SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Mistral AI: Európska verzia AI prekonáva ChatGPT. Navyše je zadarmo a dostupná ako opensource

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť Mistral AI predstavila svoj nový open source veľký jazykový model (LLM) Mistral 7B. Má za cieľ priniesť spojenie výkonu a dostupnosti a poskytnúť solídnu alternatívu k osvedčeným hráčom, ako sú OpenAI ChatGPT, Claude AI a Google Bard. Mistral tvrdí, že jeho model je mimoriadne výkonný a lepší ako konkurenti. Najnovšia verzia modelu Mistral 7B získala v teste GPT-4, uskutočnenom redaktormi webu Decrypt, pekných 8,5 bodu z 10 za generovanie odseku začínajúceho sa slovným spojením „Bitcoin je kryptomena“.

Porazil tak starších kolegov LlaMA-2 7B (8/10) a Stable Beluga 2 spoločnosti Stability AI (7/10). „Mistral 7B vydávame pod licenciou Apache 2.0 – možno ho používať bez obmedzení,“ uviedla spoločnosť. „Práca s otvorenými modelmi je pre dodávateľov aj používateľov najlepší spôsob, ako vybudovať udržateľný biznis okolo riešení AI.“

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Mistral poskytuje používateľom aj väčšie súkromie, keďže ho možno spustiť na lokálnych počítačoch a nevyžaduje prístup k internetu ani k špecifickým cloudovým službám. Bez obmedzenia pevným obchodným modelom by Mistral AI mohol byť prínosom pre nespočetné množstvo odvetví, ako je výskum a vývoj, starostlivosť o zákazníkov a marketing. Mistral 7B si možno stiahnuť priamo do počítača alebo použiť cloudovú implementáciu na Hugging Face.

Zdroj: decrypt.co.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať