SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

ASUS predstavil unikátne konvertibilné zariadenie s OLED displejom

0

Konvertibilné zariadenie ASUS Vivobook 13 Slate OLED s odnímateľnou klávesnicou s operačným systémom Windows, je prvým 13,3-palcovým zariadením tohto typu na svete. Nový Vivobook je vybavený brilantným dotykovým OLED displejom a štvorjadrovým procesorom Intel. Zabudovaný stojan má pánt s rozsahom vyklopenia 170°. K dispozícii je tiež dotykové pero ASUS Pen 2.0 s vysokou presnosťou, ktoré je umiestnené v magnetickom držiaku, takže je stále poruke. Zariadenie je možné v režime na výšku aj na šírku, s klávesnicou aj bez nej.

Vivobook 13 Slate OLED je vďaka 13,3-palcovému OLED Dolby Vision dotykovému displeju, ktorý dokáže zobraziť až 1,07 miliardy farieb vynikajúci na všetky multimediálne scenáre. Displej má klasický pomer strán 16 : 9, ktorý umožňuje naplno si vychutnať filmy a videá. Disponuje certifikáciami PANTONE Validated, 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3 pre verné a brilantné zobrazenie farieb a DisplayHDR True Black 500 pre dokonalé zobrazenie čiernej a HDR obsahu. Obrazovka má kontrast 1 000 000 : 1, ultrarýchlu 0,2-milisekundovú odozvu a vyžaruje až o 70 % menej modrého svetla ako tradičné LCD displeje, takže je šetrnejšia k očiam, čo potvrdzuje aj certifikácia TÜV Rheinland.

Multimediálny zážitok umocňuje audiosystém, ktorý pozostáva zo štyroch reproduktorov s technológiou Dolby Atmos a zosilňovača, ktorý zabezpečuje až 3,5-násobnú maximálnu hlasitosť v porovnaní so štandardným zosilňovačom.

Streamovanie videa a cloudové hranie si vyžadujú rýchle a stabilné pripojenie, a preto je zariadenie vybavené ultrarýchlou WiFi 6 konektivitou, ktorá je zlepšená použitím technológie ASUS WiFi Master pre stabilnejšie a spoľahlivejšie pripojenie. Súčasťou balenia je mesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate .

Stylus ASUS Pen 2.0 je kompatibilný so štandardom Microsoft Pen Protocol 2.0. Dotykové pero umožňuje rýchlo a pohodlne písať, kresliť alebo robiť poznámky. Podporuje 4 096 úrovní prítlaku, silu hrotu 5 až 350 gramov a vzorkovaciu frekvenciu 266 Hz. Štyri vymeniteľné hroty majú rôznu textúru v štýle ceruziek typu 2H, H, HB a HB, takže stylus ponúka prirodzený pocit z kreslenia. USB-C nabíjačka umožňuje jeho jednoduché nabíjanie a cez rozhranie Bluetooth je možné aktivovať rôzne užitočné skratky, ako je tvorba screenshotov alebo prepnutie sa na ďalšiu snímku v prezentácii jedným kliknutím. Stylus je možné využiť aj v kombinácii s bezplatným mesačným predplatným služby Adobe Creative Cloud, ktorá umožňuje prístup k obľúbeným kreatívnym aplikáciám od Adobe.

Vivobook 13 Slate OLED exceluje aj z hľadiska produktivity v pohybe. Stačí magneticky pripojiť odnímateľnú klávesnicu a môžete pracovať. Klávesnica disponuje 19,05 mm rozostupom a 1,4 mm zdvihom klávesov. Veľký touchpad je navrhnutý pre maximálnu odozvu a presnosť a má hladký povrch pre pohodlné používanie.

Vysoký výkon zabezpečuje štvorjadrový procesor Intel s frekvenciou 3,3 GHz. Vo výbave je aj 256 GB PCIe Gen 3.0 x4 SSD úložisko a až 8 GB LPDDR4X RAM. Technológia Intel Bridge umožňuje spúšťanie Android aplikácií v rozhraní systému Windows 11 a k dispozícii sú tiež dva USB-C porty, 3,5 mm audiojack a čítačka microSD kariet.

Batéria s kapacitou 50 Wh podporuje nabíjanie pomocou technológie USB-C Easy Charge, takže notebook nabijete pomocou ľubovoľného USB-C adaptéra alebo powerbanky. Priložený adaptér umožňuje rýchle nabíjanie – 60 % kapacity batérie sa nabije v priebehu 39 minút .

Vivobook 13 Slate OLED je vybavený dvoma webkamerami. Predná 5 Mpx webkamera je ideálna na videohovory a 13 Mpx zadná webkamera umožňuje robiť dobré zábery alebo zaznamenávať video. Technológia AI Noise-Canceling Audio zabezpečuje hlasovú komunikáciu bez okolitého hluku.

ASUS Vivobook 13 Slate OLED bude na Slovensku v predaji od 1Q 2022.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ASUS Vivobook 13 Slate OLED OLED displej 2 v 1 konvertibilné zariadenie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať