SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Tvorca Gmailu hovorí, že ChatGPT môže do dvoch rokov „zničiť“ Google

Technológie
0

Hoci ChatGPT má od svojho spustenia v novembri veľký vplyv, podľa tvorcu Gmailu Paula Buchheita sme videli len špičku ľadovca. Tento významný počítačový inžinier na Twitteri uviedol, že ChatGPT môže spôsobiť, že spoločnosť Google „o rok alebo dva“ zastaví svoje podnikanie. Buchheit tvrdí, že umelá inteligencia eliminuje stránku s výsledkami vyhľadávacieho nástroja, na ktorej Google zarába väčšinu svojich peňazí.

Potom ponúkol podrobný opis toho, ako by sa pád Googlu mohol uskutočniť. URL/vyhľadávací panel prehliadača by mohol byť nahradený umelou inteligenciou, ktorá automaticky dopĺňa myšlienku/otázku pri jej zadávaní a zároveň poskytuje najlepšiu odpoveď (čo môže byť odkaz na webovú stránku alebo produkt). Starý backend vyhľadávacieho nástroja použije AI na zhromažďovanie relevantných informácií a odkazov, ktoré sa potom zhrnú pre používateľa.

Predplatné NEXTECH 2021

Reklama generuje väčšinu príjmov spoločnosti Google. Keď vyhľadávate na Googli, vidíte reklamy a spoločnosť z toho získava peniaze. Ak sa však stránka s výsledkami vyhľadávacieho nástroja stane irelevantnou, pretože AI dokáže presne odpovedať na akúkoľvek vašu otázku bez toho, aby zobrazila stránku plnú odkazov (a reklám), prečo by niekto ešte niekedy používal Google? A keby Google v blízkej budúcnosti spustil vlastnú alternatívu ChatGPT, odradil by ľudí od svojho najdôležitejšieho zdroja príjmov. 

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať