SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Panasonic HZ2000: Hollywoodska kvalita obrazu aj v jasne osvetlenej obývacej izbe

Tlačové správy
0

Spoločnosť Panasonic predstavila verejnosti model televízora HZ2000, ktorý sa bude predávať vo variantoch k dispozícii s uhlopriečkou obrazovky 65 a 55 palcov a s "na mieru šitým" panelom Master HDR OLED Professional Edition, ktorý obsahuje množstvo hardvérových vylepšení od spoločnosti Panasonic. 

Nový televízor, ktorého farebný výkon bol optimalizovaný popredným hollywoodskym expertom na zobrazenie farieb, prináša bezkonkurenčnú vernosť farieb a výrazne lepšiu úroveň maximálneho aj priemerného jasu. 
HZ2000 je prvý OLED televízor na svete, ktorý podporuje  formát Dolby Vision IQ, rovnako aj Filmmaker Mode. Samozrejmosťou je aj podpora Dolby Vision, HDR10 + a HLG Photo, formátu statických snímok, ktorý uvádza fotografiu do sveta HDR.

K podpore Filmmaker Mode nový televízor pridáva originálnu technológiu inteligentného senzora (Panasonic Intelligent Sensing ), ktorá dynamicky prispôsobuje obraz na základe úrovne okolitého svetla. Táto funkcia bola kalibrovaná v spolupráci s hollywoodskymi štúdiami, aby zabezpečila vnímanie farieb a obrazu v intenciách tvorivého zámeru autorov a aby si diváci mohli vychutnať HDR kvalitu obrazu na hollywoodskej úrovni, či už v tmavom alebo dobre osvetlenom prostredí. 

Dolby Vision IQ rozširuje výhody Dolby Vision za hranice HDR prostredníctvom inteligentnej optimalizácie diváckych zážitkov z obrazu bez ohľadu na okolité svetlo alebo typ obsahu - to všetko bez nutnosti brať do ruky diaľkový ovládač.

Pre skutočných filmových nadšencov s postprodukčnými partnermi Panasonic tiež rozširujú ako prvý na svete možnosti kalibrácie pridaním dvoch prídavných kalibračných bodov na prvej úrovni signálu 0,5 % a 1,3 %. To umožňuje divákom ovládať prechod z čiernej s ešte vyššou úrovňou presnosti. Diváci prvýkrát na televíziách od Panasonic môžu kalibrovať obsah v kvalite Dolby Vision.

Čo sa týka zvuku, HZ2000 disponuje inovatívnymi vstavanými reproduktormi, ktoré produkujú zvuk v kvalite Dolby Atmos s absolútnou ľahkosťou a komfortom. Audio systém bol kalibrovaný odborníkmi spoločnosti Technics. Vďaka podpore hlasových asistentov možno HZ2000 bezproblémovo integrovať do existujúceho Smart Home systému .

Yasushi Murayama, riaditeľ pre produktovú stratégiu audivizuálnu divíziu spoločnosti Panasonic, komentuje: "Model HZ2000 významne rozširuje prostredie pre sledovanie televízie, kde si diváci môžu užiť skutočnú hollywoodsku kvalitu obrazu. Vďaka technológiám Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode s jedinečnou funkciou Panasonic Intelligent Sensing diváci uvidia všetky detaily a farby presne tak, ako ich tvorcovia zamýšľali, aj keď sledujú televíziu v jasne osvetlenej miestnosti. V minulom roku spoločnosť Panasonic implementovala filmovú kvalitu obrazu do svojej základnej rady televízorov s technológiami Dolby Vision a HDR10 +, a tento rok sa posúvame o ďalší krok a prinášame hollywoodskou kvalitu na viac platforiem."

Vlajková loď medzi OLED televízormi od Panasonic "vyladená" popredným hollywoodskym odborníkom na farby Stefanom Sonnenfledom v rámci spolupráce, ktorej cieľom je zachovať tvorivé zámery filmárov i pri sledovaní televízie 

Nový OLED televízor HZ2000 predstavuje kombináciu technickej presnosti Panasonic, ktorá vychádza z japonského know-how a majstrovstva Stefana Sonnenfelda v oblasti ladenia farieb.

Stefan Sonnenfeld, zakladateľ a generálny riaditeľ Company 3, je rešpektovaným spolupracovníkom mnohých z najlepších svetových filmárov. Sonnenfeld patrí do malej elitnej skupiny "kúzelníkov s farbami", ktorí pomáhajú pomocou farieb rozprávať príbeh a komunikovať emócie. Server NPR označil Víkendy Sonnenfeld  za "da Vinciho filmového sveta". Sonnenfeld sa podieľal na tvorbe mnohých z najuznávanejších a najobľúbenejších celovečerných filmov uplynulého desaťročia: Zrodila sa hviezda, Wonder Woman, Muž z ocele, Kráska a zviera, Star Wars: Sila sa prebúdza, Jurský svet, 300 a mnoho ďalších. Rovnako ako mnoho ďalších popredných koloristov používa Sonnenfeld OLED monitory Panasonic ako veľkoformátové referenčné monitory pri svojej každodennej práci.

Panel Master HDR OLED Professional Edition nie je žiadny obyčajný OLED panel - bol exkluzívne "ušitý na mieru "  vedcami a konštruktérmi spoločnosti Panasonic. Výsledkom je ešte väčšia užívateľská kontrola nad parametrami, ktoré ovplyvňujú kvalitu obrazu. Najmä maximálny jas dosiahol zvýšenie o približne 20 percent. Zvýšila sa aj priemerná úroven jasu a manipulácia s kontrastom, čo vedie ku vyššiemu dynamickému rozsahu. 

Obsah v HDR kvalite teraz vyzerá ešte pôsobivejšie, pretože televízor HZ2000 bez námahy dokáže reprodukovať zložité scény s premenlivým jasom a kontrastom, ktoré sa často vyskytujú vo filmoch a športovom vysielaní. V dôsledku tejto úrovne prispôsobenia v kombinácii s výnimočnými schopnosťami Sonnenfelda sa podarilo spoločnosti Panasonic optimalizovať farby a ponúknuť jeden z "najfilmovejších" televíznych zážitkov, ktorý je v súčasnosti k dispozícii.

OLED televízory spoločnosti Panasonic sú široko používané v štúdiách a postprodukčných domoch po celom svete. S príchodom modelu HZ2000, Panasonic ponúka množstvo funkcií, ktoré potešia filmových nadšencov i štúdia. 

Spoločnosť Panasonic ďalej rozšírila rozsah a skrátila interval medzi kalibračnými krokmi na najtmavšom konci RGB škály a gamma škály. Nový model ako prvý na svete podporuje kalibračné body 0,5 % a 1,3 %.

Na základe dopytu od hollywoodskych štúdií a postprodukčných spoločností umožní HZ2000 prvýkrát profesionálnym užívateľom vypnúť mapovanie tónov a umožniť "tvrdé orezanie" - základnú funkciu pre kreatívne použitie.

HZ2000 tiež podporuje testovacie vzory Calman PatternGen softvéru Portrait Displays ® Calman ® spolu s funkciami AutoCal. Podporované sú tiež nastavenia kalibrácie Imaging Science Foundation (ISF) a kalibrace obsahu vo formáte Dolby Vision.

Presne, ako tvorcovia chceli - v tmavých aj jasne osvetlených miestnostiach. Filmmaker Mode s technológiami Intelligent Sensing a Dolby Vision IQ ponúka vykreslenie aj tých najmenších detailov v každom prostredí. HZ2000 bude v roku 2020 jedným z mála televízorov, ktorý podporuje Filmmaker Mode aj Dolby Vision IQ.

Filmmaker Mode vyvinutý Alianciou UHD umožňuje užívateľom vychutnať si obraz tak, ako ho  tvorcovia zamýšľali, stlačením jediného tlačidla na diaľkovom ovládači. Keď je tento režim aktivovaný, rešpektuje obnovovaciu frekvenciu, pomer strán, farby a kontrastu obsahu a zároveň vypína redukciu šumu a automatické vyostreniu obrazu. O Filmmaker Mode sa pochvalne vyjadruje celý rad popredných hollywoodskych režisérov, vrátane Christophera Nolana, Martina Scorseseho, Patty Jenkins, Ryana Cooglera, Paula Thomasa Andersona a mnohých ďalších.

Okrem toho Panasonic unikátne rozširuje schopnosti Filmmaker Mode v modeli HZ2000 o pokročilé snímanie okolia a inteligentnú úpravu obrazu podľa úrovne okolitého svetla. Obsah v HDR kvalite sa môže pri sledovaní v jasne osvetlenej miestnosti javiť ako príliš tmavý, ale Filmmaker Mode s technológiou Intelligent Sensing zaisťuje ideálny obraz v tmavom aj v jasne osvetlenej obývacej izbe. To znamená, že diváci uvidia všetky detaily, ktoré majú vidieť, dokonca aj vo veľmi tmavých scénach. A aby bolo isté, že bude obraz presne taký, aký ho tvorcovia zamýšľali, inžinieri spoločnosti Panasonic intenzívne spolupracovali s dvoma hollywoodskymi štúdiami, aby zaistili čo najlepšie vnímanie. Filmmaker Mode s inteligentným snímaním podporuje obsah v HDR10 +, HDR10, HLG a SDR.

Panasonic tiež ponúka v podobe HZ2000 tú najvyššiu hollywoodsku kvalitu: Dolby Vision v kombinácii s Dolby Vision IQ. Dolby Vision IQ používa dynamické metadáta Dolby Vision k inteligentnému zobrazeniu všetkých detailov obsahu a prispôsobeniu jasu miestnosti. Takisto informuje televíziu o tom, aký typ obsahu sa zobrazuje, a upraví jeho nastavenia tak, aby sa obraz zobrazoval úplne verne. Vďaka Dolby Vision a teraz Dolby Vision IQ uvidia diváci všetky detaily, ktoré tvorca zamýšľal, a to v akejkoľvek miestnosti a s akýmkoľvek typom obsahu. 

"My v Dolby neustále premýšľame, ako môžeme ešte vylepšiť zážitky a zábavu spotrebiteľa. Naše inovácie ožívajú vďaka novým inováciám ako je Dolby Vision IQ, ktoré budú k dispozícii na OLED televízora Panasonic HZ2000," uviedol Giles Baker, senior viceprezident segmente spotrebiteľskej zábavy spoločnosti Dolby Laboratories . „Dolby Vision a Dolby Atmos sú transformačné zážitky, ktoré menia spôsob, akým si ľudia užívajú zábavny obsah. Teraz môžu užívatelia Dolby Vision IQ využívať plný potenciál svojej televízie."

Vďaka podpore režimu Filmmaker Mode s inteligentným snímaním Intelligent Sensing a Dolby Vision IQ uvidia diváci na televízore HZ2000 obsah vo formátoch Dolby Vision, HDR10 +, HDR10, HLG a SDR v takej kvalite, ktorú tvorcovia zamysleli - a to dokonca aj v jasne osvetlených miestnostiach.

HZ2000 podporuje všetky obľúbené formáty HDR. Procesor HCX Pre Intelligent vyvinutý v Japonsku zvláda všetky mainstreamové varianty HDR.

HZ2000 je kompatibilný s niekoľkými formátmi dynamických HDR metadát a zabezpečuje , že divák uvidí ten najlepší televízny obraz bez ohľadu na zdroj. HZ2000 dokáže zobraziť HDR10 + aj Dolby Vision. Vďaka podpore Multi HDR je HZ2000 tiež kompatibilný s HLG (Hybrid Log- Gamma), čo je HDR formát široko používaný televíznymi spoločnosťami. Nový model podporuje aj HLG Photo, nový formát statických fotografií. Obrazovka tiež podporuje bežné HDR10, ktoré je formátom väčšiny Blu-ray UHD diskov a mnohých streamingových služieb.

HDR OLED panel HZ2000 je poháňaný najmodernejším procesorom Panasonic, ktorý rýchlo analyzuje farbu, kontrast a čistotu video obsahu 4K, optimalizuje ich a poskytuje väčšiu užívateľskú kontrolu nad funkciami nového "na mieru šitého" panelu. Vďaka funkcii Dynamic LUT je HZ2000 najmodernejším televízorom v ponuke spoločnosti Panasonic, ktorý vyberá a zobrazuje správnu farbu pre každú úroveň jasu. Aj keď sa úroveň jasu a kontrast v scéne rýchlo mení, HZ2000 zobrazuje vždy tie najpresnejšie farby pre ešte kvalitnejší obraz ako kedykoľvek predtým.

Zvuk 360° Soundscape Pre kombinuje unikátne nahor smerované reproduktory s podporou Dolby Atmos a vernosťou "Tuned by Technics". Televízor HZ2000 kombinuje najlepšiu kvalitu zvuku a obrazu vo svojej triede - je vôbec najlepším modelom v ponuke Panasonic 

HZ2000 je vybavený 360° Soundscape Pre, audiosystémom s najvyššou vernosťou, vstavanými reproduktormi, ktoré ponúkajú imerzný zvukový zážitok v kvalite Dolby Atmos kalibrovaný odborníkmi špecializovanej firmy Technics. Viac vstavaných reproduktorových jednotiek vytvára pohlcujúce a priestorové zvukové prostredie DOLBY Atmos.

Dolby Atmos má schopnosť preniesť poslucháčov z všedného okamihu do neobyčajného zážitku vďaka plastickému zvuku, ktorý poslucháča doslova "obteká“. Poslucháči sa budú cítiť, ako by boli vo vnútri akcie - zvuky ľudí, prostredie vecí a hudby ožívajú dychberúcimi realizmom a pohybujú sa po celom priestore. A pretože je Dolby Atmos zabudovaný priamo do HZ2000, nikdy nebolo ľahšie zažiť pohlcujúci zvuk priamo u vás doma.

Cez pôsobivo tenký profil poskytuje HZ2000 výkonný a dynamický výstup doplnený výkonnými basmi. Zvukový systém bol vyladený inžiniermi z uznávanej audio firmy Technics. Je tiež vybavený proprietárnou technológiou Technics Jeno Engine, ktorá je zárukou verného a vycibreného zvukového zážitku.

My Home Screen 5.0 vylepšuje možnosti rýchleho prístupu. HZ2000 je vybavený najnovšou iteráciou vysoko hodnoteného smart televízneho systému Panasonic My Home Screen 5.0. Nová verzia prináša významné vylepšenia použiteľnosti. Napríklad, keď sú zvýraznené určité ikony VOD, miniatúry odporúčaných titulov od tohto poskytovateľa sa automaticky zobrazia a ponúknu rýchly a jednoduchý priamy prístup. To funguje okrem iného pre Netflix a YouTube .

HZ2000 bude tiež obsahovať bezplatnú enterprise-level streamingové službu XUMO, ktorá ponúkne OTA aj OTT vysielania pre globálne publikum v rámci jedného integrovaného systému. Koncoví užívatelia jednoducho stlačia tlačidlo hore a dole alebo tlačidlo sprievodcu na diaľkovom ovládaní TV a môžu začať objavovať a užívať si sledovanie týchto kanálov rovnako, ako sú zvyknutí sledovať televízne vysielanie.

HZ2000 tiež podporuje Google Assistant a Amazon Alexa, čo umožňuje používateľom ovládať niektoré kľúčové televízne funkcie iba pomocou hlasu.

Native PR, s. r. o.

Všetky autorove články
Panasonic TV televizor smart home domacnost kvalita monitor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať