Nová Motorola Razr 5G: Výborné parametre, lepšia cenovka a vychytávka navyše

1

Motorola predstavila Razr 5G ako svoj druhý pokus o vytvorenie skladacieho telefónu so systémom Android. Nová verzia má všetky technické parametre, ktoré sa od smartfónu na rok 2020 očakávajú, navyše je trochu cenovo dostupnejšie. Razr 5G je o niečo zaoblenejší a mal by sa lepšie držať v ruke, menej sa však podobá na ikonický Razr v3. K dispozícii je v odtieňoch Polished Graphite, Liquid Mercury alebo Blush Gold.

Tlačidlo napájania je teraz na opačnej strane, aby nedošlo k náhodnému stlačeniu ovládača hlasitosti. Telo je pokryté sklom Gorilla Glass 5, rám je hliníkový a záves je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Mal by vydržať 200 000 otvorení, teda asi 5-ročné používanie. Skladací plastový displej OLED je 6,2-palcový (rozlíšenie 2142 × 876) a hore sa nachádza 20 Mpx fotoaparát.

Snímač odtlačkov prstov sa presunul zo spodnej brady dozadu k logu s netopierím krídlom. Hlavný fotoaparát je 48-megapixelový, nad ním je 2,7" displej Quick View, ktorý je najunikátnejšou súčasťou Razru a Motorola obohatila jeho funkcie. Napríklad pomocou navigačných gest systému Android 10 tu môžete zobraziť domovskú obrazovku, fotoaparát, kontakty a panel aplikácií, ktorý poskytuje prístup k aplikáciám, ako sú Google Home či YouTube. Na dlhšie správy je k dispozícii full-screen klávesnica.

Smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 765G s 8 GB RAM (namiesto 6 GB u predchodcu), úložisko sa zdvojnásobilo na 256 GB. Zvýšila sa aj kapacita batérie z 2510 mAh na 2800 mAh, čo je prísľubom „celodennej“ výdrže. Motorola Razr 5G bude k dispozícii na jeseň tohto roka za cenu 1399 dolárov.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smartfon

1 komentár

. reakcia na: Nová Motorola Razr 5G: Výborné parametre, lepšia cenovka a vychytávka navyše

11.9.2020 14:09
Motorola ma iba pekny dizajn, ale zakladne softwarove funkcie jej nefunguju.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať