SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Netflix prezradil, ako zabráni používateľom zdieľať heslo účtu s ostatnými

0

Netflix minulý rok oznámil, že pracuje na funkcii, ktorá zabráni používateľom zdieľať heslá svojich účtov s ostatnými. Spoločnosť tvrdí, že používatelia ju zdieľaním svojich účtov Netflix oberajú o príjmy. Zmena už bola testovaná v niektorých krajinách. Teraz Netflix podrobne opísal, ako presne zabráni používateľom zdieľať svoje účty. V novej sekcii FAQ na svojej webovej stránke Netflix objasňuje, že ľudia žijúci v inom dome „budú musieť použiť svoj vlastný účet“, aby mali prístup k streamovacej platforme.

Zariadenia zistené na iných miestach „môžu byť pri sledovaní Netflixu zablokované“. Netflix použije informácie, ako sú IP adresa, ID zariadení a aktivita účtu, aby zistil, či zariadenie prihlásené do vášho účtu prislúcha k vášmu primárnemu umiestneniu. Ak je nové zariadenie prihlásené do účtu na inom mieste, Netflix bude vyžadovať dočasný kód, ktorý umožní prihlásenie z tohto miesta na sedem po sebe nasledujúcich dní. Teda tí, ktorí cestujú so svojím primárnym zariadením, nebudú mať problémy s používaním Netflixu na iných miestach.

Aby ste však zaistili nepretržitý prístup k Netflixu, musíte sa aspoň raz za 31 dní pripojiť k sieti Wi-Fi zo svojho primárneho miesta. Treba dodať, že to nemá vplyv na počet ľudí, ktorí môžu sledovať obsah Netflix súčasne s rovnakým účtom. Ako ďalšie opatrenie na boj proti zdieľaniu hesla účtu Netflix minulý rok predstavil ďalšiu funkciu s názvom Prenos profilu.

Predplatné NEXTECH 2021

Táto funkcia pomáha používateľom migrovať ich osobný profil Netflix z účtu niekoho iného na nový. Inými slovami, používateľ si môže vytvoriť nový účet Netflix a migrovať celú svoju históriu, návrhy a nastavenia. Netflix vlani potvrdil, že v prvom štvrťroku 2022 stratil viac ako 200 000 predplatiteľov. Čísla ukazujú, že stále viac ľudí migruje na iné streamovacie platformy. Od januára 2021 do augusta 2022 klesol podiel Netflixu na globálnom trhu z 32 % na 27 %.

Zdroj: 9to5mac.com

Redakcia

Všetky autorove články