SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Nový startup Fragments platí ľudom za riešenie jednoduchých úloh na mobile

2

Mobilná aplikácia Fragments je nový globálny projekt, kde si ľudia budú zarábať peniaze plnením rýchlych mikroúloh. Riešenia týchto jednoduchých úloh sú dátovým základom pre pokročilé učenie umelej inteligencie, odmena sa potom hneď vypláca v novej univerzálnej krpyptomene.

Využívame dva silné trendy - obrovský nárast dát, ktoré sa musia anotovať pre učiace sa algoritmy a veľký záujem o kryptomeny.Ťažíme pritom zo skúseností nazbieraných na fintech a blockchain projektoch pre spoločnosti v Spojených štátoch,” hovorí David Hrachový, CEO Fragments.  

Fragments umožňuje ľuďom zarábať kryptomenu na bázi Etherea plnením jednoduchých online mikro-úloh na smartfónoch. Ich tvorcovia veria, že projekt bude, vďaka odmenám v tokenoch i mobilnému užívateľskému prostrediu podobnému Tinderu, zaujímavý pre veľké množstvo ľudí, to nielen u nás, ale po celom svete. “Výšku odmeny určí trh, ale bavíme sa o privyrobení, možnosti monetizovať čakanie. Cestou do práce si človek môže plnením rýchlych úloh vyrobiť na kávu, možno i na raňajky,” hovorí o výške odmien Hrachový.

Platforma poslúži vo všetkých prípadoch, kde je k spracovaniu úloh vyžadovaný ľudský úsudok. Platforma Fragments sa v prvej fáze zameriava na mikro-úlohy spojené s anotáciou dát, ktoré spoločnosti potrebujú ako vstup pre svoje algoritmy na strojové učenie. Príkladom môže byt algoritmus na rozpoznávanie  objektov na obrázkoch, označovanie tweetu ako pozitívneho či negatívneho (sentimentálna analýza) alebo označovanie nevhodného obsahu na sociálnych sieťach.

Na druhej strane stoja firmy, ktoré potrebujú mikro-úlohy spracovať pomocou ľudskej inteligencie, pritom ich potrebujú vyriešiť obrovské množstvo a tým pádom škálovať. Takýchto firiem vďaka popularite strojového učenia rapídne pribúda, mikro-úlohy sú potom súčasťou trendu fragmentácie práce, ktorú dal novému startupu svoj názov.

Prvým českým partnerom, ktorý do platformy vstupuje, je spoločnosť Dáme jídlo, ľudia ju pomôžu lepšie popísať a rozkategorizovať jednotlivé jedlá. V zahraničí už platformu testuje firma Whale&Jaguar, ktorá pomocou nej zbiera dáta o sentimentálnosti tweetov a upresňuje svoje predvolebné prieskumy.

V túto chvíľu spúšťa český startup pilotnú prevádzku, cieľom je overiť propozíciu a vyladiť samotnú aplikáciu. Ambícia je od prvého momentu globálna, na ďalší rozvoj plánujú zakladetelia využiť ICO.

Zobrazit Galériu

Fragments

Všetky autorove články
startup smartfon aplikácia dáta umelá inteligencia AI Blockchain

2 komentáre

MTurk reakcia na: Nový startup Fragments platí ľudom za riešenie jednoduchých úloh na mobile

2.5.2018 13:05
Díky za reakci! MTurk poznáme - nemá mobilní appku a nejde rozšiřovat vývojářema, na to se chceme hlavně zaměřit. Abychom ty mikro-tasky dostali na větší škálu úloh a hlavně k větší mase lidí. Petr
Reagovať

Toto poznate? Amazon Mechanical Turk reakcia na: Nový startup Fragments platí ľudom za riešenie jednoduchých úloh na mobile

30.4.2018 14:04
https://www.mturk.com/

Nieco podobne
Reagovať

Pridať komentár