena prvého Surface Hubu. Dúfajme, že nové zariadenie bude lacnejšie ako jeho predchodca.

Zdroj: engadget.comtheverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft pocitac notebook 4K displej

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať