SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Najnovšie televízory s Ai na World of Samsung

0

Akcia World of Samsung vo Frankfurte nad Mohanom sa tentoraz niesla v znamení umelej inteligencie. Jej integrácia naprieč kategóriami produktov od vysávačov cez chladničky, práčky až po smartfóny a televízory je veľmi zaujímavá a ponúka úplne nové možnosti využitia týchto zariadení. Nás vo Frankfurte najviac zaujal nový modelový rad televízorov pre rok 2024 a treba povedať že s inováciami Samsung rozhodne nelenil.

V najvyšších modeloch televízorov Neo QLED 8K 2024  Samsung predstavil doteraz svoj najvyspelejší procesor s označením NQ8 AI Gen3. Ten má jednotku neurónového spracovania (NPU), ktorá je dvakrát rýchlejšia ako jej predchodca, pričom sa osemnásobne zvýšil počet neurónových sietí zo 64 až na 512. To má zásadný vplyv na kvalitu upscalingu z nižších rozlíšení ale aj na celý proces spracovania obrazu. Nové televízory tak ponúkajú niekoľko zásadných technológií ako:

8K AI Upscaling Pro: Využíva NQ8 AI Gen3 pre vylepšené zväčšovanie na 8K, zlepšuje nízke rozlíšenie obsahu tak, aby bol zobrazený v ultra vysokom rozlíšení bez rôznych artefaktov a skreslenia. Procesor si poradí aj s tak náročnými detailmi ako je rekonštrukcia vlasov alebo správne zobrazenie jemných šikmých línií na ktorých si väčšina upscalerov vyláme zuby.

AI Motion Enhancer Pro: Rieši časté problémy pri zobrazení v športovom obsahu - ako je napríklad deformácia lopty či puku a podobne. Funkcia automaticky deteguje typ športu a používa algoritmy hlboké učenie na aplikáciu správneho modelu detekcie lopty. Ukážka tejto funkcie bola veľmi pôsobivá. Zatiaľ čo u minuloročného modelu so starším procesorom dochádzalo k nekorektnému zobrazeniu pohybu loptičky ktorá bola v niekoľkých snímkoch vynechaná, nový procesor si s pohybom poradil veľmi bravúrne , bez jedinej chybičky.

Real Depth Enhancer Pro: Pridáva detaily do rýchlo sa pohybujúcich scén pomocou AI na presné ovládanie mini LEDiek. Detekciou časti scény, na ktorú by sa ľudské oko prirodzene sústredilo a jej privedením do popredia, obrazy vyzerajú reálnejšie.

Infinity Air Design: Dopĺňa kvalitu obrazu Neo QLED 8K s obrazovkou, ktorá má hĺbku iba 12,9 mm, čo umožňuje pohlcujúci zážitok zo sledovania, ktorý sa zameriava na vysoké rozlíšenie a vynikajúcu kvalitu zvuku. Ponúka tiež efekt zrkadla, v ktorom televízor vyzerá, akoby plával vo svojom okolí.

Výkon Neo QLED 8K je doplnený o zvukový diel , ktorý zodpovedá úžasnej kvalite obrazu 8K na obrazovke.

2024 Q-Symphony: Umožňuje používateľom pripojiť viacero bezdrôtových reproduktorov a soundbar k televízoru alebo projektoru pre synchronizáciu zvuku naprieč šou, filmami a playlistmi. Je to technológia, ktorá bezproblémovo synchronizuje televízor s bezdrôtovými reproduktormi a soundbarom. Pri pripojení ďalších reproduktorov si môžete zvoliť ich polohu vzhľadom k televízoru aby rozmiestnenie zvukového poľa bolo presné.  

Active Voice Amplifier Pro: Vlastný zosilňovač dialógov AI, ktorý využíva exkluzívnu technológiu hlbokého učenia na zlepšenie dialógov a hlasov na obrazovke. Oddeľuje hlasy od zmiešaného zvuku, zlepšuje vstup hlasu, aby používatelia mohli sledovať konverzáciu na obrazovke pri rôznych hlasitostiach.

OS Tizen pre rok 2024 zjednodušuje domáce televízne zážitky

Nová verzia OS Tizen prináša obsah do popredia v modeloch Neo QLED 8K. Ponúka personalizovaný zážitok z obsahu a služieb na základe až 6 rôznych účtov nastavených na TV. Teraz si môžu členovia domácností s inteligentným televízorom Samsung nastaviť profil pre personalizované odporúčania a celkovo prispôsobenejší zážitok.

Samsung TV Plus: Aktualizované používateľské rozhranie (UI) zahŕňa novú domovskú obrazovku s prehľadom dostupného obsahu, s pridanými kategóriami pre rýchlejšie objavovanie obsahu. Služba sa tiež pripojí k účtom Samsung, aby ľahko pristupovala k obľúbeným kanálom a obsahu používateľov a ponúkala prispôsobené odporúčania obsahu na základe histórie sledovania.

Samsung umiestňuje svoje televízory do centra domova, čo užívateľom umožňuje ťažiť z najnovších inovácií značky a užívať si bezproblémovú konektivitu medzi zariadeniami v každodennom živote. V roku 2024 Samsung vylepší svoje ponuky prepojených zážitkov s platformou Samsung Daily+, centrom pre domáce aktivity. Ponúka širokú škálu služieb a funkcií – od osobného tréningu, cez videohovory až po riešenia pre vzdialený PC – v jednom jednoduchom rozhraní.

Najnovšie televízory Samsung na rok 2024 majú tiež väčšiu kompatibilitu s rôznymi zariadeniami v rámci ekosystému, čo umožňuje hlbšie prepojenie medzi televízormi a smartfónmi alebo nositeľnými zariadeniami pre väčšiu úroveň prispôsobenia, dostupnosti a pohodlia.

Mobile Smart Connect: Všetky nové aplikácie a služby sú ľahko ovládateľné pomocou doplnku SmartThings Mobile, ktorý premení smartfón na multifunkčné diaľkové ovládanie, ktoré užívateľom poskytuje väčšiu kontrolu nad ich obrazovkami. S jednoduchým vyskakovacím rozhraním a prispôsobiteľným používateľským rozhraním poskytuje aplikácia pohodlie a zlepšenú dostupnosť.

360 Audio: Audio funkcia, ktorá bola predtým ponúkaná na zariadeniach Galaxy, sa teraz rozširuje na televízory a obrazovky Samsung. Teraz sa slúchadlá Samsung Galaxy Buds bezproblémovo pripájajú k televízorom, aby poskytovali priestorový zvuk pre filmy, relácie a dokonca aj herné tituly, takže užívatelia môžu byť ponorení do vizuálneho obsahu a hry.

Vibrary: Užívajte si niektoré z vašich obľúbených umeleckých diel vo vysokej kvalite na veľkej obrazovke vášho televízora. V režime Ambient Mode vás môžu privítať diela vášho obľúbeného umelca. Môžete si tiež užívať fotografie a hudbu z televízora a mobilných zariadení prostredníctvom funkcie Casting, čo poskytuje plynulý zážitok z pozerania. Pre českých a slovenských používateľov Samsung v blízkej budúcnosti pripravuje špecializovaný off line obsah . Podrobnosti však výrobca zatiaľ nezverejnil.

Najnovšie televízory tiež ponúkajú vylepšené funkcie dostupnosti, vďaka čomu si viac spotrebiteľov môže užívať svoj obľúbený obsah na Samsung Neo QLED ako kedykoľvek predtým.

Zvukové titulky: Táto funkcia televízora využíva AI a technológiu optického rozpoznávania znakov (OCR) na poskytovanie hlasového sprievodu pre vložené titulky v reálnom čase. Pozrieť sme si však mohli aj demonštráciu funkcie automatického dabingu, keď televízor rozpoznáva reč, preloží ju do titulkov v požadovanom jazyku a tie číta. Je to veľmi zaujímavá funkcia ktorá je vo fáze vývoja, avšak dúfame že sa čoskoro dostane do používania.

Samozrejme, veľmi zaujímavé boli aj ďalšie produkty

Na výstave CES v Las Vegas Samsung ukázal s novým transparentným MICRO LED , že existujú nové možnosti pre zobrazovače. Túto technológiu sme však vo Frankfurte nevideli, vystavený bol iba zobrazovať The Wall pracujúci s klasickou technológiou Micro LED. Ten patrí v súčasnosti k špičke v zobrazovacích technológiách.

Vidieť sme však mohli takmer celú ponuku televízorov OLED Samsung na rok 2024, ktoré stavajú na odkaze modelov z minulého roku, pričom model S95D ponúka veľký displej s uhlopriečkou až 77 palcov. Displej je o 20% jasnejší ako predchádzajúce modely, s hlbokou a bohatou čiernou a AI vylepšenou presnosťou farieb, ktorá je certifikovaná Pantone. Samsung tiež predstavil modely S90D a S85D v rôznych veľkostiach pričom pribudli dve uhlopriečky  42"  83".

Veľmi pozoruhodná je nová technológia "OLED Glare Free" – špeciálne navrhnutá pre OLED obrazovky z roku 2024. Ide o špeciálnu antireflexnú vrstvu ktorá zabraňuje odleskom a zachováva presnosť farieb.  Obrazovka S95D zaujme divákov pokročilými algoritmami spracovania obrazu, ktoré zachovávajú jasné biele, hlbšie čierne a pohlcujúce farby. Okrem toho, že je to doteraz najjasnejšia OLED obrazovka Samsungu, disponuje tiež vysokými obnovovacími frekvenciami až do 144Hz, takže fanúšikovia športu a hráči si môžu užívať plynulý pohyb a čistú akciu na svojich obrazovkách.

Nové lifestylové produkty prichádzajú tiež s inováciami

Okrem známych produktov  The Frame, The Serif a The Terrace, Samsung znovu potvrdzuje svoje záväzky k "Obrazovkám všade, obrazovkám pre všetkých" s rôznymi novými produktmi v jeho najnovšej ponuke pre životný štýl. Tieto nové prídavky poskytujú nové možnosti prispôsobenia a personalizácie, ako je uvedené nižšie:

The Frame: Je už teraz najpredávanejší produkt Samsungu pre životný štýl, The Frame prichádza s novými vylepšeniami na zvýšenie zážitku z umenia. Teraz s viac ako 2500 umeleckými dielami od svetoznámych múzeí a galérií v Art Store, užívatelia si môžu užívať rozšírený zážitok z Art Store. Nová funkcia streamovania umenia Frame poskytuje užívateľom ochutnávku rozmanitej kolekcie Art Store tým, že im mesačne poskytuje bezplatne vybrané umelecké diela.

Vo zvukových zariadeniach je najväčšou novinkou Music Frame.  Tento prispôsobiteľný reproduktor je kompatibilný so SmartThings a poskytuje priestorový zvuk, keď je spárovaný s televízormi a soundbarmi Samsung. Hudobný rámček môže fungovať buď ako samostatný bezdrôtový reproduktor, alebo sa spárovať s televízorom a soundbarom Samsung prostredníctvom Q-Symphony na zvýšenie basov a priestorového zvuku. Bezproblémovo sa integruje do svojho prostredia tým, že sa maskuje vo vnútri moderných obrazových rámov, Music Frame poskytuje kvalitný zvuk bez toho, aby bol na očiach.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať