ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Obytné moduly pod mostami prinesú cenovo dostupné bývanie pre bezdomovcov

Technológie
0

Bezdomovstvo je stále aktuálna otázka a architekt Shail Patel sa rozhodol ponúknuť inovatívne a jedinečné riešenie tohto zložitého sociálneho problému. Využil návrhársky nástroj s umelou inteligenciou Midjourney na vytvorenie série modulárnych kabín, ktoré sú navrhnuté tak, aby pomohli ľuďom v ťažkej situácii nájsť miesto na prenocovanie alebo sa dokonca stali trvalým bývaním. Plánom architekta je využiť mestské priestory, najmä oblasti pod mostami, ktoré sú inak ignorované a zabudnuté, na vybudovanie bezpečného, čistého a dôstojného životného priestoru pre ľudí bez domova.

V pláne je vybudovať moduly, ktoré budú fungovať ako samostatné obydlia a občanom poskytnú súkromný a pohodlný domov počas celého roka. Kabíny budú vybavené vykurovacími a chladiacimi systémami, vetraním a prirodzeným svetlom.  Dokonca budú postavené z ekologických materiálov, čo im dodá dlhú životnosť, a majú byť aj pomerne odolné. Budú mať modulárnu formu, aby sa zabezpečila jednoduchá výstavba a montáž.

Predplatné NEXTECH 2023

Keďže tieto moduly budú umiestnené na prázdnych pozemkoch pod mostami, čo nemusí byť vždy najbezpečnejšie, boli prijaté opatrenia na zaistenie bezpečnosti obyvateľov. Miesta budú vybavené najmodernejšími bezpečnostnými systémami. Bude na ne pridelený aj personál, ako napríklad sociálni pracovníci a zdravotnícki pracovníci, ktorí môžu poskytovať poradenstvo, pracovné školenia a nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať