PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Na videokonferenciách v MS Teams vás už bude zastupovať avatar

1

Niekoľko dní po tom, čo Facebook predstavil svoju verziu metaverza, Microsoft oznámil, že vytvára metaverzum v rámci Teams – doplní ich o virtuálne priestory a animované avatary. Metaverzum je v podstate digitálny svet plný digitálnych dvojníkov ľudí, miest a vecí. Je to verzia internetu, kde sa môžu virtuálne zhromažďovať avatary ľudí, aby komunikovali, spolupracovali a zdieľali informácie na akomkoľvek zariadení. Prostredie metaverza Microsoftu pre Teams používa platformu Mesh.

Spoločnosť má predstavu, že od roku 2022 bude mať Teams virtuálne priestory, kde môžete pracovať na projektoch alebo dokonca hrať hry pomocou aplikácií od Microsoftu, ibaže s animovanými avatarmi. Môžete sa pripojiť bez toho, aby ste museli zapínať webovú kameru. Zníži sa tak únava z dlhých videohovorov. Microsoft hovorí, že dokonca používa umelú inteligenciu na detekciu vašich hlasových signálov a animáciu vášho avatara.

Zaujímavé je, že na zobrazenie a používanie avatarov v Teams by ste nemali potrebovať náhlavnú súpravu VR. Hoci avatary v Teams sú optimalizované na používanie s VR alebo AR náhlavnou súpravou, mali by fungovať aj v bežných 2D a 3D stretnutiach. Vďaka technológii Microsoft Mesh by mali byť virtuálne priestory a animované avatary v aplikácii Teams dostupné z viacerých typov zariadení.

Zdroj: pocket-lint.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

vyzera to trapne reakcia na: Na videokonferenciách v MS Teams vás už bude zastupovať avatar

4.11.2021 17:11
ako microsoft
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať