PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Najrýchlejšie robotické topánky na svete zvyšujú rýchlosť chôdze o 250%

0

Americká robotická a inžinierska spoločnosť Shift predstavila svoje topánky Moonwalkers poháňané batériou. Tvrdí, že ide o „najrýchlejšie topánky na svete“, ktoré zvyšujú rýchlosť chôdze až o 250 %. Moonwalkers používa umelú inteligenciu na meranie vašej chôdze a reaguje na to, ako kráčate, pričom vie zrýchliť až na maximálnu rýchlosť 12 km/h v priebehu len niekoľkých sekúnd.

Predplatné NEXTECH 2021

Obuv je poháňaná najmodernejším jednosmerným motorom a má nainštalovaných osem polyuretánových kolies, ktoré zvládnu všetky druhy drsného terénu vrátane popraskaných chodníkov a štrku. Aktuálna edícia sa dá plne nabiť cez USB-C za 1,5 hodiny a má dojazd asi 10 km. Topánky majú dva režimy – lock (uzamknutie) a shift (posun) – a pohybujú sa len podľa toho, ako sa pohybujete vy. To znamená, že používatelia môžu bez námahy prekonávať schody, pohybovať sa po chodníkoch a priechodoch, zvyklostiam pri chôdzi a prostrediu.

Obuv má aj systém pántov, ktorý umožňuje prirodzené ohýbanie chodidla v špičkách, čím sa zachovávajú vaše prirodzené vzorce chôdze, rovnováha a pohyblivosť. Po spustení kampane na portáli Kickstarter spoločnosť za tri dni vyzbierala 256 261 USD, pričom jej pôvodná cieľová suma bola 90 000 USD. Prispievatelia môžu Moonwalkers získať za 1099 USD, dodávky sa majú začať v apríli 2023.  

Zdroj: manofmany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať