SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Našli spôsob ako 3D tlačou z odpadu vyrábať stavebnú izoláciu každej budove presne na mieru

Technológie
2

Spoločnosť Digital Building Technologies (DBT), ktorá je súčasťou výskumnej univerzity ETH Zürich, nedávno predstavila nový projekt Airlements, zameraný na 3D tlač izolácie budov vyrobenej z recyklovaných materiálov. Výskumníci v DBT hľadajú nové metódy a materiály na zefektívnenie výstavby a zlepšenie kvality budov. Izolácia Airlements je vyrobená z ľahkej 3D peny vytlačenej z recyklovaného odpadu. Cieľom tímu DBT bolo podľa webovej stránky spoločnosti „znížiť množstvo materiálu, práce a nákladov“ potrebných na výrobu izolácie.

Prototyp Airlements pozostáva zo štyroch dutých penových blokov. Každý z nich má hmotnosť približne 25 kilogramov a jeho tlač trvá menej ako hodinu. Po vytlačení sa bloky sušia a vytvrdia v prostredí s kontrolovanou teplotou počas jedného týždňa. Tento proces využíva podstatne menej energie a zdrojov ako tradičné metódy izolácie. 

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Penu použitú pre Airlements vyrobila spoločnosť FenX, ktorá sa zaoberá vývojom udržateľných izolácií. Keďže pena využíva recyklované materiály, pri jej výrobe sa môže spotrebovať menej uhlíka ako pri výrobe tradičných betónových alebo plastových penových izolácií. Okrem toho, keďže pena FenX je jedinou zložkou izolácie, možno ju ľahko recyklovať alebo opätovne použiť. Izolácia Airlements je skonštruovaná tak, aby sa dala prispôsobiť konkrétnym budovám. Hustota a pórovitosť peny sa dá upraviť v závislosti od umiestnenia a potrieb budovy, čo jej dodáva väčšiu pevnosť a účinnejšiu izoláciu.

Tím DBT plánuje pokračovať v práci na Airlements s cieľom zvýšiť nosnosť penových blokov. Účinná izolácia si často vyžaduje betónové rámy, ktoré ju držia. Pri výrobe týchto rámov vzniká veľa odpadu a škodlivých emisií (výroba betónu predstavuje 7 % globálnych emisií uhlíka). Vytvorením izolácie z recyklovaných materiálov spoločnosť DBT znižuje náklady, materiály a emisie.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Harry@gmail.com reakcia na: Našli spôsob ako 3D tlačou z odpadu vyrábať stavebnú izoláciu každej budove presne na mieru

7.7.2023 09:07
Som tu, aby som komentoval moje osobné stretnutie s terapeutom lásky, ktorý mi pomohol obnoviť harmóniu v manželstve a dal môjmu životu nový zmysel. Chcem, aby ste všetci vedeli, že doktor ALASHIRA mi pomohol obnoviť mier v mojom manželstve, ktoré bolo zničené, obnovené a môj manžel je späť v dome a prevzal plnú zodpovednosť za rodinu a tiež bol s pomocou povýšený v kancelárii Slová doktora ALASHIRA jednoducho nestačia na to, aby ste sa poďakovali. Ste skutočne požehnaním pre priateľstvo k ľuďom, ak sa chcete stretnúť s týmto mužom a vyriešiť váš problém, jeho e-mail dralahalah@gmail.com

Odpovedzte pán ELLA..
Reagovať

Harry@gmail.com reakcia na: Našli spôsob ako 3D tlačou z odpadu vyrábať stavebnú izoláciu každej budove presne na mieru

7.7.2023 09:07
MOJE meno Hanna Rosin, forma, (USA) Po 12 rokoch manželstva sme sa s manželom pohádali, až ma nakoniec opustil a presťahoval sa do Kalifornie za inou ženou. Cítil som, že môj život sa skončil a moje deti si mysleli, že svojho otca už nikdy neuvidia. Snažila som sa byť silná len pre deti, ale nedokázala som ovládať bolesť, ktorá sužuje moje srdce, moje srdce bolo plné smútku a bolesti, pretože som bola skutočne zamilovaná do svojho manžela. Každý deň a noc na neho myslím a vždy si želám, aby sa ku mne vrátil, bol som naozaj naštvaný a potreboval som pomoc, a tak som hľadal pomoc online a narazil som na webovú stránku, ktorá navrhovala, že doktor Alashira môže pomôcť rýchlo dostať bývalého späť . Tak som cítil, že by som ho mal skúsiť. Kontaktoval som ho a on mi povedal, čo mám robiť a ja som to urobil, potom pre mňa urobil kúzlo lásky. O 28 hodín neskôr mi môj manžel naozaj zavolal a povedal mi, že mu ja a deti tak veľmi chýbam, tak úžasné!! Tak sa v ten istý deň vrátil s množstvom lásky a radosti a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú spôsobil mne a deťom. Od toho dňa bolo naše manželstvo silnejšie ako predtým, všetko vďaka doktorke Alashire. je taký mocný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr. Alashira je skutočným a mocným čarodejníkom, ktorého sa budem vždy modliť, aby dlho žil, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete svojho ex späť alebo sa váš manžel presťahoval k inej žene, už neplačte, kontaktujte tohto mocného čarovača hneď teraz. Tu je jeho kontakt
Volajte/WhatsApp: +2348115720823
Email: dralahalah@gmail.com... odporučil som ti ho.. email dralahalah@gmail.com WhatsApp +2348115720823.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať