SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Nová výkonná riaditeľka (COO) v spoločnosti Asseco Solutions

0

Edita Angyalova_ Asseco Solutions.jpg Od 1. apríla 2014 sedí v kresle výkonnej riaditeľky spoločnosti Asseco Solutions Edita Angyalová. V skupine ASSECO nejde o novú tvár. Do spoločnosti Asseco Slovakia (pozn.: materská firma Asseco Solutions) nastúpila ešte v roku 2004, pričom 5 rokov pôsobila na poste finančnej riaditeľky, kde okrem iného viedla aj úspešné projekty upisovania akcií spoločnosti na Varšavskej burze a sériu následných akvizícií.

V apríli tohto roka prijala novú výzvu zo skupiny Asseco - stať sa výkonnou riaditeľkou Asseco Solutions pre Slovenskú republiku a začleniť sa tak do medzinárodného predstavenstva spoločnosti.

Edita Angyalová študovala na bratislavskej Ekonomickej univerzite, ale na Podnikovohospodárskej fakulte v Košiciach. Po štúdiu sa úspešne etablovala v regionálnej politike ako poslankyňa regionálneho parlamentu Košického samosprávneho kraja a neskôr aj ako poslankyňa NR SR. Po pôsobení v Asseco Slovakia odštartovala novú etapu kariéry v roku 2009 ako generálna riaditeľka v spoločnosti QEX, kde bola takmer 5 rokov zodpovedná za riadenie celej spoločnosti s dvoma samostatnými divíziami (divíziu reklamy aj systémov).

Asseco Solutions minulý rok prvýkrát prekročilo hranice Čiech a Slovenska, keď spoločnosť rozšírila svoju pôsobnosť na trhy v Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku, čo sa odrazilo aj v novej štruktúre predstavenstva:

Markus Haller predseda predstavenstva (CEO), zodpovedný za celú skupinu

Edita Angyalová výkonná riaditeľka (COO) zodpovedná za riadenie v SR

Jiří Hub výkonný riaditeľ (COO) zodpovedný za riadenie v ČR

Holger Nawratil výkonný riaditeľ (COO) pre krajiny hovoriace po nemecky

Thomas Stiegler finančný riaditeľ (CFO) zodpovedný za finančné riadenie v celej skupine

Thorsten Reuper technický riaditeľ (CTO) zodpovedný za produktovú stratégiu a smerovanie produktov

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať