Najmenšia farebná tlačiareň na svete dokáže tlačiť na všetko vrátane vašej pokožky

0

Ak chcete naozaj kompaktnú tlačiareň, je tu pre vás PrinCube. Ako už názov napovedá, ide o malú kocku, ktorá dokáže tlačiť. Zariadenie predstavené na crowdfundingovom serveri Indiegogo je charakterizované ako „najmenšia mobilná farebná tlačiareň na svete“. Má rozmery iba 72 × 51 × 68 mm – nie je to teda celkom kocka a nie je to ani celkom tlačiareň, aspoň nie klasická.

Tento gadget s hmotnosťou iba 160 g môžete vziať kamkoľvek a na farebnú atramentovú tlač textu alebo obrázkov ho stačí jednoducho pretiahnuť cez papier alebo iný materiál. Ak PrinCube pripojíte cez Wi-Fi k svojmu smartfónu, môžete nahrať akýkoľvek text, náčrt či obrázok, ktorý chcete vytlačiť. Tlačiareň spolupracuje s telefónmi s operačným systémom Android a iOS. 

Využíva najnovšiu trojfarebnú termálnu technológiu atramentovej tlače, ktorá poskytuje výtlačky so živými a stabilnými farbami. Môžete tlačiť nielen na papier, ale aj na kov, plast, drevo, látku alebo dokonca aj na svoju pokožku a zhotoviť si tak dočasné tetovanie. Rozlíšenie tlače je 1200 dpi, uvádzaný objem tlače je 415 strán A4 na jednu náplň. Zakúpiť si môžete kazety so štandardným alebo semipermanentným atramentom. 

Zariadenie umožňuje až 6 hodín tlače na cestách, nabíja sa cez port USB-C. V rámci kampane sa PrinCube ponúka so zľavou 45 % za 98 eur, bežná cena má byť 179 eur. Cieľová suma kampane už bola výrazne prekročená, na konte je viac ako 1,8 mil. eur. Dodávky by sa mali začať v novembri tohto roka.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
tlaciaren tlač inovácie Android iOS technika stroj technológie veda vyskum USB

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať