SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Orange pripravuje novú formu digitálnej faktúry. Vybavíte ju aj cez mobil.

Telekomunikácie
4

Snahou Orange je pretransformovať klasickú elektronickú faktúru na službu, pomocou ktorej by zákazník získal maximum informácií a predovšetkým aby faktúre porozumel. Zjednodušiť by sa mala aj úhrada faktúry. Naprieč celým procesom je snaha uplatniť princíp „Mobile 1st“, čiže aby bolo možné dostať faktúru priamo na mobil, tam ju prezrieť a následne ju aj priamo cez mobil zaplatiť. 

V súčasnosti využíva elektronickú faktúru 68 percent zákazníckej bázy. V porovnaní s klasickými papierovými faktúrami sa ročne ušetrí 3,5 milióna EUR. Možno ešte zaujímavejší údaj bude úspora papiera na ktorý by sa spotrebovalo 3 000 stromov.  V niektorých krajinách dosahuje penetrácia úroveň 80 percent (Rumunsko, Belgicko...), avšak v týchto krajinách na rozdiel od Slovenska operátor nepotrebuje na zmenu formy faktúry súhlas zákazníka. 

Vladislav Kupka riaditeľ Úseku služieb zákazníkom prezentuje podiel elektronických faktúr 

Orange pri tvorbe novej formy digitálnej faktúry oslovil vybraných zákazníkov, vlastných zamestnancov a dokonca aj nás - IT novinárov. Vo fáze testovania 16 zákazníkov interaktívne pracovalo s faktúrou a ich reakcie sledovali špecialisti z úseku služieb zákazníkov. Zamestnanci pripomienkujú návrh faktúry na vnútro firemnej sociálnej sieti.   

Zákazníci sú na faktúry a informačné aktivity s nimi spojené mimoriadne citliví, prejavilo sa to napríklad aj pri informačnom letáku „počmáranej“ faktúry s fiktívnymi údajmi. Veľa ľudí ju považovali za reálnu faktúru a reklamovali sumu a mnohí ju dokonca zaplatili. 

Digitálna interaktívna faktúra obsahuje sumárne údaje ohľadne pretelefonovaných položiek. Ak má zákazník viac čísel, súčasťou faktúry je aj graf pomeru súm, ktorou sa jednotlivé čísla podieľajú na sume, ktorú treba uhradiť  

Grafický vizuál novej faktúry 

Nová forma faktúry bude zároveň pre Orange slúžiť aj ako interaktívny marketingový komunikačný kanál. V dolnej časti stránky faktúry sa budú zobrazovať personalizované ponuky.  Orange začne túto formu digitálnej faktúry používať od začiatku septembra 2016. 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Orange faktura

4 komentáre

Veľa zbytočnej reklamy reakcia na: Orange pripravuje novú formu digitálnej faktúry. Vybavíte ju aj cez mobil.

8.8.2016 20:08
mne tiež vadila farebná reklama na faktúre z telekomu to bolo ešte v dobe keď som ju tlačil ale stačilo požiadať že nechcem a od 12/2012 ju tam nemám
Reagovať

Veľa zbytočného reakcia na: Orange pripravuje novú formu digitálnej faktúry. Vybavíte ju aj cez mobil.

8.8.2016 14:08
Už dlhú dobu preberám od Orange elektronické faktúry a platím cez internet banking. Čo mi vadí na tých faktúrach, je veľa zbytočnej grafiky a reklamy na služby na ktoré tieto faktúry dostávam . Robí mi to problém pri archivovaní faktúr a zaberá mi to potom zbytočne veľa miesta v pamäti.
Reagovať

Nemusíte elektronické faktúry vytlačiť reakcia na: Orange pripravuje novú formu digitálnej faktúry. Vybavíte ju aj cez mobil.

7.8.2016 21:08
Osoby povinné uchovávať faktúry si môžu zvoliť formu ich uchovávania bez ohľadu na to, ako boli faktúry poslané alebo sprístupnené. Je na zvážení týchto osôb, či budú faktúry uchovávať v elektronickej alebo papierovej forme. Zdaniteľná osoba, ktorá uchováva faktúry elektronicky, je povinná umožniť daňovému úradu na účely kontroly prístup k týmto faktúram, ich sťahovanie a používanie.
Neviem komu vadil tento príspevok a prečo ho zmazali.
Reagovať

Cele zle reakcia na: Orange pripravuje novú formu digitálnej faktúry. Vybavíte ju aj cez mobil.

5.8.2016 11:08
Keby Orange chcel spojit viac telefonnych cisiel s rovnakym fakturacnym terminom do jednej faktury, nemuseli by tolko tlacit.

Ak mate 20 cisiel, tak dostanene 10+1 strankovu papierovu fakturu - faktury za jednotlive cisla tlacia obojstranne, k tomu jedna strana so zbytocnym prehladom o stave uctu - dokonca tuto zbytocnu stranku aj prezentuju v kapmani vyssie - netusim naco je to dobre, kedze to nie je danovy doklad tak to konci v kosi.

Zhruba polovicka z kazdej stranky faktury je potlacena marketingovym materialom (vzdy tym istym).

Uzasne efektivne.

Pri prechode na elektronicku faktudu si aj tak musite do uctovnictva fakturu vytlacit v papierovej forme (naklady), proti comu ale Orange nedava ziadne protiplnenie vo forme zlavy pri pouziti elektronickej faktury.

Cele zle.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať