SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Philips TAW6505/10: Partner pre váš Ambilight

2

Značka Philips je tvorcom systému Ambilight pre televízory a používatelia, ktorí niekedy takýto televízor vyskúšali, by už väčšinou nemenili. Okrem televízorov však v portfóliu značky nájdeme aj množstvo zvukových zariadení. Testovaný reproduktor TAW6505/10 spája oba svety a vie toho ešte viac.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Ide o bezdrôtový multiroomový reproduktor so vstavaným podsvietením Ambilight. Má minimalistický dizajn, ktorý ničím príliš nezaujme, ale ani neurazí a bez problémov ho tak môžete umiestniť kdekoľvek. Reproduktor umožňuje aj pripojenie cez bluetooth, jeho hlavnou prednosťou je však pripojenie cez Wi-Fi s podporou technológie Play-Fi. Môžete ho tak zaradiť do vašej domácej siete a ovládať z akéhokoľvek miesta. Jeho veľkou výhodou je široká podpora streamovacích služieb a technológií, ktoré môžete použiť. Môžete tak využívať napríklad Airplay 2, Chromecast, Bluetooth, DTS Play-Fi, Spotify Connect a dokonca aj analógový audiovstup. Zo streamovacích služieb sú podporované Amazon Music, Deezer, Napster, Pandora, Spotify či Tidal. Okrem toho možno použiť ako zdroj zvuk z televízora alebo z multimediálneho prehrávača a prehrávať hudbu zo svojho smartfónu alebo NAS. Reproduktor je navyše kompatibilný s hlasovými asistentmi Google Assistant, Siri alebo Alexa. 

Jedinečná vlastnosť reproduktora je integrácia technológie Ambilight. LED svetlá sú umiestnené na zadnej strane podobne ako na televízoroch. Stačí na televízore pridať reproduktor v menu Rozšíriť Ambilight a Ambilight + Bezdrôtové reproduktory Philips Home. Potom pripojíte reproduktor, ktorý je umiestnený v blízkosti televízora, a na televízore označíte jeho približnú polohu, aby sa správne prenášali farby z obrazovky. Môžete takisto nastaviť jas. Reproduktor je pomerne veľký, takže pod televízor sa normálne nezmestí. Využil som však, že pod televízorom mám sklenú policu, dal som reproduktor pod ňu a nastavil ho ako spodnú zónu Ambilight. To je výhodné aj ako náhrada reproduktorov televízora. Ambilight pracuje korektne a po troche nastavovania jasu sa mi ho podarilo nastaviť, akoby svietil priamo televízor.

Zvuková časť zariadenia využíva dvojicu výškových 1" meničov a dvojicu stredobasových 3,5" meničov v kombinácii s dvojicou pasívnych basových žiaričov s technológiou wOOx. Ide o patentovanú technológiu výrobcu, ktorá umožňuje generovanie hlbokých basov aj bez zväčšovania rozmerov membrány. Reproduktor tak podáva vynikajúci zvuk s plným spektrom a hlbokými basmi so stereo bázou. Počúvanie hudby je príjemný zážitok a vďaka výkonu až 80 W si reproduktor poradí bez problémov aj s ozvučením väčšej miestnosti. Možno ho ovládať aplikáciou PS Fine Tune, ktorá umožňuje nastavenie hlasitosti a svetelných efektov, ak ho nemáte pripojený k televízoru. Aplikácia má však zastarané rozhranie a trochu mi v nej chýbal napríklad ekvalizér, ktorý by bol hlavne pri počúvaní v noci žiaduci. Pripojenie k sieti sa nastavuje pomocou aplikácie Play-Fi.

Vcelku je Philips TAW 6505/10 zaujímavé zariadenie, ktoré naplno využijú hlavne majitelia televízorov Philips s funkciou Ambilight. Ak taký televízor nemáte, všetko bude fungovať aj bez neho. Svetlá možno nastaviť na stálu farbu, efekt alebo nechať blikať podľa hudby. Keby rušili, možno ich, samozrejme, vypnúť.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Multiroom, kvalita zvuku, výbava, Ambilight
- Trocha náročnejšie nastavenie

PARAMETRE:

Meniče: 2× tweeter 1" + 2× stredobas 3,5" + 2× pasívny žiarič wOOx, multiroom, konfigurácia 2.0 kanálov, výstupný výkon: 80 W, vstavaný zdroj, konektivita: bluetooth, Wi-Fi 802.11 ac, hmotnosť: 3,5 kg, rozmery: 350 × 132 × 151 mm

Cena: 199,99 EUR

HODNOTENIE:

9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

2 komentáre

Určite nie reakcia na: Philips TAW6505/10: Partner pre váš Ambilight

12.2.2024 07:02
Nekupovať. Neskutočne komplikované nastavovanie cez 2 aplikácie, výpadky zvuku, zasekavanie Ambilightu. Nehrá to zle, ale tie problémy za to nestoja.
Reagovať

Určite nie reakcia na: Philips TAW6505/10: Partner pre váš Ambilight

12.2.2024 07:02
Nekupovať. Neskutočne komplikované nastavovanie cez 2 aplikácie, výpadky zvuku, zasekavanie Ambilightu. Nehrá to zle, ale tie problémy za to nestoja.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať