PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Michelangelo a Sixtínska kaplnka v podaní najmodernejších technológií Panasonic

0

Panasonic Business usporiadal pre európskych novinárov ukážku jedinečnej inštalácie audio vizuálnej techniky, jednej z najkomplexnejších inštalácií 3D mappingu na svete, v divadle Auditorium Conciliazione v Ríme. Je ňou divadelné audio-vizuálne predstavenie "Guidizo Universale. Michelangelo a tajomstvo Sixtínskej kaplnky " v ktorom sa využíva až  30 profesionálnych laserových projektorov, ktoré sprostredkovávajú obecenstvu pocit, ako by sa nachádzali uprostred Sixtínskej kaplnky. Predstavenie divákov prevedie celými dejinami Ríma. Inštalácia projekčnej techniky Panasonic tu vytvorila veľkolepú rekonštrukciu Sixtínskej kaplnky ktorá vás dokonale vtiahne do deja. Zážitok umocňuje aj profesionálne ozvučenie od Bose a osvetlenie od Osram.

Umelecká show kombinuje živé divadelné predstavenia s najmodernejšími technológiami na špeciálne efekty . Rozpráva tak obecenstvu doteraz nevyslovený príbeh prostredníctvom slov a obrazov.
Panasonic Visual Systems Solutions je technickým partnerom tejto umeleckej šou, ktorú produkuje spoločnosť Artainment Worldwide Shows, s vedeckým dohľadom Vatikánskych múzeí.Pohlcujúci zážitok bol rozdelený do piatich sektorov - tvoria ich dve bočné steny, na ktoré mieri 8 projektorov PT-RZ31K so svietivosťou 31 000 lumenov; klenutý strop s šesticou 20 000 lumenových projektorov PT-RZ21K a 2x PT-RZ31K,  predscéna obsahuje 4x PT-RZ31K, čelná sieťová stena  4x PT-RZ31K a nakoniec 2x 12 000 lumenov PT-RZ12K pre zobrazenie Michelangelovho Davida na javisku, a 4x projektory PT-RZ21K s optikou EL-D75LE95 s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou pre premietanie na javisko zhora. Mimochodom, spomínaná dvojica PT-RZ12K pracovala v režime vytvárania 3D mappingu v reálnom čase.Daniele Parazzoli, výkonný riaditeľ spoločnosti Event Management, vysvetlil: "Vybrali sme Panasonic, pretože ako značka má skvelú povesť pre svoju spoľahlivosť v laserovej technológii v 3čipových DLP projektoroch. Pri zobrazovaní fresiek Sixtínskej kaplnky bolo cieľom dosiahnuť výsledok rovnocenný originálu - konzistencia farieb a kontrastný pomer projektorov Panasonic boli určujúcimi faktormi pre dosiahnutie tohto cieľa. "Tvorcom predstavenie je Marco Balich, umelecký riaditeľ a producent olympijských ceremoniálov v Turíne v roku 2006 a v Riu v roku 2016, ktorý vyhlásil: "Bez využitia najnovších technológií by sme nikdy nedokázali úspešne a konkrétne vyjadriť našu víziu, zaujať pomocou pohlcujúcich 270 ° projekcie novej generácie a prispieť tak k obohateniu vedomostí o umeleckých majstrovských dielach z minulosti. ""Ako jedna z popredných firiem na trhu radi rozvíjame nové možnosti na trhu. Je to veľká česť byť súčasťou tejto jedinečnej a originálnej udalosti, kde sa umenie snúbi s najmodernejšou technológiou s cieľom vytvorenia živého predstavenia, "povedal Jan Markus Jahn, riaditeľ spoločnosti Visual Systems Solutions Panasonic Europe. "Vďaka kreativite Marco Balicha a spoločnosti Artainment Worldwide Shows máme príležitosť predstaviť našu špičkovú laserovú projekčnú technológiu a demonštrovať tak v plnej miere, ako spoločnosť Panasonic napĺňa svoje motto 'Libertà di crear' (Sloboda tvorby)."

Pravdou je že predstavenie Michelangelo a tajomstvo Sixtínskej kaplnky naozaj stojí za pozretie. Je to vec ktorú v takejto podobe nezažijete niekde inde. Ja som sa vám pokúsil aspoň niekoľko fragmentov sprostredkovať v priloženom videu. Ak však do konca roka plánujete cestu do Ríma, je to dobrý tip na nezabudnuteľný zážitok ktorý vrele odporúčam.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať