SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Slovenská premiéra Samsung Galaxy A6 a A6+

0

Samsung predstavil slovenským novinárom predpredajné vzorky nových smartfónov. Dizajnový štýl a funkcie týchto modelov strednej triedy sú cielené predovšetkým na mladých ľudí. Aj to je dôvod, prečo nemajú sklenenú, ale hliníkovú zadnú stenu.

Mladí používatelia sa totiž sťažovali na menšiu odolnosť sklenenej zadnej steny a jej šmykľavosť. Predsa len iné požiadavky má právnik, ktorému ide o luxusný vzhľad, ako mladík, či dievča jazdiaci na stateboardoch. Smartfóny Galaxy A6 a A6+ majú bezrámikový Infinity displejom s pomerom strán 18,5:9.

Dizajn bol navrhnuté so zreteľom na vyššiu odolnosť, pohodlné držanie a maximálnu využiteľnosť bez toho, aby tým utrpel štýlový vzhľad. Uhlopriečka displeja je 5,6“ (Galaxy A6), prípadne 6“ (Galaxy A6+). Vďaka funkcii Always on Display  získajú užívatelia A6+ požadované informácie jediným pohľadom bez toho, aby museli smartfón odomknúť, čím šetria svoj čas a predlžujú výdrž batérie.

Implementované boli niektoré obľúbené funkcie vlajkových smartfónov Samsungu vrátane rozpoznávania tváre a odtlačkov prstov pre rýchle a jednoduché odomknutie prístroja.

Širokouhlý displej umožňuje napárovať si aplikácie, ktoré budú spolu spustené spolu v rámci multitaskingu. Napríklad pri jazde autom Spotify a Mapy

Verzia Galaxy A6+ vďaka duálnemu fotoaparátu umožňuje umelé rozostrenie. Vzhľad neostrých oblastí nazývame bokeh. Tento pojem pochádza z japončiny a označuje estetické kvality častí snímok, ktoré sa nachádzajú mimo roviny ostrosti. Duálny fotoaparát1 modelu Galaxy A6+ dokonca dokáže zábery a momenty, na ktorých nám záleží, ešte vylepšiť použitím režimu Live Focus, ktorý užívateľovi umožňuje pozmeniť hĺbku ostrosti a upraviť zaostrenie nielen pred vytvorením snímky, ale aj po nej.

A6 má dokonca implementovanú jednu zaujímavú vychytávku – môžete nastaviť ako bude umelý bokeh vyzerať. Pozrite si nasledujúci obrázok. Okrem toho, že ukazuje farebné varianty Modelu A6 vysvetľuje o čom bude popisovaná funkcia. Pozrite si ľavý horný roh, kde je na pozadí rozostrený ker, cez ktorého vetvičky presvitá svetlo. A o to práve ide.

Tieto rozostrené svetelné zdroje sú zobrazené ako svetlé krúžky. Najlepšie to uvidíte na neostrých svetlých bodoch na tmavom pozadí, dobrým príkladom je obrázok rastliny, kde pomedzi listu prenikajú lúče svetla.  Pre zaujímavosť, obrázok bol fotený veľmi kvalitným fotoaparátom Sony DSC RX100 Mk5.

Galaxy A6+ má funkciu „živé rozostrenie“, kedy si môžete vybrať tvar rozostrených svetelných bodov. Takže namiesto krúžkov môžete mať na rozostrených záberoch polygóny, srdiečka, hviezdičky, kvietky, snehové vločky a dokonca aj zajačikov, motýle, či lietadielka. Viem, je to gýč ako vyšitý, ale keď takýto záber dá teenager raz za čas na sociálnu sieť, vzbudí ním záujem.

Predpokladaný segment používateľov si potrpí aj na selfie zábery. Nastaviteľný predný LED blesk umožňuje robiť štýlové selfíčka vo dne aj v noci.

Na jednom zariadení môžete mať tri účty vrátane zabezpečeného priečinku

Bixby podporuje Vision, Home  prístup k obľúbeným aplikáciám a Reminder, čiže inteligentné upozornenie na základe času, polohy a situácie 

Mladí ľudia s dynamickým aktívnym životným štýlom ocenia aplikácie na monitorovanie pohybových a športových aktivít, či už samostatne.

Na Slovensku budú v predaji dva varianty – Single SIM a Dual SIM (t.j. s možnosťou použiť dve SIM karty zároveň s microSD kartou) – v závislosti od operátora a predajcu

Záujemcovia budú mať na výber celkovo z troch farieb: klasickej čiernej (Black), elegantnej zlatej (Gold) a štýlovej fialovej (Levander).Na Slovensku sa tieto smartfóny začnú predávať 1. júna v dvoch variantoch (Single SIM a Dual SIM) a v troch elegantných farbách: fialovej, zlatej a čiernej. Odporúčaná maloobchodná cena modelu Galaxy A6 je 309 € a modelu A6+ 349 €.

 

Samsung Galaxy A6

Samsung Galaxy A6+

Displej

5,6” HD+ (720x1480) Super AMOLED

6,0” FHD+ (1080x2220) Super AMOLED

Fotoaparát

Zadný 16 MP AF (f/1,7) Predný 16 MP FF (f/1,9)

Zadný 16 MP AF (f/1,7) + 5 MP FF (f/1,9)

Predný 24 MP FF (f/1,9)

Rozmery

149,9 x 70,8 x 7,7 mm

160,2 x 75,7 x 7,9 mm

Aplikačný procesor

1,6GHz osemjadrový procesor

1,8GHz osemjadrový procesor

Pamäť[1]

3 GB RAM

32 GB vnútorná pamäť

Až 256 GB Micro SD

3 GB RAM

32 GB vnútorná pamäť

Až 256 GB Micro SD

Batéria

3 000 mAh

3 500 mAh

OS

Android 8.0

Siete

LTE kat. 6, 2CA

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4/5GHz), HT40, Bluetooth® v 4.2 (LE až 1 Mbps), ANT+, USB Type-B, NFC (voliteľné*), poloha (GPS, Glonass, BeiDou**)

*Môže sa líšiť podľa krajiny.

**Pokrytie systému BeiDou môže byť obmedzené.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy smartfon foto video 2018

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať