SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

(PR článok) Webnode - vytvorte si web rýchlo a zadarmo

2
webnode_12.jpg Tvorba internetových stránok vo všeobecnosti vyžaduje aspoň základné znalosti jazyka HTML. Existuje však viacero editorov, ktoré tvorbu internetových stránok značne zjednodušujú. Služba Webnode takýto editor poskytuje a zároveň ponúka používateľom bezplatný hosting a úložný priestor. Vďaka nej si tak môže internetové stránky vytvoriť skutočne každý.

Webnode.sk - web do 5 minút

Na tvorbu internetových stránok budete potrebovať používateľský účet, v rámci ktorého si zadefinujete, či webovú stránku chcete používať na osobné účely, prezentáciu firmy alebo ako e-shop. K dispozícii je viacero rôznych šablón, ktoré tvorbu internetovej stránky urýchlia. Vo výsledku tak máte webovú stránku vytvorenú a publikovanú už v priebehu piatich minút - samozrejme, ide iba o základnú kostru, ktorú si budete naďalej upravovať podľa vlastných potrieb.

webnode_1.jpg

V súvislosti s tvorbou stránky dodajme, že webnode ponúka bezplatnú doménu a hosting (nazovwebu.webnode.sk), prípadne umožňuje zakúpenie vlastnej domény. Hoci pri úvodnom výbere nemožno šablóny zväčšiť, v rámci redakčného systému môžete kedykoľvek zmeniť vzhľad stránky a použiť inú šablónu.

Tvoríme obsah - rýchlo a jednoducho

Tvorba internetovej stránky prostredníctvom služby Webnode.sk nevyžaduje žiadne znalosti programovania. Používatelia majú k dispozícii ovládací panel, prostredníctvom ktorého sa dajú vykonávať všetky aktivity spojené s tvorbou a úpravou webovej stránky.

Rozloženie používateľského rozhrania je intuitívne - pomocou možnosti Nový vytvárate podstránky, články alebo záznamy do katalógu. Nechýba ani možnosť rýchlej navigácie v rámci jednotlivých podstránok. Obsah je rozdelený do kategórií - text, galéria, fórum, anketa, pričom sa dajú rýchlo vkladať aj ďalšie objekty, ako sú Google mapy, videá z YouTube alebo prvky zo sociálnych sietí, ponuka podporovaných komponentov je bohatá. Všetky prvky následne možnéo jednoducho upravovať, stačí dvakrát kliknúť a editovať text, prípadne kliknúť na jasne označenú možnosť Nastavenia.

webnode_2.jpg

Chválime, že Webnode umožňuje jednoducho zobraziť pracovnú a verejnú verziu stránky, ako aj možnosť meniť rozloženie jednotlivých prvkov v rámci šablóny - funkcia Vzhľad stránky ponúka viacero alternatív.

Ako sme už spomenuli, štýl webovej stránky sa dá meniť. K dispozícii sú aj pokročilé nastavenia, v rámci ktorých si môžu šikovnejší používatelia upraviť šablónu zmenou kódu CSS. K redakčnému systému nemáme takmer žiadne námietky - jeho používanie je jednoduché a intuitívne, všetky úpravy stránky vrátane zmeny umiestnenia jednotlivých prvkov možno vykonať iba pomocou myši štýlom drag & drop. Chýbalo nám však tlačidlo Späť, ktoré by stornovalo poslednú vykonanú akciu - napr. ak si používateľ nechtiac zmaže prvok zo stránky. Samozrejme, akékoľvek úpravy musíte publikovať, aby sa prejavili na vašej stránke.

webnode_3.jpg

S mobilnou verziou stránky, ale bez FTP

Webnode ponúka pridanú hodnotu aj vo forme mobilnej verzie redakčného systému, ku ktorému sa dá pristupovať prostredníctvom webovej stránky m.webnode.sk. Mobilné rozhranie ponúka základnú funkcionalitu, umožňuje jednoduchú správu stránky a pridávanie nových článkov. Na pridávanie súborov, videí, fotografií a ďalších prvkov však musíte použiť klasickú verziu stránky.

Webnode neposkytuje prístup FTP na váš hosting. Namiesto toho je k dispozícii správca súborov a obrázkov, ktorý umožňuje správu dát priamo z prostredia redakčného systému. V prípade bezplatného účtu je maximálna veľkosť súborov, ktoré môžete na svoju stránku nahrať, 10 MB. Webnode však podporuje priamo vkladanie súborov z cloudových služieb SkyDrive alebo Box, takže tento nedostatok sa dá veľmi rýchlo obísť.

webnode_4.jpg

Zadarmo, ale...

Webnode.sk ponúka základný účet zadarmo. Ten je obmedzený dátovým úložiskom s veľkosťou 100 MB a mesačnou dátovou prevádzkou 1 GB prenesených dát. V prípade e-shopu je počet produktov limitovaný na desať. Webnode ponúka aj prémiové účty troch kategórií. Bezplatný účet však mnohým používateľom, ktorí si chcú vytvoriť jednoduchú webovú stránku, postačí. Webnode je jedna z najlepších služieb ponúkajúcich rýchlu a jednoduchú tvorbu internetových stránok. Je určená nováčikom aj náročnejším používateľom.

webnode_5.jpg


Zdroj: webnode.sk

2 komentáre

Webnode: recenzia a moje skúsenosti s týmto nástrojom reakcia na: (PR článok) Webnode - vytvorte si web rýchlo a zadarmo

28.10.2019 22:10
Podrobná recenzia a moje skúsenosti s nástrojom Webnode: https://jurosko.sk/webnode-recenzia/
Reagovať

WEB ZA ROZUMNÚ CENU? reakcia na: (PR článok) Webnode - vytvorte si web rýchlo a zadarmo

26.5.2019 18:05
Ahoj,

Vyskušajte si skvelý systém pre tvorbu webových stránok. Prečítajte si môj jednoduchý návod pre tvorbu webovej stránky alebo e-shopu.
Získaj web za rozumnú cenu a doménu na 1 rok zdarma! Čítaj viac tu: http://bit.ly/webzarozumnucenu

S pozdravom
Viliam
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať