SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Panasonic LUMIX FT7 - odolný pracant do drsných pracovných podmienok aj na extrémne zážitky

Tlačové správy
0

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila nový odolný kompaktný fotoaparát LUMIX FT7, určený predovšetkým do náročného terénu či drsného pracovného prostredia. Prístroj je vodotesný až do hĺbky 31 m a nepoškodí ho ani pád z výšky 2 m. Medzi hlavné technické prednosti patrí nový elektronický hľadáčik, snímač s rozlíšením 20,4 megapixelov alebo objektív so 4,6 - násobným optickým zoomom, začínajúcim na širokouhlom ohnisku 28 mm.

Panasonic Lumix FT7 je tak skvelým spoločníkom vo výškach, na zemi i pod vodou. V zamestnaní ho ocenia najmä tí, ktorí musia pri práci používať rukavice, napríklad  stavbári.  Lumix FT7 má totiž veľkú a robustnú spúšť, ktorá je pre každého „pracanta“ praktickou výhodou.

Okrem uvedených vlastností je fotoaparát odolný aj voči mrazu (do -10 ° C) a tlaku (do 100 kg). Telo pôsobí robustným dojmom, zároveň je ale príjemne kompaktné. Samozrejmosťou sú vyspelé fotografické funkcie a parametre, aby sa používateľ nemusel obávať, že sa mu dychberúci záber z jeho adrenalínových kúskov nepodarí. Či už surfujete na Havaji, potápate sa pri koralových útesoch alebo lietate v oblakoch, na nový Lumix FT7 sa môžete spoľahnúť pri fotografovaní aj natáčaní.

Medzi hlavné prednosti patrí nový elektronický hľadáčik s uhlopriečkou 0,5 cm a rozlíšením 1,17 megapixelov (Mpx). Obraz je v ňom veľmi dobre vidieť aj v protisvetle alebo na prudkom slnku. Displej na zadnej strane má uhlopriečku 7,6 cm a vynikajúce rozlíšenie 1,04 Mpx.

Akčné fotografovanie vyžaduje predovšetkým rýchlosť, a práve preto zvláda nový Lumix sekvenčné snímanie s 10 snímkami za sekundu*. Ďalšou výhodou je systém Light Speed ​​AF alebo bleskurýchle automatické zaostrovanie, ktoré využijete pri bungee jumpingu aj pri potápaní medzi žralokmi. Ak dávate prednosť videu, oceníte plynulý záznam v ultravysokom rozlíšení 4K (a z neho vyplývajúce funkciu 4K PHOTO).

Do všetkých snímok či záznamov je možné vložiť geografické súradnice (geotagging) a vďaka Wi-Fi je možné ich ľahko zdieľať cez WhatsApp, Instagram či Facebook.

K ďalším prednostiam patrí časozberné snímanie a mnoho ďalších kreatívnych funkcií, okrem iného 22 filtrov alebo vynikajúci režim pre tvorbu horizontálnych i vertikálnych panorám.

A ak sa chystáte na nočné aktivity, napríklad na lezenie alebo skúmanie jaskýň, možno fotoaparát využiť dokonca aj ako vreckovú baterku. Fotografické funkcie pritom vôbec nemusia byť zapnuté.


* Max.11 záberov.
 
Zobrazit Galériu

Phoenix Communication a.s.

Všetky autorove články
Panasonic foto kamera video technológie WhatsApp Instagram Facebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať