Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Nové Audi Q4 Sportback e-tron bude mať „sexi zadok“ a príjemnú cenovku

0

Audi prichádza s novým elektrickým vozidlom. Koncept Q4 Sportback e-tron je technicky identický s konceptom Q4 e-tron, predstaveným v roku 2019. Oba koncepty sú postavené na platforme MEB spoločnosti Volkswagen, majú 225 kW pohonnú jednotku a 82 kWh batériu. Dokonca aj rozmery sú zhruba rovnaké. Vo výkonnostnom vyjadrení to znamená zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,3 s, maximálnu rýchlosť 180 km/h a dojazd 450 km.

Nové auto je však navonok športovejšie (Audi používa termin „sexi zadok“) a zdá sa oveľa dlhšie ako jeho sesterský model. Vnútri sa nachádza 12,3-palcový dotykový displej informačno-zábavného systému a virtuálny kokpit s údajmi, ako sú rýchlosť, úroveň nabitia a navigácia, umiestnený za volantom. Zaujímavá novinka je „veľkoformátový“ head-up displej, ktorý má funkciu rozšírenej reality, takže je schopný zobrazovať grafické informácie (napríklad šípky) „priamo na ceste“.

Očakáva sa, že Q4 Sportback e-tron a sesterský model Q4 e-tron budú s cenami začínať na 45 000 eurách, čo je oveľa menej v porovnaní s prvým elektrickým SUV tejto automobilky Audi E-Tron, ktorého cena sa začína okolo 75 000 dolárov. Audi plánuje do roku 2025 ponúknuť viac ako 20 úplne elektrických vozidiel, siahajúcich od kompaktných až po luxusné modely.

Zdroj: mashable.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Audi auto doprava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať