SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Nová aktualizácia používateľského rozhrania One UI 6.1 rozširuje technológiu Galaxy AI do ďalších zariadení

Tlačové správy
0

Samsung zrýchľuje globálny nástup mobilnej umelej inteligencie a ponúka systém Galaxy AI aj majiteľom starších modelov

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Spoločnosť Samsung Electronics oznamuje, že umelá inteligencia Galaxy AI1 bude k dispozícii vo väčšom počte zariadení Galaxy prostredníctvom aktualizovaného používateľského rozhrania One UI 6.1. Mobilná umelá inteligencia sa tak dostane k podstatne väčšiemu počtu používateľov – od konca marca ju budú môcť postupne využiť aj majitelia telefónov radu Galaxy S23, S23 FE, Fold5, Flip5 a tabletov radu Tab S9. Tieto staršie modely sa tak v mnohom ohľade vyrovnajú novému radu Galaxy S242 a ich používatelia si budú môcť vychutnať výhody plynúce z hybridnej koncepcie, pričom niektoré funkcie s umelou inteligenciou fungujú priamo v zariadení a iné v cloude.

„Naším cieľom nie je len otvoriť vďaka Galaxy AI novú éru mobilnej umelej inteligencie – chceme, aby sa dostala k maximálnemu počtu používateľov,“ hovorí TM Roh, prezident a riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics. „Pre technológiu Galaxy AI je súčasná fáza iba začiatkom – ešte tento rok ju chceme ponúknuť viac ako 100 miliónom ľudí s prístrojmi Galaxy po celom svete a ukázať im, ako možno využiť neobmedzené možnosti mobilnej umelej inteligencie v každodennom živote.“

Komunikácia, ktorá prekonáva bariéry

Majitelia vybraných starších modelov s aktualizovaným používateľským rozhraním budú mať k dispozícii napríklad jedinečné komunikačné možnosti a funkcie, ktoré ponúka technológia Galaxy AI. Medzi ne patrí napríklad možnosť upraviť citové zafarbenie správy a prekladať texty z 13 rôznych jazykov pomocou funkcie Textový asistent.3 K dispozícii bude taktiež funkcia Simultánny preklad,4 ktorá vie v reálnom čase prekladať telefónne hovory v hlasovej či textovej forme. Vďaka funkcii Tlmočník sa používatelia budú môcť zapojiť do konverzácie s miestnymi obyvateľmi na cestách – aj tieto hovory sa budú v reálnom čase automaticky prekladať v rozdelenom okne na displeji.

Bezkonkurenčná produktivita

Integrácia technológie Galaxy AI v rámci širšieho ekosystému Galaxy taktiež umožní zapojiť umelú inteligenciu do bežných každodenných činností, čo výrazne zvýši ich efektivitu. Vyhľadávanie dokáže značne vylepšiť funkcia Circle to Search with Google,5 vďaka ktorej sa používatelia dostanú k relevantným a užitočným výsledkom pomocou jednoduchých gest. K dispozícii budú aj ďalšie šikovné funkcie, napríklad Asistent poznámok6 umožňujúci formátovať, zhŕňať a prekladať poznámky, alebo Asistent na prehliadanie webových stránok7 s možnosťou vytvárať prehľadné zhrnutia článkov z médií. Funkcia Asistent prepisu zase uľahčuje prepis záznamov zo schôdzok, prípadne aj ich zhrnutie či preklad.

Kopec možností pre kreatívnych jedincov

Umelá inteligencia Galaxy AI, samozrejme, príde vhod aj používateľom s tvorivými sklonmi. Po aktualizácii sa napríklad výrazným spôsobom rozšíria kreatívne možnosti práce s fotografiami. Pomocou funkcie Generatívnej úpravy8 možno napríklad s využitím umelej inteligencie ľahko meniť veľkosť, polohu či orientáciu objektov v zábere. Funkcia Návrhy úprav9 zrýchľuje a uľahčuje najrôznejšie úpravy snímok. A pri natáčaní nie je nutné opakovať zábery – funkcia Okamžité spomalenie10 vygeneruje ďalšie okienka a pridá ich do pôvodného záznamu, čo umožňuje film spomaliť a nechať náležite vyniknúť pôsobivé akčné chvíľky.

A tým sa kreatívne možnosti nekončia. Používatelia si môžu oveľa lepšie prispôsobiť aj samotný vzhľad telefónu alebo tabletu, umelá inteligencia vie napríklad vytvárať pôsobivé obrazy ako pozadie pracovnej plochy.

Ďalšie informácie o technológii Galaxy AI: Samsung Newsroom Česká republika a Samsung.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť novo definuje svet televízorov, smartfónov, nositeľných chytrých zariadení, tabletov, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Okrem samotných prístrojov ponúka Samsung komplexné prepojené zážitky vďaka ekosystému SmartThings a vďaka otvorenej spolupráci s partnermi. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese www.samsungnews.cz.

1 Samsung nesľubuje ani negarantuje presnosť, úplnosť či spoľahlivosť práce umelej inteligencie. Na využívanie niektorých funkcií s umelou inteligenciou môže byť potrebné prihlásenie k účtu Samsung.
2 Niektoré funkcie modelu Galaxy S24 využívajúce umelú inteligenciu nemusia byť k dispozícii pri modeloch predchádzajúcej generácie.
3 Funkcia prekladu v aplikácii Textový asistent vyžaduje prihlásenie k účtu Samsung. Niektoré chatovacie aplikácie túto funkciu nepodporujú. Pre niektoré jazyky je nutné stiahnuť jazykový balíček. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka. Funkcia sa aktivuje pri detekcii jazyka, ktorý systém vie prekladať. Presnosť výsledkov sa nezaručuje.

4 Funkcia Simultánny preklad vyžaduje internetové pripojenie a prihlásenie k účtu Samsung. Funkcia je k dispozícii iba v rámci predinštalovanej aplikácie Telefón. Na vytáčanie hovorov je nutné využiť natívny ciferník Samsung. Pre niektoré jazyky je nutné stiahnuť jazykový balíček. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa jazyka (v slovenskom jazyku nie je teraz služba podporovaná). Presnosť výsledkov sa nezaručuje.

5 Výsledky môžu závisieť od vizuálnej zhody. Vyžaduje internetové pripojenie. Môže byť potrebná aktualizácia systému Android na najnovšiu verziu. Funkčnosť služby môže závisieť od aplikácie a od nastavenia zariadenia. Niektoré funkcie nie sú v niektorých aplikáciách dostupné. Dostupnosť služby sa môže líšiť podľa krajiny a jazyka. Presnosť výsledkov sa nezaručuje. Čas aktualizácie sa pri jednotlivých modeloch môže líšiť.

6 Platí len pre texty v aplikácii Notes. Vyžaduje prihlásenie k účtu Samsung a internetové pripojenie.

7 K dispozícii len v aplikácii Samsung Internet.
8 Funkcia Generatívne úpravy vyžaduje internetové pripojenie a prihlásenie k účtu Samsung. Výsledkom je fotografia zmenšená do rozlíšenia 12 MPix. Pri uložení sa na fotografii zobrazí viditeľný vodoznak svedčiaci o tom, že fotografia je generovaná pomocou umelej inteligencie. Presnosť a spoľahlivosť výsledkov sa nezaručuje.
9 Funkcia Návrhy úprav je kompatibilná s formátmi JPG, PNG, GIF a MP4. Výsledky a ich kvalita môžu závisieť od kvality pôvodnej fotografie či od podmienok pri filmovaní. Presnosť výsledkov sa nezaručuje.

10 Funkcia Okamžité spomalenie je k dispozícii pre rad Galaxy S23, Z Fold5, Z Flip5 a rad tabletov Galaxy Tab S9.

 

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať