SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Philips 24B1U5301H/00: Domov aj na pracovisko

0

Model 24B1U5301H, nový monitor v ponuke Philips, je cielený do kancelárskeho prostredia, ale veľmi užitočným doplnkom môže byť aj v domácnosti. S uhlopriečkou 23,8" a plochým panelom IPS s full HD rozlíšením ponúka živé farby a dostatočný jas na úrovni 300 cd/m2. Jeho antireflexný povrch zaručuje vynikajúce pozorovacie uhly bez odleskov. Jedným z hlavných prvkov je však konektor USB-C, ktorý slúži ako jednokáblová dokovacia stanica, zjednodušujúca pripojenie monitora k PC.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Pri tenkých ultrabookoch sa totiž často stretnete s chýbajúcim portom HDMI. Vzhľadom na to, že aj používatelia ultrabookov občas potrebujú svoje zariadenie pripojiť k väčšiemu monitoru, hlavne pri práci s rozsiahlejšími dokumentmi, je pri takýchto zariadeniach jediná možnosť – využiť USB-C. Značka Philips monitory s týmto druhom pripojenia ponúka už dlhší čas a testovaná novinka poskytuje aj pripojenie pomocou USB-C s podporou štandardu Power Delivery s výkonom 90 W. Testovaný monitor na to však ide komplexne. Nájdete tu totiž aj eternetový vstup. Po pripojení kompatibilného notebooku cez USB-C môžete teda pomocou tohto jediného kábla notebook napájať, prenášať videosignál do monitora a využívať eternetové pripojenie. Vďaka tomu, že monitor má aj výstupný DisplayPort, možno pomocou neho pripojiť viacero monitorov. Možnosť reťazenia viacerých displejov umožňuje udržiavať pracovnú plochu čistú, bez zbytočného množstva káblov. Monitor obsahuje aj integrovaný KVM prepínač MultiClient, vďaka čomu môžete ovládať dva samostatné počítače s jednou súpravou monitor – klávesnica – myš. Praktické tlačidlo umožňuje rýchle prepínanie medzi zdrojmi, čo je užitočné pri konfiguráciách vyžadujúcich výkon dvoch PC alebo pri zdieľaní jedného veľkého monitora na zob­razenie dvoch rôznych PC. Na vrchnej strane nájdete vysúvateľný ostrovček s 5 Mpx webovou kamerou, mikrofónom s potlačením šumu a vo výbave je aj dvojica 5 W reproduktorov. Webová kamera je certifikovaná pre Windows Hello a je vybavená pokročilými senzormi na rozpoznávanie tváre Windows Hello, ktoré vás pohodlne prihlásia do vašich zariadení s Windows. Fyzický vypínač kamery poskytuje extra súkromie, keď sa nepoužíva. Monitor má vstavaný aj senzor prítomnosti na určenie prítomnosti po­užívateľa a automaticky znižuje jas monitora, keď používateľ odstúpi od stola, čím znižuje energetické náklady až o 75 percent a predlžuje životnosť monitora. Vďaka stojanu so základňou SmartErgoBase možno monitor otáčať, nakláňať a nastavovať v sklone aj náklone do rôznych uhlov na maximálne pohodlie. Výškovo nastaviteľný stojan zaručuje správnu výšku sledovania, čím znižuje fyzickú záťaž dlhého pracovného dňa, zatiaľ čo zadná časť je tvarovaná na jednoduchú správu káblov. Displej vyhovuje štandardom TUV Rheinland Eye Comfort na prevenciu namáhania očí pri dlhodobom používaní. Monitor tak zabezpečuje obraz bez blikania, s režimom s nízkym vyžarovaním modrého svetla, bez rušivých odrazov a široké pozorovacie uhly. Optimálna úroveň podsvietenia je automaticky prispôsobovaná podľa okolitého osvetlenia.

Monitor má tradične elegantný dizajn, ktorý zaujme kvalitnými materiálmi a hodnotným dojmom. Ten umocňujú tenké rámiky okolo displeja. Bohatú portovú výbavu okrem USB-C pokrývajú aj DisplayPort 1.4, HDMI 1.4 či 4-portový USB hub. K dispozícii je aj kombinovaný výstup zvuku a vstup pre mikrofón. Ovládacie tlačidlá sú na prednej strane spodného rámika, veľmi pohodlné ovládanie to však nie je. Monitor dosahuje jas 290 cd/m2 a vcelku slušné pokrytie farebného priestoru na úrovni 107 % sRGB a 87 % NTSC. Priemerná farebná odchýlka δE = 2 je v tejto kategórii veľmi dobrá. Latencia 4 ms je vhodná na bežné používanie. Subjektívne monitor poskytuje kvalitný a dobre vyvážený obraz bez odleskov, vhodný aj na dlhodobé používanie bez nadmerného zaťažovania zraku.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu a pozorovacie uhly, možnosti polohovania, antireflexný panel, konektivita
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Displej: IPS LCD s podsvietením W-LED, 23,8", rozlíšenie: 1920 × 1080 pri 75 Hz, čas reakcie (typický) 4 ms (sivá/sivá), jas: 300 cd/m², kontrast (typický) 1000:1, ozvučenie: 2× 5 W, výškové nastavenie 150 mm, pivot ± 90°, otočné -180°/+ 180°, sklon -5/30°, konektory: audio in kombinovaný, USB-C (upstream, DP Alt mode, Data, PD up to 90 W), USB hub: 1 vstup + 4 výstupy, eternet 1G, ostatné: senzor prítomnosti

Cena: 337 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať