TCL_092023 TCL_092023 TCL_092023

Obrázky generované AI prekonávajú tie od fotografov

Výskum a vývoj
0

Stock Performer, analytická webová stránka pre fotografov fotobánk, zhromaždila údaje a zistila, že priemerný príjem na obrázok za mesiac (revenue per image per month – RPI/m) pre obrázky generované umelou inteligenciou je 4,5-krát väčší ako pre ostatné fotografie. Stock Performer zistil, že RPI/m akéhokoľvek mediálneho súboru na službe Adobe Stock je v priemere 3,75 centa. Obrázky vytvorené umelou inteligenciou však prinášajú RPI/m vo výške 17 centov. Okrem toho príjem za stiahnutie obrázkov AI je 1,94 USD, zatiaľ čo pri akýchkoľvek iných súboroch je to 1,22 USD.

Predplatné NEXTECH 2023

Obrázky vytvorené umelou inteligenciou však neprekonávajú fotografie v každom ukazovateli. Miera predajnosti, ktorá meria percento súborov, ktoré získajú aspoň jeden predaj, je v službe Adobe Stock pre všetky súbory 13 %. No obrázky vytvorené umelou inteligenciou ju majú nižšiu, 9-percentnú. Všetky uvedené údaje treba brať s rezervou. Sú totiž zostavené zo zákazníkov spoločnosti Stock Performer, ktorí nepredstavujú všetkých prispievateľov fotobanky.

Stock Performer však hovorí o zlatej horúčke v oblasti generatívnej umelej inteligencie a nazdáva sa, že Adobe Stock dostáva toľko zaslaných obrázkov generovaných umelou inteligenciou, že je zahltený a nestíha obrázky kontrolovať. Upozorňuje takisto na skutočnosť, že to, že AI generátory obrázkov sú teraz dostupné pre všetkých, neznamená, že spoločnosti si môžu vytvárať obrázky samy. Vytváranie podnetov čiže inštruovanie modelov na syntézu obrazu, ako je Midjourney, je zručnosť podobná fotografovaniu. Kupujúci sa teda budú naďalej obracať na webové stránky s ponukou fotografií a kupovať hotové obrázky AI od kreatívnych profesionálov.

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať