SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Microsoft ukázal novú ponuku Štart pre Windows 10

1

V poslednom čase sa objavili úniky o tom, že Microsoft chce prepracovať ponuku Štart systému Windows 10. Teraz spoločnosť oficiálne predviedla, na čom pracuje. V podcaste Windows Insider oznámila zmeny, ktoré urobila v ponuke Štart a ktoré boli zamerané na to, aby sa ponuka vizuálne odlíšila a bola jednotnejšia. Jej používanie by tak bolo jednoduchšie a uľahčila by vyhľadávanie aplikácií. Jedna z najväčších zmien sa týka aktívnych dlaždíc (Live Tiles).

Tie sú súčasťou Windows 10 od začiatku a ide o animované ikony aplikácií, ktoré poskytujú ďalšie informácie v závislosti od aplikácie, ktorú predstavujú. Aj keď sú užitočné pre mobilné zariadenia s obmedzeným priestorom na obrazovke, urobili ponuku Štart neprehľadnou. Zdá sa, že Microsoft by sa ich chcel zbaviť. V novej ponuke Štart, ktorú teraz ukázal, sú aktívne dlaždice nahradené statickými ikonami používajúcimi nový štýl Fluent Design.

Zdôraznil však, že tieto dlaždice neodstraňuje a tí, ktorí ich používajú, tak budú môcť robiť aj naďalej. No hoci Microsoft dlaždice zatiaľ ponecháva, ich dni sú zrejme zrátané. Podľa webu The Verge chce spoločnosť počkať na spätnú väzbu od používateľov systému Windows 10X, ktorý je určený pre zariadenia s dvoma displejmi a ktorého ponuka Štart aktívne dlaždice neobsahuje. Okrem tejto zmeny nadchádzajúca ponuka Štart bude vyzerať dosť podobne ako tá existujúca, bude iba menej preplnená a ľahšie použiteľná.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Windows softver app aplikácia pocitac

1 komentár

dizajner reakcia na: Microsoft ukázal novú ponuku Štart pre Windows 10

9.3.2020 20:03
Nemali by si najat nejakeho dizajnera?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať