SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

NASA sa vyjadrila k novému filmu Marťan. Prezradila, ktoré z technológií sú skutočné

0

Kozmonauta Marka Watneyho (hrá ho Matt Damon) spolu s ďalšími účastníkmi misie na Marse zastihne silná búrka. Aj keď ju Watney prežije, zvyšok posádky sa vráti späť na Zem v domnení, že je mŕtvy. Preto mu neostáva nič iné, len nájsť spôsob, ako vydržať na Červenej planéte osamote až do príchodu ďalšej misie Ares 4. Tá však má doraziť až o dva roky.

Filmová adaptácia knižného trilera z vesmírneho prostredia od spisovateľa Andyho Weira sa stala najočakávanejším trhákom tohto roka. Jeho oficiálna premiéra je naplánovaná na 2. októbra 2015. Režisérom filmu je Ridley Scott a okrem Matta Damona v hlavnej úlohe si v ňom zahrajú Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Michael Peña, Jeff Daniels, Chiwetel Ejiofor či Donald Glover.

V súvislosti s blížiacim sa dátumom premiéry zverejnila zaujímavú správu samotná NASA. Prezradila v nej, koľko technológií predstavených v knihe má reálny základ. Je ich až deväť - domovský habitat, rekuperácia vody, pestovanie plodín, generátor kyslíka, solárne panely, iónový pohon, rádioizotopový termoelektrický generátor, vesmírny oblek a marsovský rover.

martian-habitat.jpg

martian-potatoes.jpg

martian-vehicle.jpg

Podarí sa kozmonautovi Watneyovi prežiť peklo na Marse? Na návštevu kina vás určite naladí oficiálny trailer.


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať