SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Poco M6 Pro / Krásny displej aj dlhá výdrž

0

Smartfóny Poco od Xiaomi patria do strednej triedy u tohto výrobcu a ponúkajú vyváženú kombináciu výbavy a ceny pre menej náročných zákazníkov. K typickým modelom v tomto rade patrí aj testovaný globálny model výrobcu Poco M6 Pro. Zariadenie prináša moderný dizajn s hranatými okrajmi a zaoblenými rohmi, čo zabezpečuje pohodlné držanie v ruke.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Zaujímavý je dizajn zadnej časti, kde kamera nie je umiestnená na tradičnom ostrovčeku, ale je súčasťou horného segmentu telefónu s lesklou úpravou, zatiaľ čo zvyšok zadnej strany je matný. K dispozícii sú tri farebné varianty – čierny, modrý a fialový. Posledný menovaný nám prišiel aj na test. V balení so smartfónom dostanete aj čierny kryt, ktorý má práve v hornej časti veľký výrez, v ktorom vidieť vlastne celú hornú tretinu zadnej strany aj s kamerami, takže ako na jednom z mála smartfónov na trhu skutočne aj pri používaní vidíte, akej farby máte mobil. Pri väčšine ostatných modelov to zväčša nie je podstatné, pretože ho máte ukrytý v puzdre.

Konštrukcia Poco M6 Pro vrátane bočného rámika je prevažne plastová. Prednú stranu chráni Gorilla Glass 5 a telefón má aj základnú ochranu IP54 proti prachu a vode. Jedným z vrcholov telefónu je jeho 6,67-palcový displej Flow AMOLED s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a rozlíšením 2400 × 1080 px. Poskytuje na túto triedu nadštandardný jas až 1300 nitov, takže viditeľnosť na priamom slnku je bezproblémová. Napriek tomu však nepodporuje zobrazenie HDR s vysokým dynamickým rozsahom. Ovládanie Poco M6 Pro ponúka štandardnú zostavu ovládacích prvkov, tlačidlá hlasitosti a vypnutia na pravej strane. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená v displeji, na ľavej strane nájdete kombinovaný šuplík na dvojicu kariet micro SIM alebo micro SIM + microSD. Vzhľadom na to, že naša verzia obsahuje 512 GB interného úložiska, jeho rozšírenie asi nebude potrebné. Spodná strana hostí iba port USB-C a výduchy reproduktora. Zaujímavejšia je však horná hrana, ktorá mnohých poteší 3,5 mm jackom na slúchadlá a IR vysielačom, ktorý v mobiloch už často nevídame.  

Poco M6 Pro je poháňaný čipovou súpravou MediaTek Helio G99. Na trhu je dostupný vo dvoch konfiguráciách – 8 GB/256 GB a 12 GB/512 GB, my sme testovali tú vyššiu. Ako sme už uviedli, pamäť možno ešte rozšíriť kartou microSD. Systém beží pod OS Android 13 s grafickou nadstavbou výrobcu MIUI 14. Možno trochu prekvapivo zariadenie nepodporuje pripojenie k 5G sieťam, čo by v niektorých oblastiach už mohlo spôsobovať problém. Na druhej strane poskytuje plnú podporu pre dvojité pripojenie 4G/LTE s rýchlosťami Cat. 13, čo veľa mobilov s dvojicou SIM často neponúka. Čo sa týka lokálneho pripojenia, podporované sú pripojenia Wi-Fi 5 a bluetooth 5.2. Je tu takisto podpora NFC a navyše FM rádio, ktoré však na prevádzku vyžaduje pripojenie drôtových slúchadiel, ktorých kábel využíva ako anténu. Samozrejme, podľa módneho trendu nesmú chýbať tri kamery. Hlavná kamera so svetelnosťou f/1,8 využíva snímač s rozlíšením 64 Mpx, je vybavená kombináciou optickej aj digitálnej stabilizácie a fázovým zaostrovaním. Obraz z nej je za vhodných svetelných podmienok dobre prekreslený, ostrý, s verným podaním farieb. V slabých svetelných podmienkach sa prejavuje extrémne odšumovanie, kontúry sa zlievajú a výsledok pripomína akvarel. Pochopiteľne, na displeji telefónu je to všetko pekné, ten dokáže detaily skryť. Okrem hlavnej kamery sú tu ešte ultraširokouhlá s rozlíšením 8 Mpx a makro s rozlíšením 2 Mpx. Obidve sú skôr do počtu a obraz z nich je pozerateľný iba na displeji telefónu. Selfie kamera vpredu má rozlíšenie 16 Mpx. Najväčším sklamaním sú možnosti nahrávania videa, ktoré sa končia pri 1080p30. To je dnes trochu málo aj v tejto kategórii, hlavne keď so 4K videom sa dnes stretnete aj v lacnejších modeloch.

To, kde Poco M6 Pro boduje, je výdrž a rýchlosť nabíjania. Telefón je vybavený batériou s kapacitou 5000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie 67 W. Vďaka tomu vydrží takmer 12 hodín aktívneho používania, re­spektíve aj tri dni bežného využitia. S pribalenou 67 W nabíjačkou ho do 100 % nabijete za 44 minút. Pri nabíjaní odporúčame využívať aj pribalený kábel, so slabším káblom sa vysokovýkonné nabíjanie nespustí. Výborný je aj displej s vysokou svietivosťou, ktorý po prepnutí na 120 Hz funguje veľmi svižne a bez zaváhania. V adaptívnom režime občas dochádza ku krátkemu zasekávaniu pri prechode medzi režimami. 

Poco M6 Pro je v celku dobrý telefón pre menej náročných používateľov. To je vykúpené niektorými kompromismi, ako je chýbajúca podpora 5G a obmedzené možnosti videa. Na druhej strane ponúka kvalitný displej AMOLED, dobrú výdrž batérie a rýchle nabíjanie, čo ho robí dobrým výberom pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný a funkčný telefón.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Displej, IRDA a 3,5 mm jack, veľmi dobrá výdrž, rýchle nabíjanie, rýchlonabíjačka aj obal v balení
- Chýba 5G, slabšie možnosti videa, horšie fotky v slabom svetle

PARAMETRE:

Displej: 6,67" AMOLED 2400 × 1080 (120 Hz), operačná pamäť 12 GB, vnútorná pamäť 512 GB, hybridný slot 2× micro SIM alebo micro SIM + microSD, procesor MediaTek Helio G99 Ultra, fotoaparát: 64 Mpx hlavný + 8 Mpx + 2 Mpx makro, predná kamera 16 Mpx, čítačka odtlačkov prstov, GPS, NFC, LTE, jack (3,5 mm), IR port, USB-C, rýchle nabíjanie 67 W, batéria 5000 mAh, rozmery 161,1 × 74,95 × 7,98 mm, hmotnosť 179 gramov

Cena: 279 EUR

HODNOTENIE: 7/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať