SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Panasonic predstavuje dve najmenšie a najľahšie profesionálne videokamery

Tlačové správy
0

Spoločnosť Panasonic novo uviedla na trh dve najmenšie a najľahšie 4K 60p videokamery. Kompaktné telo ponúka mobilitu a prenositeľnosť, ktoré požadujú profesionáli , ktorí ocenia tiež vysoko kvalitný záznam v 4K kvalite s frekvenciou 60p s vynikajúcim optickým výkonom so širokouhlým objektívom 25 mm a 32x i.ZOOM (záznam 4K) a exkluzívny, ultra presný systém automatického ostrenia od spoločnosti Panasonic, ktorý je zárukou rýchleho a presného ostrenia pre natáčanie v 4K aj Full-HD. Nové modely sú tiež vybavené profesionálnymi funkciami, ako sú dva manuálne prstence, ND filter, vstavané LED svetlo pre video * 3 , a 24-bitové ý lineárny PCM audio záznam vo vysokom rozlíšení .

Natočenie videa podporuje interný záznam vo farebnej kvalite 4: 2: 2 10bit * 4 a nový vysoko účinný kodek HEVC. Kameraman si tiež môže vybrať to najlepšie z rôznych formátov záznamu. V prestavení Wi-Fi modul podporuje live streaming v HD kvalite priamo z videokamery. Panasonic bude naďalej ponúkať na trhu videokamery, ktoré spĺňajú širokú škálu potrieb, od profesionálneho natáčania na lokácii a spravodajstvo, až po náročných amatérov, ktorí natáčajú vo 4K kvalite.

* 1 Pre videokameru s integrovaným objektívom a podporou záznamu vo 4K s frekvenciou 60 p  
* 2 ekvivalent 35mm na fotoaparáte.
* 3 S výnimkou H C-X1500. 
* 4 Až 4K30p.

 

■ Optický výkon pre presné natáčanie    
Integrovaný objektív ponúka pozoruhodne silný optický 24x zoom, ktorý zaberá široký uhol od 25 mm * do 600 mm * telefoto . i.ZOOM dosahuje 32x pri rozlíšení 4K a 48x pri FHD. Objektív je vybavený štyrmi motormi, ktoré poháňajú každý zvlášť štyri skupiny šošoviek ; tak možno docieliť 24x optického zoomu v kompaktnom tele . 
Vďaka objektívu LEICA Dicomar, ktorý spĺňa prísne kritériá kvality spoločnosti Leica Camera AG pokiaľ ide o rozlíšenie, kontrast atď., Možno docieliť úžasný obraz, v ktorom sú potlačené odlesky a duchovia. K dispozícii sú dva manuálne prstence, jeden pre ostrenie a druhý pre ovládanie zoomu alebo clony. Manuálne prstence majú každý inú veľkosť, aby ich bolo možné rozoznať prsty a nepliesť si ich. 
Na výber sú ND filtre 1/4, 1/16, 1/64 a Clear . Slnečnej koncentrácii, ktorá spôsobuje vypálenie, teraz po novom bráni sklo.  

* Ekvivalent 35mm na fotoaparáte .

 

■ Veľmi rýchle a presné automatické zaostrovanie vrátane rozpoznávania tváre Face Detection AF / AE   
Vynikajúca rýchlosť aj stabilita ostriacej funkcie a sledovania objektu pre 4K i pre Full-HD je dosiahnutá vďaka Face Detection AF / AE spolu s presným zaostrovacím mechanizmom v objektíve . Funkcia Face Detection AF / AE poskytuje presné zaostrenie aj expozíciu objektu . Okrem toho možno nastaviť i objekty v farebnom rozlíšení - túto funkciu stačí aktivovať jednoduchým dotykom na LCD paneli - pre ešte presnejšie sledovanie . 

■ Päťosová hybridná optická stabilizácia obrazu je zárukou stability záznamu   
V režime UHD a FHD sa k krem OIS ( optická stabilizácia obrazu) aktivuje aj elektronická stabilizácia obrazu, ktorá detekuje a koriguje tras ruky v piatich osiach, vrátane rotačného rozmazania. Celý systém ponúka účinnú korekciu za nestabilných podmienok, ako je natáčanie z nadhľadu a podhľadu. Systém Ball O.IS znižuje trenie v pohonnej jednotke pre jemnú korekciu takmer nerozpoznateľného pohybu ruky kameramana. Výsledkom sú krásne zábery s potlačeným trasom ruky aj pri vysokom 24-násobne optickom zoome.    

■ Kompaktné telo a záznam vo 4K / 60p  vďaka konštrukcii, ktorá účinne rozptyľuje teplo    
Konštrukcia rozptyľujúca teplo vrátane nového typu tenkého ventilátora umožňuje skombinovať najmenší rozmer a najnižšiu váhu kamery a integrovaného objektívu schopného zaznamenávať v 4K 60 p. Vďaka vedeniu vzduchu zo zadného panelu prístroja a účinnému  rozptylu tepla z predného panelu je možné natáčať dlhšie a s vyššou spoľahlivosťou . 

■ Záznam špičkovej kvality vďaka univerzálnym režimom    
Nové modely kamier prichádzajú na trh vybavené riešením Venus Engine , ktoré obsahuje technológie vyvinuté pre platformu LUMIX , vrátane 10-bitového interného záznamu farebným vzorkovaním 4: 2: 2 s max . 29,98 p v UHD a max . 59,97 p v FHD.   
Ak je nastavený 10bitový záznam, videokamera ponúka výstup 10bitov cez HDMI do vzorkovaním 4: 2: 2 , 4K kvalite as frekvenciou 60 p, ktorý umožňuje snímanie vo vysokej kvalite obrazu pomocou externého rekordéra. Novinkou je, vysoko efektívne nahrávanie HEVC ( LongGOP / 10-bit 4: 2: 0 / MOV) je tiež podporované pre záznam 59,97 p pri vysokej bitovej rýchlosti 200 Mbps.   

■ Super spomalené zábery pre širšie možnosti umelecké expresie    
V režime FHD je možné spomalené nahrávanie rýchlosťou 120 fps (59,94 Hz) / 100 fps (50 Hz). Podporovaný je 10-bitový záznam v plnoformátovom aj orezanom režime s vysokou snímkovou frekvenciou . Automatické ostrenie je možné použiť aj pri natáčaní super spomalených záberov .  

■ Funkcie a konštrukčné riešenie hodné profesionálne kamery   
Priamo v gripe je zabudované výkonné svetlo pre video * 1 . Jas je možné nastaviť plynulo pomocou stmievača od 30 % do 100 % pre natáčanie pri slabom osvetlení. V ešte horšie osvetlenom prostredí môžete využiť bežne dostupné infračervené svetlo * 2 v režime IR ( Infrared ) Shooting . Monitor s uhlopriečkou 3,5 palca má rozlíšenie 2 760 000 bodov, čo je približne dvakrát vyšší jas a približne dvakrát vyšší počet než pri bežnom monitore. * 3 Vďaka tomu má vyššiu čitateľnosť aj za jasného slnečného svetla. Elektrostatický dotykový panel tiež zlepšil jednoduchosť obsluhy pri výbere položiek ponuky. Vyklápacíhľadáčik s uhlopriečkou 1 555 bodov a výstup LCD umožňujú natočený záber potvrdiť tiež na LCD monitore pri jeho prezeraní v EVF, pre lepšiu efektivitu práce. Pre podporu rýchleho a presného manuálneho ostrenia sú nové modely kamier vybavené funkciouFocus Assist , s voliteľnými režimami Expand , Peaking a One-push AF. Batéria nevyčnieva z profilu tela kamery a ponúka približne 4,5 hodiny nepretržitej prevádzky.       

* 1 V prípade modelu HC-X1500 sa jedná o voliteľný grip (VW-HU1). 
* 2 Odporúčané: vlnová á dĺžk a 850 nm
* 3 HC-X1000 

 

■ Dva sloty pre SD kartu vychádzajú v ústrety potrebám kameramanov    
K dispozícii sú dva sloty pre pamäťové karty SD. Vďaka neobmedzenému záznamu sa zápis prepne automaticky a plynulo zo slotu 1 do slotu 2. * Možno tiež voliť medzi simultánnym záznamom alebo záznamom na pozadí pri rôznom workflow .

* Maximálna veľkosť súboru, ktorý možno za pisat na obe SD kar ty , je 96 GB. Záznam pokračuje, aj keď v eľkosť súboru presiahne 96 GB .

 

■ 48 kHz / 24-bitový lineárny PCM záznam audia vo vysokom rozlíšení 
Pre každý z dvoch kanálov je k dispozícii + 48V napájací zdroj Phantom / MIC / LINE volitelný XLR audio vstup s manuálnym nastavením hlasitosť i . Podporovaný je tiež 24bitový lineárny PCM záznam (MOV), 16-bitový AAC (MP4) záznam a vysoko kvalitný dvojkanálový zvukový záznam v Dolby Audio (AVCHD). V prípade modelu HC-X1500 sa jedná o voliteľný grip (VW-HU1).      

■ Praktické možnosti konektivity rozširujú potenciál vášho workflow    
Vďaka integrovanému Wi-Fi aj modulu netreba samostatný modul bezdrôtovej siete LAN - využívať Wi-Fi je možné priamo z videokamery. Pomocou tabletovej aplikácie HC ROP možno nastaviť bezdrôtové diaľkové ovládanie, vrátane nastavenia prístroja a ovládania objektívu. HD streamovanie s podporou RTSP / RTP / RTMP / RTMPS ponúka priame pripojenie a streamovanie na Facebook , YouTube a ďalšie platformy , napríklad zo živých koncertov , športových podujatí a spravodajstvo hodných akcií .   

Ďalšie možnosti prepojenia :
• 3G-SDI pre pripojenie k externému rekordéra (HC-X2000)       
• Kompatibilita s káblovými diaľkovými ovládačmi cez samostatný terminál.       

■ Voliteľné príslušenstvo    
Medzi voliteľné príslušenstvo bol zaradený grip (VW-HU1) s veľmi jednoduchým upevnením na kameru, ktorý disponuje 2-kanálovým XLR audio vstupom, ovládaním zvuku a LED svetlom. Pomocou páčky na gripe je možné ovládať zoom konštantnou rýchlosťou - na výber je sedem rýchlostí . 

Zobrazit Galériu

Native PR, s. r. o.

Všetky autorove články
Panasonic kamera foto video kvalita technika objektív

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať