ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Nové flexibilné solárne panely sa môžu prilepiť priamo na strechu

0

Singapurská spoločnosť Maxeon Solar Technologies oznámila, že počas tohto leta uvedie na trh svoje solárne panely Maxeon Air. Ide o bezrámové, tenké, ľahké a prispôsobivé panely s rovnakou účinnosťou a výkonom, ako majú štandardné. Air je v podstate štítok so solárnymi panelmi, ktoré sa dajú odlúpnuť a prilepiť priamo na povrch strechy. Maxeon hovorí, že jeho solárne panely sú navrhnuté tak, aby vyhovovali nerovným strešným povrchom.

SWAN_042021

V paneli nie je použitý žiadny kovový rám ani ťažké sklo. Inštalovaná hmotnosť je okolo 6 kg na štvorcový meter, čo je menej ako polovica hmotnosti bežných systémov. Panely sú takisto certifikované na ohňovzdornosť.

Panely Air sa vyznačujú účinnosťou 20,9 %, nízkym teplotným koeficientom výkonu (udáva, ako silno závisí výstupný výkon od teploty článku), toleranciou tieňa, širokou spektrálnou citlivosťou a odolnosťou proti prehrievaniu. Panely Maxeon Air sa začnú používať vo vybraných projektoch v Európe v druhej polovici roku 2021. Všeobecná dostupnosť sa očakáva v prvom štvrťroku 2022.

Zdroj: thebrighterside.news.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať