PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Philips 27E1N5600HE - univerzálny monitor pre Home Office aj príležitostných grafikov a hráčov

0

Blok s webovou kamerou a mikrofónom v hornej časti naznačuje, že monitor je koncipovaný s ohľadom na video hovory. Zo skúsenosti viete, že ak používate notebook s externým monitorom, pri video hovoroch je často problematické otvoriť notebook tak, aby bola kamera nasmerovaná na vás a zároveň aby vám notebook nezacláňal výhľad na monitor. Integrovaná kamera v monitore s rozlíšením 5 MPx tento problém elegantne rieši a navyše máte k dispozícii aj prihlasovanie pomocou tvárovej biometrie s využitím technológie Windows Hello. Pri video hovoroch oceníte aj mikrofón s potlačením šumu a integrované stereo reproduktory s výkonom 5W. Mechanicky ovládaný kryt kamery vám poskytne súkromie, keď sa kamera nepoužíva.

Konštruktéri si dali záležať aj na ergonómii. Výšku zobrazovacieho panelu je možné upraviť v rozsahu 13 cm, dá sa otočiť o 90 stupňov v obidvoch smeroch a naklopiť v rozsahu -5 až 30 stupňov. Tenké bočné rámiky umožňujú umiestniť dva monitory vedľa seba a rozšíriť si tak zobrazovanú plochu. Na ovládanie sa využíva mini joystick Easy Select v pravej časti zadnej steny.

Vďaka rozlíšeniu QHD, čiže 2 560 x 1 440 pixelov a dobrému pokrytiu farebných gamutov NTSC 102,02 %, RGB 114,18 %, sa hodí nielen na bežné „kancelárske“ využitie, ale aj pre ľudí pracujúcich v oblasti CAD-CAM, 3D grafiky, či editovania videa na Home Office a samozrejme aj na príležitostné hranie. Obnovovacia frekvencia je 75 Hz a doba odozvy 1 ms MPRT. K dispozícii je aj herný režim SmartImage. Monitor je kompatibilný s AMD FreeSync a počítač ho identifikuje aj ako G-Sync kompatibilný. QHD rozlíšenie je pre uhlopriečku 27 palcov optimálne vzhľadom na predpokladanú vzdialenosť sledovania optimálne rozlíšenie. Rovnako QHD rozlíšenie je vynikajúca voľba pre graficky náročné aplikácie a samozrejme aj hry, nakoľko kladie menšie nároky na grafické karty, takže ho v pohode utiahne aj moderný procesor s integrovanou grafikou. Podľa konkrétnej vzdialenosti a zrakovej ostrosti je optimálna mierka zobrazenia 100, alebo 125 %.

Používatelia notebookov a ultrabookov majú k dispozícii aj pripojenie cez USB-C, pričom zariadenie môže byť súčasne aj napájané a nabíjané príkonom 65 W. Môžu taktiež využívať zabudovaný USB hub so štyrmi USB-A konektormi.


                                         

Verdikt: Kancelársky monitor s integrovanou kamerou, optimálnym rozlíšením a dobrým podaním farieb, integrovanou webovou kamerou a technológiami na úsporu energie

Technické parametre: Obrazovka: IPS LCD 27" (68,6 cm);  rozlíšenie: QHD 2560 x 1440  16:9, 109 PPI;  Gamut: NTSC 102,02 %, RGB 114,18 %, obnovovacia frekvencia 75 Hz; Odozva:  4 ms (šedá - šedá), 1 ms MPRT; Jas: 300 cd, 1 x USB-C  (DP alt, USB PD v3.0 napájanie 65 W)  1x HDMI 1.4, 1 x DisplayPort 1.2; USB hub: 4 x USB A;  3,5mm audio jack,  Reproduktory: 2 x 5W; Spotreba 29,6. W, stand by 0,5 W;  Rozmery:  614 x 524 x 212 mm; Hmotnosť: 6,57  kg; Cena 357 eur

+ webová kamera s mikrofónom, vernosť farieb, ethernetové pripojenie

-  nič podstatné

Hodnotenie 9  

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Philips 27E1N5600HE monitor home office

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať