SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Oceľová montovaná hala? Tá najlepšia možnosť

Tlačové správy
0

Ak chcete postaviť pevnú halu, nemôžete pri jej výstavbe oceľ vynechať. Ide o pevný a trvácny materiál, ktorý zvládne aj nápor nepriaznivého počasia. O oceľových budovách sa hovorí, že sú bezpečné a spoľahlivé. Je to naozaj tak? V dnešnom článku sa pozrieme na výhody a nevýhody oceľových konštrukcií.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Oceľové haly a halové oceľové konštrukcie patria medzi tie najpoužívanejšie, a to nielen na Slovensku. Dôvodom je rýchla a jednoduchá inštalácia, prinášajú však aj ďalšie benefity.

Aké sú ich výhody?

Výhod ocele ako materiálu je hneď niekoľko, my vám uvádzame len základné tri:

Pevná konštrukcia je základom

Je to paradoxné, pretože aj keď je oceľ veľmi pevná, je zároveň ľahká. Vďaka svojej statickej pevnosti znesie oceľová montovaná hala aj silný vietor, niekde sa dokonca uvádza aj zemetrasenie a silné sneženie.

Pri stavbe je možné použiť kreativitu

Stropné nosníky sú schopné „natiahnuť sa“ aj na väčšie vzdialenosti, čo robí z ocele materiál, vďaka ktorému sa dá vyskladať zaujímavý, vami voliteľný tvar haly. S návrhom technického riešenia vám samozrejme pomôže spoľahlivá spoločnosť, vďaka ktorej vytvoríte optimálny priestor na mieru. Halu môžete doplniť o ďalšie moderné prvky, napr. o garážovú bránu, sklenený strop alebo hliníkové okná.

Oceľ je šetrná k životnému prostrediu

Ak sa snažíte viesť akúsi zelenú politiku aj pri vašom podnikaní, potom by ste pri plánovaní novej výrobnej haly mali použiť oceľ. Tým, že je oceľ ľahšia, jej preprava je menej nákladná a rýchlejšia. Vedeli ste, že je oceľ možné recyklovať?

Aké sú ich nevýhody?

Existuje aj niekoľko nevýhod:

Náchylnosť k hrdzaveniu

Korózia môže byť najväčšou nevýhodou oceľovej haly, najmä ak je postavená vo vlhkom prostredí. Tomuto problému sa však dá predchádzať špeciálnymi ochrannými nátermi.

Náklady môžu byť vyššie

Investícia do oceľovej haly môže byť vyššia, ako napríklad do betónovej haly. Z dlhodobého hľadiska sa však finančne oplatí oceľ. Výstavba oceľovej haly okrem toho prináša úsporu času, je totiž rýchla a ani dostavba nie je problémom.

Zdroj foto: pdm / Adobestock.com

Futurino s.r.o.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať